Czy ten procesor bedzie dobry?

Witam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić tą część rozmowy?:

Chciałbym kupic ten procesor bo myślałem że ma ma szybkość 3.5 Ghz.

Więć ktoś może mi wytłumaczyć ten żargon? :slight_smile:

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 16:06

Btw. dałoby sie go jakimś sposobem podkręcić do 3 albo jakimś cudem 3.5 GHz ? :roll:

Tak jest z Athlonami. Ja mam Athlona XP 2400+ ale taktowanie to nie 2400MHz tylko 2000MHz. A co do podkręcenia to po 1 nie każdy procesor się da (zależy na jakim jest jądrze) i raczej nie liczyłbym na wynik o 1,3GHz wyższy :slight_smile:

Oczywiście że NIE, zresztą po co??

Procesor pracuje na 2,2GHz

Bo mam w zamiarze grac w bardziej wymagające gry. To jest na socket 939. A jakbym dał wydajniejsze chłodzenie to dałoby się? Bo ja tak marzę o procq 3 Ghz… :-k

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 16:40

a włąściwie to dlaczeog napisali na stronie że Processor AMD Athlon™ 64 3500+ jak jego sie nawet do 3k nie da sie podkręcić? :shock:

Oznacza to, że działa on tak szybko jak Intel Pentium 4/D 3,5GHz. Do 3GHz nie które egzemplarz się podkręcają.

czyli żółw bo intel pentium 4/d to lipa ;\

A niby skąd ten wniosek?

Jesteś taki ciemny czy takiego strugasz? Juz ci tu tłumaczyli, że AMD tak oznacza procesory. Ja mam AMD Athlon 64 3000+ a zegar ma 2.01 GHz. Gry, które np. wymagają 2,5- 2,8 GHz chodza płynnie.

Tak się podniecasz tym? Teraz nawet procesory 2-rdzeniowe mają przykładowo 1.83 Ghz. Teraz bardziej liczy się wydajność, pamięć cache itp, a nie taktowanie zegara

ja np. mam semprona 64 3000+ i chodzi lepiej niz p4 3ghz

bo p4 moze służyć tylko jako kaloryfer

No kiedyś to był rarytas :slight_smile:

to wtedy chyba mnie jeszcze na świecie niebylo :stuck_out_tongue:

nie zgodze sie pentium 4 ma większą wydjanośs tylko ma 2 WIELKIE minusy: pobiera strasznie dużo prądu :wink:

Ok, a gdzie ten drugi minus? 8)

aha… wiesz bo ja nie bardzo ogarniam o co chodzi z tymi mnożnikami zegarami itp. itd. dotychczas sugerowałem sie że szybkość wynosi tyle i tyle i mi to wystarczało… :roll:

Mocno się grzeją.

To czas się tym przestać sugerować bo teraz zegary się mają nijak do wydajności, zależy jaki to procesor, nie porównuj Core2Duo który ma zegar 1,8GHz z dużo gorszym P4 przykładowo o takowaniu 2,6GHz bo te procesory dzieli przepaść 8)

czyli uważacie że ten:

Bedzie wystarczająco dobry? :? bo chciałbym aby nowsze gry lepiej chodziły

Tak to będzie dobry wybór oczywiście jak reszta podzespołów mu dorówna.

Musisz mieć na uwadze że do gier to trzeba spojrzeć na wydajność karty graficznej bo procesor nie zajmuje się tekselami tylko raczej obliczeniami zmiennoprzecinkowymi.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Aha… Moje cudo :D:Ge Force 5200 Fx 128 mb i 1 gb ramu. Kratę chcę chociaż troszkę podkręcić i proca też gdzieś do 2.5 ghz. to wszystko zrobi mi znajomy żebym ja czegoś nie spierdzielił :wink: i co wystarczy? nie musicie narzekać na kartę bo wiem że to szajzik ale narazie jestem za biedny aby wymieniac na nową ;]

No to jak już cie bedzie stać na nowsza kartę to smiało pograsz w najnowsze gry przynajmniej na średnich detalach :slight_smile: