Czy ten sprzęt będzie się nadawał?

Witam czy ten sprzęt nadaje się jako laptop? Pytam bo nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim polaczneiem tabletka z laptopem, w zamyśle ma on tylko stać i będzie podłączony do niego monitor myszka oraz klawiatura i chce na nim grać w LOLa do niczego więcej na razie nie przewiduje go używać, czy nadaje się on do mojego planu?

To jest delikatna i ciężkonaprawialna zabawka. Zapewne droga.

Wystawiona jest w cenie 1300zl i nic sensowniejszego w okolicach tej ceny nie mogę znaleźć, sprzedawca udziela gwarancji na 12m

To jest chyba jakiś scam. Na allegro te lepki chodzą 2x drożej…

Jeśli sprzedawca jest naprawdę ok i gwarancja też, to mając świadomość, że naprawa jest zwykle droższa, od sprzętu, można ryzykować. 1300zł to nie jest wysoka cena, jak na taki lekki komputer.
Wydajność jest taka sobie, wytrzymałość też. Co do napraw, np. wymiana matrycy w tym ustrojstwie kosztuje niemal tyle ile ten sprzęt. Pod tym względem jest gorzej niż Apple.

Ale na pewno bym nie brał bez gwarancji, w tym przypadku te 100zł, na gwarancję to nie jest wiele.

Za tę cenę opłaca się. O ile jest to prawdziwa oferta. No i musisz być świadomy, że wymiana uszkodzonej matrycy (o czym sprzedający wspomina) będzie kosztowna. Ale jeżeli jest tak jak piszesz, że laptop i tak będzie stał podłączony do zewnętrznego monitora to jest to okazja. Pamiętaj jednak, że to nie jest laptop gamingowy jak sugeruje kategoria w której został umieszczony. Do LOLa się nada ale do poważniejszych tytułów na pewno nie.

Źle szukasz:






Pierwszy raz widzę takie cuda :joy: nie są jakoś bardzo awaryjne i stosunek ceny do wydajności jest ok? Pytam bo się nie znam :joy: który z nich jest najbardziej wydajny?

https://komputerymarkowe.pl/komputery/2869-dell-optiplex-3020-micro-pc-core-i5-25ghz-4690t.html


Ewentualnie coś z używek z gwarancją i oryginalnym systemem.
Trwałe, bezawaryjne maszynki.

Używam już drugiego takiego (jako komputera do TV w największym pokoju) i chwalę sobie :wink:

Możesz też popatrzyć na Aliexpress:

W sumie taki Ryzen z vegą da więcej fps od Intela. :wink:
Też chciałem takiego mikrusa kupić sobie.

1 polubienie

Zawsze można SFF doposażyć w GTX1650.

Za samą kartę da ponad 1000, a tyle ma na CAŁOŚĆ…

A co powiecie o ThinkPad T450?
I5 5300u
Intel hd5500
8gb ramu ddr3
Warto go kupić za 1400zl czy w tej kategorii cenowej są lepsze modele, zależy mi żeby był to laptop

To zależy od stanu tego konkretnego egzemplarza. Czasem warto, czasem nie warto.

Chodzi o wydajność

Tak wygląda porównanie z tą “skrzynką” z Aliexpress:
https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_7_2700u-774-vs-intel_core_i5_5300u-468

Ale ja nie chce skrzynki tylko laptopa

A ja rozglądam się za skrzynką :slight_smile: Co do laptopów - obecnie jest takie ssanie na tani sprzęt (pewnie przez zdalne nauczanie), że to nie jest dobry moment na zakupy. Ceny są kosmiczne.

Zadam inaczej pytanie:
chcesz sprzęt zużyty, o marnej wydajności, czyli laptop, a może preferujesz coś możliwie wydajnego i nówkę nieśmigana, czyli te mini pc. :)?

Za 1300 zł kupisz obecnie albo złom, albo Atoma N, złom mam na myśli wydajność i 5+ lat na karku.