Czy ten laptop nadaje się do gier?

Siemanko, ja z takim zapytaniem – w jakie gierki będę mógł siekać na tym laptopie?. Nie ukrywam, że zależy mi najbardziej na grach; League of legends, CS GO.

Intel Core i7-4500U 4x 1.80GHz, Turbo 4x 3.00GHz
2 rdzenie, 4 wątki

Matryca Matowa LED 15.6" Full-HD 1920x1080
8GB RAM DDR3L
1000GB HDD SATA
AMD Radeon R7 M265 z 2048MB pamięci własnej

Karta sieciowa bezprzewodowa Wi-Fi a/b/g/n
Bluetooth

Nagrywarka DVD-RW
Złącza HDMI, USB 3.0

Czytnik kart pamięci
Kamerka internetowa z mikrofonem
Klawiatura numeryczna

Windows 8.1 Single Language ENG 64bit

Jak widać, taki sprzęt w tych tytułach daje radę na spokojnie. Na pewno sobie posiekasz w wymienione tytuły.

Tutaj masz listę, co w miarę chodzi i w ilu fpsach. Generalnie w starsze gry sobie pograsz.

1 polubienie

Nie warto, ten Radeon jest słabiutki.

Jak jesteś wymagający jeśli chodzi o CS-sa to radzę kupować tylko z procesorami HQ.

PS wiesz że to stary laptop? 2013 rocznik.

Kupiłem go używanego za 1300zł więc wydaje mi się, że to dobra cena za niego, a jak jeszcze mi LOL na najniższych pójdzie to będzie gites.

Pójdzie ci przecież na ultra.

Jest to dość stary sprzęt, nie zbyt wydajny.
Za 1300 zł myślę że znalazł byś coś wydajniejszego. LOL i CS GO powinny działać bez szału.

Wcale nie:) Ta karta jest jakieś 200p. wydajniejsza od integry w tym i7, z 700 p. Radeon jest na poziomie integry stacjonarnego G4560. Co to w praktyce oznacza? Tylko tyle, że za 1300 zł nie znajdzie on lepszego laptopa, w tej cenie dostanie energooszczędne biedronkowce typu N3350 sa o 100p słabsze, no i grafika intela łyka mniej RAM :slight_smile:

@anon7248146 Za tyle to laptop z 850M można wylicytować

Spokojnie dostanie ThinkPada W520, wydajniejszego, lepiej wyposażonego z opcjami rozbudowy.

Jasne, tamte mogą być i są rozsądniejsze do zakupu. Odnosiłem się tylko do sytuacji gdyby chciał sklepowca zamiast tego, bo w takim wypadku to dostałby…nowy i słabszy :wink: Paradoksalna sytuacja, że starsze lapki wychodzą lepiej niż nowe…energooszczędność :wink:

Licz się z tym że cena sklepowa też się różni.
Nowy W520 nowy kosztował 10k lub więcej w zależności od wersji.