Czy ten laptop da radę z Win 10?

Prosze Was o wskazówki, czy warto inwestować w ten sprzęt, konkretnie Toshiba a200 1 YX. W skrócie Core2Duo T 5450, RAM 2 GB 667 MHz (mogę rozbudować do 3 GB), dysk moge zmienic na SSD, grafika Intel 965.
Pozdrawiam :slight_smile:

W/g mnie szkoda kasy i max W7 i laptop do bardzo prostych zadań.

Niestety, ma prawie 9 lat… Generalnie nie potrzebuje sprzętu do gier, tylko typowo biurowe zastosowanie, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, poczta, internet, czasem jakieś video i tyle.

To wsadź W7 nawet 32 bitowy i będziesz zadowolony.

Przy W10 mogą być problemy ze sterownikami i jego działaniem - bardzo stary.

Jak już zainstalujesz Win7/32-bit (aktywowany!), to zrób upgrade do Win10/32-bit i sam się przekonasz. Jak Ci się nie spodoba, to możesz się cofnąć do Win7. Niedawno robiłem to w Toshibie A200 (inny model) i Win10 działa pozytywnie i użytkownik jest zadowolony.

Aero z Windowsa 7 potrafi jednak zamulić komputer, jeśli będziesz chciał go używać to radziłbym uważać.

Podsumowując: można zamienić aktualną Vistę na 7/10, tylko mogą być problemy.
Zdaje sobie sprawę, że 9-letni laptop już jest zabytkiem, więc może paść dosłownie wszystko i w każdej chwili… Sumując wydatki, system ok. 500 zł, dysk SSD 250 zł, RAM 130 zł, wychodzi niemal połowa średniej klasy nowego laptopa, np. HP 250 G5 -W4M96EA.

Dziękuję za wszystkie rady :slight_smile:

Można na Toshibie A200 postawić Windows 10. Nawet to działa całkiem fajnie. Wiem, bo sam puściłem do ludzi ze 2 sztuki A200 z Windows 10. Natomiast napewno warto zmienić pasty termoprzewodzące i ogólnie go odkurzyć w środku.

Wiem, że to czasem sztuka dla sztuki ale warto wsadzić SSD, dozbierać z czasem kasy, kupić nieco nowszy lapek a dysk SSD po prostu przełożyć do nowszej maszyny.

Na jakim konkretnie modelu? Bo rodzina A200 była dość duża…

Ogólnie ta Toshiba jest dla mnie dobrym sprzętem, fakt, teraz już czasami przymula ale w swoich czasach była naprawdę dobrą maszyną, zwłaszcza na dwurdzeniowym procesorze…

Doszedłem do wniosku, że czas na nowszy model. Poważnie rozważam coś z HP… W pracy mamy takie typu desktop Elite Desk i spisują się rewelacyjnie od lat.

Ja to zrobiłem na Toshiba Satellite A200-14D.