Czy ten laptop poradzi sobie z mkv 1080p?

Witojcie!!

Wielka prośba o poradę.

Planuję kupić lapka, najtańszego, bo głównie do pracy w Wordzie, ale ważne, aby miał wyjście HDMI w rozdzielczości FullHD.

Czy ten sprzęcik bez problemu poradzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów w 1080p i 720p przez wyjście HDMI?? Chodzi tu pewnie o grafike i procek…

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź…

Acer

AS5736Z-452G32Mnkk

Procesor: Intel® Dual Core Processor T4500 Dwurdzeniowy 64-bity 2x 2,3GHz FSB 800MHz Cache L2 1MB

Pamięć RAM: 2048 MB (SODIMM DDR3, 1066MHz, max 4GB)

Dysk twardy: 320GB

Prędkość obrotowa / Interfejs: 5400rpm / SATA

Przekątna matrycy: 15.6"

Typ / Rozdzielczość matrycy: TFT WXGA LED o rozdzielczości 15.6HD+ ROZDZIELCZOŚĆ 1366x768 (1920x1080 w trybie VIDEO)

Karta graficzna: INTEL GMA X4500

Pamięć karty graficznej: Pamięć do 384MB DVMT

Prawdopodobnie nie. Polecam ściągnąć film Big Buck bunny z youtube i sprawdzić. Możesz to zrobić za pomocą jakiegoś dodatku np. w chrome

Chrome YouTube Downloader

@edit, przepraszam nie doczytałem, że dopiero planujesz kupić

Właśnie jestem przed zakupem i nie mam możliwości sprawdzenia tego.

Czy ktoś ma podobny sprzęt - procek + grafika??

Będę realy wdzięczny.

Powiem tylko, ze na starym core2 duo e4500 i gt 7300 miałem problemy z 1080p a 720 czasami przycinało.

Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na lapka więc znalazłem taki: http://allegro.pl/wyprzedaz-asus-k52je-k52-p6100-2gb-500gb-hd5470-i1585610905.html

Najlepiej szukaj z grafiką dedykowaną nvidii lub amd. Grafiki intela nadają się jedynie do pracy i neta.

Wg tego: http://www.intel.com/products/desktop/chipsets/g45/g45-overview.htm powinien sobie poradzić, ale ja bym nie ryzykował :slight_smile:

Miałem już do czynienia z intelowskimi grafikami i powiem, że to wielkie nieporozumienie :frowning: One są tragicznie słabe.

No właśnie, ile użytkowników tyle opinii, ale chyba też ryzykował nie będę?

Chyba że ktoś ma i testował u siebie??

Najlepiej chyba wziąć właśnie jakis urywek hd i ić z tym do sklepu.

Ja z HD miałem problem tylko na netbooku hp mini… jakoś przytłoczył go ten ekran xD… o ile szło coś robić w necie tak to po odpaleniu jeszcze filmu w hd (przez przeglądarkę) dostałem pokaz slajdów ;p

na co dzień mam laptopa:

HP ProBook 4710s, czyli raczej własnie przęt do Worda i Internetu.

Tyle, że tam jest grafika jakaś niezintegrowana ATI Mobility Radeon HD 4330

Oprócz tego 2 GB ram i procek 2 GHz z hakiem.

bez problemu ciągnie 2 monitory, bardzo często na jednym leci jakieś wideo w HD, na drugim normalnie korzystam z kompa i nie ma problemów. Z ogarnięciem TV full HD nie miał problemów. Ale jak sie oglądało 1080 HD prosto we flashu na youtube to potrafiło zamulać przy pootwieranych innych programach i normalnym korzystaniu z kompa w tym czasie. 720 bez problemu i z youtube ciągnął.

Podobnie drugi laptop (siostry, w tej chwili tymczasowo ja z niego korzystam) Compal, też 2GB ram, proceg 2 GHz z hakiem, grafika nvidia 8600GS laptopowa i nie ma najmniejszych problemów z hd po podłączeniu do monitora/telewizora/projektora full hd ;p

Ja bym sie do klepu przeszedl na Twoim miejscu… ale po prostu nie wiem czego można sie spodziewać po INTEL GMA X4500… bo reszta parametrów to na lajcie.

Jeśli chodzi o procka i ram to mam podobny sprzęt tyle że na platformie AMD i u mnie na Win XP sobie to radzi (grafę mam zewnętrzną GF 8400GS więc w tym może być spora różnica).

Ale istotne jest jakiego programu się używa do odtwarzania i na jakich kodekach.

Ja używam ALLPlayera z jego kodekami z liveupdate i radzi sobie to bardzo dobrze ale jak ktoś używa jakiegoś mułowatego programu i/lub odtwarza wszystko na ffdshow to będzie mu się cięło na słabszym sprzęcie (zaletą ffdshow jest to że radzi sobie z wieloma formatami i w paczkach lite on odpowiada za większość ale jego wadą jest to że potrafi zamulać przy niektórych formatach).

Jedyna wątpliwość to raczej grafa.

U mnie na Acer 5552 na HD5650 lata w KMPlayer bez najmnijezzego problemu lata.

A tu mógłby się wypoweidzieć ktoś, kto ma integre intela.

Dzięki za wszystkie opinie i podpowiedzi.

Faktycznie przejde sie do sklepu i zobacze czy mi to pojdzie z pendriva, mam nadzieje ze mi pozwola sprawdzic.

Ale chetnie oczekuje wypowiedzie kogos kto ma ten sprzecik…

Dzięx