Czy ten komputer wystarczy do gier? co w nim zmienić?

(iwa nike) #1

Witam . obecnie mogę uaktualnić mój komputer do takiego czegoś ( pogrubionym zaznaczone nowe części) .

procesor AMD 4400+ (mam zamiar kręcić)

Płyta GIGABYTE GA-M61PME-S2 AM2 - stara płyta spaliła się

Ram goodram 2gb (2x1gb) - dokupić 1 kość ramu

Dysk WD32000AAKS

zasilacz Pentagram PSF-460 (460w) - a może jednak ten fortron by dał radę ?

Karta GF 9600GT - a może coś innego?

do wydania mam 600zł i ani grosza więcej

Mam zamiar na tym trochę pograć w gry . zeby za2-3 lata "ruszyło" na tym coś

czekam na oferty .

(Mateusz Golebiowski) #2

Napewno na tym to z 2 lata i tym bardziej 3 nie pograsz ( lub pograsz w niższych rozdzielczościach i mniejszą liczba detali). ta płyta główna nie nadaje sie do OC poczukaj czegoś bez zintegrowanej grafiki.

dokupienie kości jak najbardziej żeby było te 2 gb , karta graficzna jest dobra na dzisiejsze czasy w zupełności wystarcza ewentualnie jeżeli chodzi o radki to HD 3850 lub 3870. Zasilacz cóż myślę że ten forton dałby sobie radę ale więcej mocy by mu nie zaszkodziło

(iwa nike) #3

nie zalezy mi na full detalach . wazne zeby za te 3 lata gry chodziły nawet na low .

chodzi o to że tą płytę to ja mam własciwie do wzięcia za darmo (biore albo to , albo nic)

(Mateusz Golebiowski) #4

No to jak nie masz wyboru to ją weź ale na OC bym nie liczył reszta może być

(Piotr754) #5

Na pewno na low będą chodziły, zawsze tak jest że sprzęt który de facto jest określany jako middle-end, opisywany jest jako wystarczający na rok (szczególnie mam tu na myśli grafikę) a w rzeczywistości nawet na leciwym 7600 Gt odpalisz dziś wszystkie gry na low, a premierę miał z 3 lata temu.

(Mateusz Golebiowski) #6

Ba nawet na średnich detalach odpali