Czy ten sprzęt będzie w miarę dobry

Witam wszystkich serdecznie, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum. :slight_smile:

Chciałbym się zapytać ekspertów, czy podane podzespoły wystarczą do gier i do pracy (głównie programowanie, Eclipse.)

Płyta: ASUS P5KPL-AM G31

Procesor: Intel Dual Core 2.5GHz 1MB cache

Karta graficzna: GeForce 6800GS

Zasilacz Amacrox Warriror 500w

Dysk SATA II Barracuda 500GB

RAM: Do kupienia, myślę póki co nad 2GB DDR2 Kingston (jeśli ktoś może coś polecić, byłbym wdzięczny)

Podaj może jaki masz budżet, bez tego będzie ciężko coś doradzić / wymienić w tym zestawie.

Ogólnie, sprzęt już prawie złożony, brak mi jedynie zasilacza który jest w drodze, no i RAM’u chciałem się dowiedzieć jedynie czy jakoś w miarę będzie można na tym cokolwiek zrobić/pograć komfortowo.

z ta kartą graficzną sobie nie pograsz w nowsze gierki

Czy ja wiem? Nie wymagam od gier wysokich detali i jakichś super efektów, na średnich detalach myślę że nawet DA będzie płynnie chodził.

Jeśli naprawdę chcesz grać w nowe gry to zaproponowana przez ciebie karta jest zbyt słaba, owszem na minimalnych detalach może będą działać. Szkoda że przed złożeniem zestawu nie poprośiłeś o pomoc w jego konfiguracji bo ten złożony przez ciebie jak na dziś jest nieco przestarzały.

Ale na pocieszenie do pracy w tym programowania nadaje się bez problemów

Nie przeczę, co nie zmienia faktu że grafika za jakiś miesiąc pewnie będzie wymieniona na 9800GT, ogólnie myślę że procesor wytrzyma, nie widzę potrzeby kupna mocniejszego bo żadna gra na chwile obecną nie wymaga jakichś wielkich liczb, może poza GTA4 które nie przypadło mi do gustu.

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

Nie jestem przekonany czy ten procesor nie ograniczy karty którą wymieniasz wyżej. Ale skoro mówisz że wszystko będzie działać, niech tak będzie.

Na przyszłość warto poprośić o pomoc w konfiguracji sprzętu przed jego zakupem.

Jeśli uważasz inaczej - Powiedz, chętnie wysłucham kogoś bardziej obeznanego w tym temacie. Myślę że po podkręceniu procesora nawet do tych 3GHz powinno być dobrze (czytałem gdzieś [nie pamiętam gdzie] że się da.), ale, jeśli uważasz inaczej, chętnie poczytam.

Nie zamierzam negować twojej opini, każdy ma inne spojrzenie. Jak pisałem wyżej, zanim kupiłeś sprzęt warto było podać kwotę jaką dysponujesz, jego zastosowaniem i poprośić o najlepsza konfigurację w danym przedziale cenowym.

Rozciąganie tego tematu gdy sprzęt masz już zamówiony nie ma sensu.

lepiej sobie kup dysk 320 GB tyle starczy a jest na jednej tarczy i szybciej chodzi :slight_smile:

Nie koniecznie, mi akurat nie wystarczy. Mam 100GB samej muzyki, o filmach i całej reszcie nie wspomnę. :slight_smile: