Czy ten linux pójdzie na tych komputerach bez zacinki?

Czy linux mint quian Cinnamon x64 będzie płynnie chodził na tych sprzętach, bo mi na pendrive’a troche laguje, temu pytam, wiadomo, że HDD jest szybszy od pendrive’a, ale nie wiem czy w tym przypadku na pewno.

powinien chodzić dobrze na penie laguje ze względu na dużo niższą wydajność pamięci pod USB w porównaniu do  HDD

ja odpalałem xubuntu i kubuntu na athlonie 6000 z 2GB ram i gt9500 i chodzi płynnie więc u ciebie tym bardziej pójdzie płynnie, nie zapomniej zainstalować driverów od nvidii

No to ja odpalam Debiana z KDE na Celeronie z 2GB RAM tyle, że 32-bitową wersję. Jednak moja dziewczyna ma Debiana również KDE już 64-bitowy na Pentium z 3GB RAMu i działa elegancko, więc ten Cinnamon powinien działać raczej płynnie z HDD.

oczywiscie mialem na mysli płynną pracę systemu, o grach nic nie powiem bo nie kręci mnie to i nie miałem okazji przetestować. 

Dzięki koledzy. Mogę spać spokojnie. :slight_smile:

 

Dobrze że wspomniałeś o zewnętrznych sterownikach od nvidii’ tak bym nie wiedział, ale grafika normalnie wyświetla z pendrive’a, a grać to nie gram.

Nie chodzi tu o gry jeśli masz grafikę nVidii to zainstaluj do niej odpowiednie sterowniki. Są inne atuty jak zarządzanie energią, poprawna regulacja chłodzenia, lepsza wydajność i płynność działania.

tylko nie instaluj drivera ze strony nvidii tylko ten dedykowany przez minta, gdzieś tam w ustawieniach pewnie znajdziesz. 

Okej :slight_smile: I tak zrobię.