Czy ten laptop ma aż tak słabą wydajność ?

Mam Acera 5920 z kartą Nvidia 8600m gt 256mb ddr2 core 2 duo t5250 1.5gb ram dysk 250gb 7200obr. i Vista SP2 x32 np. W cs 1.6 mam 30/40fps. a w world Of tanks 10/25 a w laptopie Hp 6555b ATI HD4250 amd p340 i 4gb ram stałe 100fps w cs i 40 w Wocie a na starych intelowskich gpu 4500mhd stałe 60 fps w cs. Ma to sens ? Z góry dzięki za pomoc sterowniki mam 312 coś tam

Nvidia GT8600 (wersja desktopowa nie mobilna) to była karta ze średniej półki na 2007 rok i na niej chodził wiedźmin 1 na średnich/niskich detalach w 1024x768 i 30FPS więc szału nie będzie chociaż cs 1.6 powinien latać. tą kartę można porównać do Radeona HD 2600XT i wot na niej chodził tak do 25FPS na najniższych,

A outlast chodzi na 30fps tylko za mało ramu mam

I Radeon hd4250 jest wydajniejszy od 8600m gt ?

Upewnij się czy odpalasz gry na dedykowanej grafice, a nie na integrze

Mam tylko 8600m gt. Radeona mam w innym laptopie

Pamiętaj, że karty graficzne Nvidii z serii 8XXX i 9XXX z tamtych lat mają wadę konstrukcyjną i szybciej się przegrzewały co prowadziło do uszkodzenia. Obecne sterowniki nieco blokują ich wydajność by nie doprowadzić do uszkodzenia.

Na taj karcie po prostu nie pograsz i musisz to zaakceptować.

Jak masz dedykowaną karte 8600gt to powinieneś mieć też zintegrowaną intela, podczas normalnego użytkowania laptop zawsze pracuje na integrze, dopiero jak uruchamiasz bardziej wymagające programy,gry to karta nvidii jest wykorzystywana. Sprawdz w ustawieniach nvidii jakiej grafiki używasz: Zarządzaj ustawieniami 3D>Preferowany procesor graficzny.

stare laptopy z 2007 roku nie miały 2 kart graficznych była to rzadkość większość miała tylko 1 grafikę np Radeona lub nvidię lub intela

nawet te nowe pozbawione wady fabrycznej ?

grafikę podgrzałem 1 raz bo przestała działać i teraz działa jak nowa a pastę na nią dałem Thermal Grease 4

A to przepraszam, nawet o tym nie wiedziałem,w takim razie chyba nie będe w stanie pomóc

Udało mi się podkręcić tą grafikę. Gry chodzą o wiele lepiej. Teraz mam stałe 60/70 fps w CS GTA SA chodzi na najwyższych bez zacinek. Wcześniej przycicinało na wysokich. Wot działa tak samo czyli słabo