Czy ten RAM pasuje do komputera?

Witam, zakupiłem dzisiaj po taniości tą oto kość RAM - http://allegro.pl/ddr2-w1kosci-2gb-800mhz-pc2-6400-wszy-plyty-okazja-i5926486880.html

Chciałem wypróbować ją na starym komputerze. Włożyłem ją, i pisze mi - Zainstalowana pamięć RAM - 4.00GB  Dostępna pamięć - 2.00GB

Dodam że posiadam system windows 7 32 bitowy. Niżej podaję moją płytę główną :

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/specs/

A więc czy to oznacza, że pamięć jest wykrywana normalnie, ale dostępne mam tylko 2GB ponieważ mam system 32 bitowy, tak?

Liczę na szybką odpowiedź.

 

System 32 bitowy oraz zintegrowana grafika.

Zintegrowana grafika ? Jakieś 2 lata temu wymieniałem kartę graficzną na GeForce GTS 450 [1024MB]

Na płycie głównej masz zintegrowaną kartę graficzną która może rezerwować część pamięci. Chociaż nie wiem jak to dokładnie wygląda na pc i z dedykowaną grafiką. Poczekaj, może ktoś inny powie coś więcej.

A możesz napisać gdzie dokładnie jest napisane że mam kartę zintegrowaną ? Poza tym, słyszałem że to głównie przez ten 32 bitowy system.

 

Tu: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/

  • Zintegrowany silnik graficzny NVIDIA CineFX 3.0

Z powodu systemu 32 bit było byłoby widoczne około 3,25 - 3,5 GB. Problem tkwi gdzieś indziej

 

Posiadanie tego zestawu mostków/chipsetów nie jest wyznacznikiem posiadania zintegrowanej karty graficznej.

Tylko na początku jak włożyłem tą nową kośc RAM To miałem zainstalowane 4.00GB a dostępne 2.94GB, tylko na forum widzialem że w takim programie [nie pamiętam nazwy, ale coś Seventy] można było wyłączyć blokadę do 128GB i od tego czasu mam te równe 2.00GB. Ale mam nadzieję, że jeśli zaopatrzę się w ten 64 bitowy system to jednak wszystko będzie ok.

Sunrise Seven http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/download.html

No to namieszałeś sobie na własne życzenie. Prawdopodobnie załączyłeś opcje PAE (piszę z pamięci, nie używam tego programu od około roku) Program bardzo dobry ale dla tych, którzy wiedzą co robią i co chcą osiągnąć.

 

No właśnie chyba to zaznaczyłem, tam coś żeby wyłączyć ograniczenie do 128GB ale potem to wyłączyłem.

Ludzie pisali że im to pomagało w niektórych przypadkach.

Pomaga w niektórych przypadkach. To jest obejście “tylną furtką” ograniczenia pamięci, bardzo rzadko nie sprawia problemu. Skoro miałeś widoczne 2,94 GB to ta funkcja nie miała prawa zadziałać. Dziwię się, że dotykałeś się tego. Wiem z doświadczenia (bawiłem się kiedyś z ciekawości tą opcją na testowym systemie) że jej wyłącznie w programie bardzo często nie powoduje powrotu do stanu poprzedniego. Dlatego w tym programie jest opcja tworzenia punktu przywracania - jak coś namieszasz masz możliwość bezboleśnie to odkręcić.

Tak wiem. Pośpieszyłem się nieco z tą “opinią”. Przyzwyczajenie do tego że teraz wszędzie są zintegrowane układy graficzne.

Ale ostatecznie się nie pomyliłeś - ta płyta ma kartę zintegrowaną właśnie w tym chipsecie, który podałeś :wink:

A możecie podać pokoleji jak wyłączyć zintegrowaną kartę graf. w biosie ? Poza tym, po reinstalu systemu może wróci wszystko do normy jeśli chodzi o ten program.

Najpierw zainstaluj system 64 bitowy jeśli chcesz korzystać w pełni z 4GB ramu a potem porozmawiamy o dodatkowej optymalizacji.

Kurcze, w tym sunrise seven zrobily mi się 2 punkty przywracania gdy wlaczalem ta opcję wyłączenia ograniczenia do 128GB i żaden nie przywraca do tego momentu gdy miałem 2.94… Mam nadzieję że ten reinstal systemu to naprawi.

Instalacja na czysto na pewno przywróci ustawienie standardowe. No i tylko 64 bit.

Masz legalny system? Zamiast szukać źródła Win 7 64, może zainstaluj Win 10 64 ze swoim kluczem od Win 7? Możesz go legalnie, za darmo ściągnąć ze strony Microsoftu.

Wiesz, jakoś mnie nie przekonuje ten Win 10, jeśli miałbym brać jakiś inny niż 7 to 8.1 Ale najpierw spróbuję ten Win 7 64 bit, i mam nadzieję że tak jak mówisz, że reinstalacja przywróci wszystkie ustawienia standardowe, i nie tknę się już takich programów.

Dziwny wybór, 8.1 dla mnie może nie istnieć. Ale masz prawo do takiej decyzji.

Dlaczego ma nie przywrócić? Te ustawienia są zapisane w systemie, jeśli sformatujesz partycje i zainstalujesz na czysto, to żadne stare ustawienia nie mają prawa pozostać.

Sunrise Seven jest bardzo fajnym, przydatnym i ciekawym programem, tylko ma kilka opcji dla naprawdę zaawansowanych użytkowników i ich nie warto ruszać.

Właśnie, zaawansowanych, no cóż, dzięki za pomoc, jak zaopatrzę się w system 64-bitowy to napiszę.