Czy ten procesor będzie pasował do Asus-a A8N7X-X?

(Pytalski) #1

Witam!

Mam fundusze i postanowiłem kupić nowy procesor, jednak na samym początku pojawił się problem. Znalazłem taki procesor http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30628. Nie jestem jednak pewien czy moja płyta główna będzie go obsługiwać. Proszę o pomoc :slight_smile:

(Inferno Pl) #2

Nie, płyta jest pod socket A - tj. obsłuży tylko starsze modele AMD'ków. Jeśli koniecznie nie chcesz zmieniać płyty to zastanów się nad kupnem Bartona 2500+, naprawdę przyzwoity procesor no i po lekkim o/c wydajniejszy od Pentium 4.

(Pytalski) #3

Aha rozumiem. A jeśli już bym się uparł na ten procesor to ile muszę wydać na płytę główną.

Jeśli chodzi o O/C to nie za bardzo się na tym znam.

(Emilmlo) #4

Pytalski daj sobie spokój z tym procesorem Pentium 4 bo to jest grzałka ma kiepską wydajność jak już chcesz coś od Intela to tylko Intel Core 2 Duo.

(Inferno Pl) #5

Myślę, że za dość dobrą płytę zapłacisz coś w granicach 150-200 zł (strzelam, bo zawsze stałem murem za AMD i nie orientuje się w płytach pod Intele). W tej chwili mam Bartona 2500+ i jestem naprawdę z niego zadowolony. Nawet bez o/c jest bardzo wydajny jak na swoje lata. Także zamiast inwestować w P4 i płytę pod niego lepiej kupić Bartka a resztę pieniędzy po prostu przepić :stuck_out_tongue_winking_eye:

No i tak jak napisał kolega Scorpio P4 to straszny szajs. Miałem okazje testować przez kilka dni kompa właśnie z P4 i dość szybko zatęskniłem do mojego Bartona.

(Pytalski) #6

A czy pasował by jakiś Athlon taki między 2.8GHz, a 3.2GHz znalazłem taki http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10455. Aktualnie mam Athlona XP 1600+ 1410MHz. Przepraszam, że jestem natrętny, ale nie chcę potem jeździć po różnych serwisach i wymieniać sprzęt na inny.

(Inferno Pl) #7

Nie, Athlon, którego podałeś jest pod socket 754, a Twoja płyta obsługuje Socket 462 popularnie zwany Socket A.

Jeśli chodzi o procki to najmocniejszy jaki możesz kupić pod tą płytę to Athlon XP 3200+ (2,2 ghz) na jądrze Barton. Przy czym taniej kupić XP 2500+ (1,8 ghz) i podnieść fsb ze 166 na 200.

Btw. Zegary to nie wszystko...

(Emilmlo) #8

Ten procesor nie podejdzie do twojej płyty głównej

Nie opłaca się tego procka brać lepiej wybrać coś pod AM2 do tego nowa płyta główna i pamięć Ram.

Jaką masz pamięć Ram i jaką masz kartę graficzną?

Jak chcesz pozostać przy tej płycie głównej to tylko od Athlon XP 2500+ do Athlon XP 3200+

(Pytalski) #9

Oto mój wymiatacz :slight_smile:

Athlon XP 1600+ (1410MHz)

Nanya M2U25664DS8HA0G-75 2x 256 RAM

RADEON 9550 128mb/128bit

Maxtor 6L080L0 80GB

Po tych wszystkich postach, chyba zdecyduję się na tego Bartona. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :slight_smile:

Ps: Zapomniałem wspomnieć, że kupuję nową kość RAM-u 1GB, bo te kości są trochę przestarzałe.