Czy ten procesor będzie pasował do Asus-a A8N7X-X?

Witam!

Mam fundusze i postanowiłem kupić nowy procesor, jednak na samym początku pojawił się problem. Znalazłem taki procesor http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30628. Nie jestem jednak pewien czy moja płyta główna będzie go obsługiwać. Proszę o pomoc :slight_smile:

Nie, płyta jest pod socket A - tj. obsłuży tylko starsze modele AMD’ków. Jeśli koniecznie nie chcesz zmieniać płyty to zastanów się nad kupnem Bartona 2500+, naprawdę przyzwoity procesor no i po lekkim o/c wydajniejszy od Pentium 4.

Aha rozumiem. A jeśli już bym się uparł na ten procesor to ile muszę wydać na płytę główną.

Jeśli chodzi o O/C to nie za bardzo się na tym znam.

Pytalski daj sobie spokój z tym procesorem Pentium 4 bo to jest grzałka ma kiepską wydajność jak już chcesz coś od Intela to tylko Intel Core 2 Duo.

Myślę, że za dość dobrą płytę zapłacisz coś w granicach 150-200 zł (strzelam, bo zawsze stałem murem za AMD i nie orientuje się w płytach pod Intele). W tej chwili mam Bartona 2500+ i jestem naprawdę z niego zadowolony. Nawet bez o/c jest bardzo wydajny jak na swoje lata. Także zamiast inwestować w P4 i płytę pod niego lepiej kupić Bartka a resztę pieniędzy po prostu przepić :stuck_out_tongue_winking_eye:

No i tak jak napisał kolega Scorpio P4 to straszny szajs. Miałem okazje testować przez kilka dni kompa właśnie z P4 i dość szybko zatęskniłem do mojego Bartona.

A czy pasował by jakiś Athlon taki między 2.8GHz, a 3.2GHz znalazłem taki http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10455. Aktualnie mam Athlona XP 1600+ 1410MHz. Przepraszam, że jestem natrętny, ale nie chcę potem jeździć po różnych serwisach i wymieniać sprzęt na inny.

Nie, Athlon, którego podałeś jest pod socket 754, a Twoja płyta obsługuje Socket 462 popularnie zwany Socket A.

Jeśli chodzi o procki to najmocniejszy jaki możesz kupić pod tą płytę to Athlon XP 3200+ (2,2 ghz) na jądrze Barton. Przy czym taniej kupić XP 2500+ (1,8 ghz) i podnieść fsb ze 166 na 200.

Btw. Zegary to nie wszystko…

Ten procesor nie podejdzie do twojej płyty głównej

Nie opłaca się tego procka brać lepiej wybrać coś pod AM2 do tego nowa płyta główna i pamięć Ram.

Jaką masz pamięć Ram i jaką masz kartę graficzną?

Jak chcesz pozostać przy tej płycie głównej to tylko od Athlon XP 2500+ do Athlon XP 3200+

Oto mój wymiatacz :slight_smile:

Athlon XP 1600+ (1410MHz)

Nanya M2U25664DS8HA0G-75 2x 256 RAM

RADEON 9550 128mb/128bit

Maxtor 6L080L0 80GB

Po tych wszystkich postach, chyba zdecyduję się na tego Bartona. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :slight_smile:

Ps: Zapomniałem wspomnieć, że kupuję nową kość RAM-u 1GB, bo te kości są trochę przestarzałe.