Czy ten laptop nadaje się do gier?

Chodzi mi o Packard Bell EasyNote TSX66HR http://www.komputronik.pl/product/132003/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Packard_Bell_EasyNote_TSX66HR.html.

Z tego co widze jest bardzo dobry :smiley: Chodzi mi głownie o takie parametry jak:

Procesor Intel Core i5-2410M (2.3Ghz, 3MB cache), 4GB RAMu, nVidia GeForce GT540M 2GB (2GB grafiki? Jakaś magia :smiley: )no i dysk 500GB

Oczywiście powtarzam, że laptop kupuje głownie pod kątem gier typu (chodzi o wymagania) Crysis 2 czy Battlefield 3 :smiley:

No i tradycyjne pytanie - co sądzicie o tym sprzęcie :?: :smiley: Czy w tej cenie ( max 2500 zł) znajdę coś lepszego?

A i nie piszcie żebym się zapytał wujka Google bo już to robiłem :stuck_out_tongue:

http://www.komputronik.pl/product/11582 … 03PL_.html

Osobiście posiadam tego laptopa, z tym że lepszą wersje - taką jak w podpisie.

Kolego nie spojrzałeś się na ważną dla mnie cechę - dostępność na magazynie :smiley:

Nie wiem co mogę o nim powiedzieć, niezbyt podoba mi się jego wygląd zewnętrzny, a poza tym nie wiem ile twoja ulepszona wersja ma giga grafiki :stuck_out_tongue:

W jakim świecie się zatrzymałeś? Od paru lat wiadomo, że nie ilość pamięci grafiki wpływa na wydajność, tylko częstotliwość GPU, liczba jednostek wykonawczych, częstotliwość i opóźnienia pamięci. A nie 1 Giga, 2, 3 5 czy 50. Cóż po wielkiej pamięci dla tekstur, skoro GPU ich nie przerobi i nie nadąży wyświetlać? Tak więc nie egzaltuj się tymi 2 GB, bo grafika będzie chodziła jak inne GF GT540 +/- 5%. Czyli dość słabo na współczesne gry. AA i Anizo raczej w niewielu grach załączysz.

Ale oczywiście innym którzy kupią takiego notebooka z przeceny i podczas gry grają na domyślnych ustawieniach grafiki powiedzą : Mi chodzi w hiper ultra detalach w super full hd bo mam karte 2 giga pisząc komentarze które nie mają dużo wspólnego z prawdą :slight_smile:

:o :o :o :o :o :o :o :o - oto moja odpowiedź, bo nic z tych postów nie zrozumiałem :frowning:

Pytam się Was bo nie wiem czym jest np. częstotliwość i opóźnienie pamięci… A tu ludzie od razu na mnie naskakują …

Skoro ten jest według Was słaby to jaki będzie dobry ??? Napiszcie !

Nie wiesz, dlatego dajesz się nabrać na sztuczki marketingowców o 2GB pamięci graficznej. Na takie nadawanie się do gier możesz liczyć:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kar … 531.0.html

GT540M znajduje się poniżej 60 miejsca. Battlefield 3 ledwo na minimum, Crysis w porywach do średnich ustawień w obniżonej rozdzielczości.

Wiesz kolego szkoda, że nic z tego rankingu nie rozumiem. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to pierwsze miejsca i karty graficzne, które występują w lapkach od 4000 zł …

Ponawiam pytanie jaki laptop do nowych gier do 2500 zł ??

EDITek :

Może mi ktoś powiedzieć czy istnieje laptop z układem graficznym GTX460M do 2500 zł ?? Nie powiecie mi, że może istnieć lepszy układ graficzny :smiley:

Wyłącznie do gier? Żaden. Stacjonarka w podobnej cenie pobije laptopa na dwie głowy. I tu tkwi pytanie: koniecznie potrzebujesz laptopa? Potrzebujesz grać w gry na podwórku i w podróży? W takich wypadkach akumulator wystarczy na pół godziny porywach do godziny, bo gry wysysają prąd z baterii błyskawicznie.

Laptop nada się do grania okazjonalnego, dla gracza niezapalonego. Ot popykać raz na jakiś czas, na niższych opcjach grafiki, niezbyt długo, dla relaksu, w przerwie nudniejszej pracy przy komputerze. Jeśli zmuszony jesteś się przemieszczać- student, dom, akademik, uczelnia.

Kupowanie laptopa tylko do gier, to lekkie nieporozumienie i strata pieniędzy. Raczej efekt dziwnej mody współczesnej młodzieży.

Cóż muszę wyznać Wam smutną prawdę - niestety spłacam kredyt i muszę wziąć coś na raty, więc pozostaje mi raczej laptop, a gry traktuje jak oderwanie się od rzeczywistości, dla relaksu i odpoczynku. Jeśli chodzi o przenośność to przecież jest akumulator prawda? A jego mogę podłączyć do dowolnego gniazdka w domu i pykać bez ograniczeń.

Cóż w takim razie się zastanowię i po przemyśleniach i dowiedzeniu się paru rzeczy o rynku komputerowym, najprawdopodobniej założę nowy temat.