Czy ten laptop nadaje się do gier?

(Septagon) #1

Siemanko, ja z takim zapytaniem – w jakie gierki będę mógł siekać na tym laptopie?. Nie ukrywam, że zależy mi najbardziej na grach; League of legends, CS GO.

Intel Core i7-4500U 4x 1.80GHz, Turbo 4x 3.00GHz
2 rdzenie, 4 wątki

Matryca Matowa LED 15.6" Full-HD 1920x1080
8GB RAM DDR3L
1000GB HDD SATA
AMD Radeon R7 M265 z 2048MB pamięci własnej

Karta sieciowa bezprzewodowa Wi-Fi a/b/g/n
Bluetooth

Nagrywarka DVD-RW
Złącza HDMI, USB 3.0

Czytnik kart pamięci
Kamerka internetowa z mikrofonem
Klawiatura numeryczna

Windows 8.1 Single Language ENG 64bit

(smbody) #2

Jak widać, taki sprzęt w tych tytułach daje radę na spokojnie. Na pewno sobie posiekasz w wymienione tytuły.

Tutaj masz listę, co w miarę chodzi i w ilu fpsach. Generalnie w starsze gry sobie pograsz.

(FXJ) #3

Nie warto, ten Radeon jest słabiutki.

Jak jesteś wymagający jeśli chodzi o CS-sa to radzę kupować tylko z procesorami HQ.

PS wiesz że to stary laptop? 2013 rocznik.

(Septagon) #4

Kupiłem go używanego za 1300zł więc wydaje mi się, że to dobra cena za niego, a jak jeszcze mi LOL na najniższych pójdzie to będzie gites.

(smbody) #5

Pójdzie ci przecież na ultra.

(Gajwer) #6

Jest to dość stary sprzęt, nie zbyt wydajny.
Za 1300 zł myślę że znalazł byś coś wydajniejszego. LOL i CS GO powinny działać bez szału.

(marcin20000) #7

Wcale nie:) Ta karta jest jakieś 200p. wydajniejsza od integry w tym i7, z 700 p. Radeon jest na poziomie integry stacjonarnego G4560. Co to w praktyce oznacza? Tylko tyle, że za 1300 zł nie znajdzie on lepszego laptopa, w tej cenie dostanie energooszczędne biedronkowce typu N3350 sa o 100p słabsze, no i grafika intela łyka mniej RAM :slight_smile:

(FXJ) #8

@marcin20000 Za tyle to laptop z 850M można wylicytować

(daras28-82) #9

Spokojnie dostanie ThinkPada W520, wydajniejszego, lepiej wyposażonego z opcjami rozbudowy.

(marcin20000) #10

Jasne, tamte mogą być i są rozsądniejsze do zakupu. Odnosiłem się tylko do sytuacji gdyby chciał sklepowca zamiast tego, bo w takim wypadku to dostałby…nowy i słabszy :wink: Paradoksalna sytuacja, że starsze lapki wychodzą lepiej niż nowe…energooszczędność :wink:

(daras28-82) #11

Licz się z tym że cena sklepowa też się różni.
Nowy W520 nowy kosztował 10k lub więcej w zależności od wersji.