Czy ten laptop da radę z Win 10?

(mlodzieniec) #1

Prosze Was o wskazówki, czy warto inwestować w ten sprzęt, konkretnie Toshiba a200 1 YX. W skrócie Core2Duo T 5450, RAM 2 GB 667 MHz (mogę rozbudować do 3 GB), dysk moge zmienic na SSD, grafika Intel 965.
Pozdrawiam :slight_smile:

(JNJN) #2

W/g mnie szkoda kasy i max W7 i laptop do bardzo prostych zadań.

(mlodzieniec) #3

Niestety, ma prawie 9 lat… Generalnie nie potrzebuje sprzętu do gier, tylko typowo biurowe zastosowanie, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, poczta, internet, czasem jakieś video i tyle.

(JNJN) #4

To wsadź W7 nawet 32 bitowy i będziesz zadowolony.

Przy W10 mogą być problemy ze sterownikami i jego działaniem - bardzo stary.

(Astor44) #5

Jak już zainstalujesz Win7/32-bit (aktywowany!), to zrób upgrade do Win10/32-bit i sam się przekonasz. Jak Ci się nie spodoba, to możesz się cofnąć do Win7. Niedawno robiłem to w Toshibie A200 (inny model) i Win10 działa pozytywnie i użytkownik jest zadowolony.

(sultan13771) #6

Aero z Windowsa 7 potrafi jednak zamulić komputer, jeśli będziesz chciał go używać to radziłbym uważać.

(mlodzieniec) #7

Podsumowując: można zamienić aktualną Vistę na 7/10, tylko mogą być problemy.
Zdaje sobie sprawę, że 9-letni laptop już jest zabytkiem, więc może paść dosłownie wszystko i w każdej chwili… Sumując wydatki, system ok. 500 zł, dysk SSD 250 zł, RAM 130 zł, wychodzi niemal połowa średniej klasy nowego laptopa, np. HP 250 G5 -W4M96EA.

Dziękuję za wszystkie rady :slight_smile:

(Pangrys) #8

Można na Toshibie A200 postawić Windows 10. Nawet to działa całkiem fajnie. Wiem, bo sam puściłem do ludzi ze 2 sztuki A200 z Windows 10. Natomiast napewno warto zmienić pasty termoprzewodzące i ogólnie go odkurzyć w środku.

Wiem, że to czasem sztuka dla sztuki ale warto wsadzić SSD, dozbierać z czasem kasy, kupić nieco nowszy lapek a dysk SSD po prostu przełożyć do nowszej maszyny.

(mlodzieniec) #9

Na jakim konkretnie modelu? Bo rodzina A200 była dość duża…

Ogólnie ta Toshiba jest dla mnie dobrym sprzętem, fakt, teraz już czasami przymula ale w swoich czasach była naprawdę dobrą maszyną, zwłaszcza na dwurdzeniowym procesorze…

Doszedłem do wniosku, że czas na nowszy model. Poważnie rozważam coś z HP… W pracy mamy takie typu desktop Elite Desk i spisują się rewelacyjnie od lat.

(Astor44) #10

Ja to zrobiłem na Toshiba Satellite A200-14D.