Czy ten sprzęt będzie współpracował z moim dyskiem?

Mam pytanie. Mam kompa: athlon 1.5, 512 ram, płyta główna asrock K7NF2-RAID, dysk 60 GB Samsung, karta graficzna Radeon 9200. Mój tata ma kompa: 2.4 sempron, 512 ram, dysk 120 GB ale nie wiem jaki i płytę ASUS ale też nie wiem jaką dokładnie, karat graficzna nie wiem jaka. Czy jeżeli bym wziął cały sprzęt oprócz dysku z kompa mojego ojca i zamontował bym na swoim kompie to czy ten sprzęt byłby kompatybilny z dyskiem ? Próbowałem sam procek przełożyć ale są inne wejścia… :frowning:

Dysk twardy będzie działał, ale wydaje mi się, że będzie konieczne formatowanie partycji systemowej na tym dysku i instalacja systemu na nowo (ale to już po podłączeniu do nowego komputera).

Po prostu na 90% nie uruchomi się system operacyjny, ponieważ sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane na owym dysku nie będą zgadzały się z nowym sprzętem, dlatego format i instalacja systemu będą niezbędne.

Chcesz zabrać cały sprzęt oprócz dysku, więc po co przekładasz procesor? Wystarczyło przełożyć Twój dysk twardy do komputera ojca, a tamten mu oddać. Ewentualnie zabrać wszystkie graty do swojej obudowy bez ściągania procesora. Twój dysk powinien pasować, jeżeli tylko u ojca w kompie jest wolne złącze ATA (poznasz je po szerokich taśmach - około 5cm, zazwyczaj szarych).

Niestety nowa instalacja systemu będzie tu konieczna.

Proces nie pasuje więc muszę przełożyć cały sprzęt…

Po co przekładać cały sprzęt ? Zamień się z tatą komputerami i przełóżcie tylko dyski twarde. Jednak w takim wypadku oboje musicie od nowa instalować system na dyskach.