Czy ten produkt jest oryginalny?

Witam. Niedawno zepsułem swoje słuchawki dokanałowe NOKIA WH-208 HF z lumia 610.

Schenk

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 

To typowa chińska podróbka :slight_smile:

Oryginalne WH-208 to wydatek ok. 55 zł.

 

Pozdrawiam!

Niekoniecznie

http://www.ggmedia.pl/product-pol-551-Nokia-WH-208-Stereo-3-5mm.html

 

 

Co do aukcji: Możesz zaryzykować i to kupić. Gdyby okazały się nie być oryginalne, to powołasz się na opis aukcji, w którym sprzedawca zapewnia o oryginalności produktu i po prostu zwrócisz.

Chyba już lepiej dołożyć tych kilka dych i mieć oryginalne i nie cackać się ze sprzedawcami na allegro, którzy handlują podróbami

Nie jesteś w stanie ocenić orginalności produktu po zdjęciu, tym bardziej, że zdjęcie nie musi przedstawiać danego produktu. Zawsze jeśli sprzedający zapewnia, że produkt jest orginalny a nie jest mozna z tym udać się na policję. W wielu przypadkach pomagają.

Zgadzam się z Lajko, że ciężko jest ocenić to po zdjęciu. Tym bardziej, że to z aukcji nie wygląda jak typowe ‘real foto’. A cena jest dla mnie troszkę zastanawiająca.

Człowiek sprzedaje podróbki i rzeczy marnej jakości polecam poczytać http://allegro.pl/show_user.php?uid=27049256&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

Ach to Allegro. Kupowanie tam markowych sprzętów opłaca się tylko od sprzedawców typu Morele czy xcom. Coraz więcej sprzedawców nie tylko sprzedaje podróbki ale też uszkodzone przedmioty. Tydzień temu kupiłem książkę i mimo, dostawy paczkomatem(gdzie do tej pory nie miałem problemów) była pogięta w trzy światy. Normalnie jakby pies ją przeżuł :stuck_out_tongue: Ale sprzedawca nie chce uznać reklamacji więc pozostał mi tylko negatyw do wystawienia…

I patrzcie, za marną chińską nieoryginalną rzecz nie ma kar. A jak jakiś bogu ducha winny dzieciak ściągnie mp3 to robią z niego wielkiego przstępce. A może po prostu Nokia jest mniej pazerna niż ZAiKS?

 

Którego dzieciaka niby ścigali za ściąganie MP3?

Mowię ogólnie. Możesz to być nawet i Ty, gdybyś to zrobił :slight_smile: No chyba, że rodzice dają Ci na oryginalne płyty i sprzet Apple :slight_smile:

 

Ściąganie nie jest w Polsce nielegalne, więc nikt za to nie ściga. Nielegalne jest rozpowszechnianie i to jest faktycznie ścigane. A, że pobierając coś przez torrenty równocześnie się rozpowszechnia, to i popełnia się przestępstwo.

 

P.S. Zarabiam jakieś 5 razy więcej niż moi rodzice, a Apple ssie.

 

Nie zapominaj, że zawsze wydawca może trzasnąć procesem cywilnym. Zapomniałeś już choćby o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Sciagnales-Oblawe-Mozesz-miec-klopoty,News,54171.html ? Wielu ludzi dostało te wezwania do zapłaty, więc dzieje się, jeśli ktoś sobie zażyczy zapolować na ściągaczy.

 

Prawnie nikt nie ścignie, ale procesem cywilnym przywalić użytkownikowi można, więc nie wiem, czy ściąganie to taki kaprys bez konsekwencji.

To chyba oczywiste, że to wydawca wytacza proces cywilny, bo to na jego zlecenie ścigani są ludzie.

Jeszcze raz - ściąganie nie jest nielegalne. Nikt nie wytoczy procesu cywilnego za ściąganie, bo nie ma do tego podstaw, a nawet jeśli to zrobi, to przegra. Wyłącznie rozpowszechnianie jest nielegalne.