Czy ten program jest bezpieczny?

Czy ten program jest bezpieczny?
https://r1ch.net/projects/gameboosthd
Podobno potrafi zwiększyć klatki o 40, ale przeglądarka nie pozwala mi go zainstalować, czy mógłby ktoś go przetestować?

https://www.pecetowicz.pl/topic/gameboosthd-popraw-wydajnosc-w-grach-i-zyskaj-wiecej-fps-104571/
On się nie instaluje tylko uruchamia w tle.
Wychodzi chyba na to, że przeglądarka nie pozwala ci go ściągnąć?
Waży tylko File Size: 3 KiB - więc jak klikniesz pobierz - to już jest ściągnięty.
Ale faktycznie przeglądarki krzyczą, że wirus…więc musi ktoś bardziej znający się na rzeczy jeszcze sprawdzić.
Google twierdzi, że jest napisany w:
„Win32 API (zwany także Windows API) to natywna platforma dla aplikacji Windows. Ten interfejs API najlepiej nadaje się do aplikacji komputerowych, które wymagają bezpośredniego dostępu do funkcji systemu i sprzętu. Interfejs API systemu Windows może być używany we wszystkich aplikacjach komputerowych, a te same funkcje są ogólnie obsługiwane w 32-bitowym i 64-bitowym systemie Windows”.
Sam autor twierdzi, że:

v1.4 (2021-01-11)
Added Valorant support
NOTE: The exe is no longer digitally signed as my code signing certificate has expired.

UWAGA: plik exe nie jest już podpisany cyfrowo, ponieważ mój certyfikat podpisywania kodu wygasł.

Kaspersky wypluł, że malware

VT to tylko silniki które udostępniają producenci antywirusów. Jak stwierdzi jeden to rzecz dyskusyjna, jak 30% ogółu to jest coś na rzeczy.

Jak na plik 2.84 KB to ma na „bogato”…lepiej tym nie zaśmiecać kompa, przynajmniej według mnie.

Ale Comunity Score ma na sporym plusie na zielono mimo wskazań na trojany. Jakiś popaprany virus total online :stuck_out_tongue_winking_eye:

Troszkę zdrowego rozsądku wystarczy bez sprawdzania. Program który zwiększa fps o 40?

wg urlscan.io - wynik: No classification
wg app.any.run - wynik: No threats detected

Bo do jednej prostej funkcji ma mieć więcej ?
Spoko można zrobić to samo incudując te 6 dll z win api i będziesz miał 10Mb exe które będzie robiło to samo co te 7,5 kB (a nie 2,84, rozpakowałeś go chociaż ?)

Chcesz wiedzieć więcej to odpal jakiś analizator PE i dowiesz się czemu taki malutki i co miesza w systemie.

Co i gdzie miesza to wiadomo.
https://www.virustotal.com/gui/file/6f23373ebfba028255d103185785bb140016d4dde0363bca11c28bb7527c5130/behavior/QiAnXin%20RedDrip

W sumie to niby ten program robi z automatu według opisu to - co można zrobić ręcznie.
Czyli przełącza priorytety gry i degraduje inne.
„To tak jakbyśmy ręcznie ustawiali priorytet dla każdego procesu, aby zminimalizować zużycie CPU. Ten program robi to za nas”.
Więc chyba te 40 fps - to raczej dzięki jedynie zmianie priorytetów to ściema.
To samo niby robi tryb GRA w Windows 10 a efekty więcej niż mizerne.

Chodziło mi o to, że ma na „bogato” w tak małym pliku wskazań malware w Virus Total.
Poza tym, jest niepodpisany cyfrowo…Windows 10 nie będzie robił z tego powodu problemu?
Autor chciał, abyśmy podpowiedzieli mu, czy ten program jest bezpieczny.
Według mnie, dostał nasz opis, a to czy sobie go przetestuje - należy już tylko do niego.
Trzeba go za każdym razem przy ponownym starcie systemu uruchamiać w tle, aby spełnił swoje zadanie…tak twierdzi jego autor.

Napisz prosty programik. Hello World ! + wywołania snd dźwięków systemowych (taaada etc.) dodaj aby odczytało pełną ścieżkę pliku. A zobaczysz jakie cuda wypisze Virus Total :slight_smile:

A w10 ? Tak czasem mnie doprowadza do pasji, kompiluję coś dla siebie a tu odzywa się defender i muszę dodawać do wyjątków, że bezpieczne.

Co do programu, moim zdaniem pod względem kodu jest bezpieczny.
Ale pod względem tego co robi to nie. Bo w pewnych wypadkach może to doprowadzać do dużego spowolnienia systemu a czasem nawet do zwisu.

OK. czyli sprawa w miarę naświetlona dla autora…lepiej w sumie sobie odpuścić tę metodę.
Chyba, że jest bardzo zdeterminowany…to może sobie sprawdzić, na ile faktycznie pomaga w grze a na ile „rozwala” system.

VT to nie program a zbiór silników rozmaitych AV.
To co w linku jest wynikiem pracy QiAnXin RedDrip. Co to takiego to dowiedz się tu

No i nie sadzę by takie „Hello World!” aż jedna trzecia programów AV zaliczyła do malware w przeciwieństwie do tamtego. No ale co to takiego tamte AV w przeciwieństwie do @Wredzia. Nic.

Ja dokładnie wiem co to jest.
3 minuty mi zajęło poskładanie apki (dosłownie teraz) która nic nie robi. Ma 3 komponenty, edit, button i ListBox.
Kompilacja i wysłanie do VT.
Wynik: Trojan.Win32.BitCoinMiner.la

No sorry ale w takim wypadku wiarygodność tego to mogą sobie wsadzić.

ps. Posłałem inną apke którą napisałem 8 lat temu, oczywiście aż się zaświeciło na czerwono. A zaawansowana dramatycznie bo uczy literek dziecko :stuck_out_tongue:

1 polubienie

No właśnie. „Ja wiem”. On też :clown_face: