Czy ten sprzęt będzie ze sobą w 100% działać

Płyta główna MSI B450M-A Pro Max
Zasilacz SILENTIUMPC Vero M3 700W Bronze
Obudowa SILENTIUM PC Signum SG1 TG
Chłodzenie wodne CORSAIR Hydro Series H75
Pamięć RAM PNY XLR8 RGB 16GB 3200Mhz
Grafika to mam RADEON RX 580 8gb GDDR 5

I mam jeszcze do tego Procesor Procesor
AMD Ryzen 5 5600G

Proszę was o radę, czy to wszystko będzie ze sobą współgrać i czy byście coś w tym zmienili, obudowę czy coś, bo nie mam pojęcia, czy te chłodzenie wodne będzie pasować. Dzięki mój budżet
1900PLN

Jaka karta graficzna jest tu później planowana?

napisałem wyżej, przypadkiem zapomniałem dopisać.

Zasilacz mocno na wyrost, 600W będzie bardzo OK, weź sobie z modularnym okablowaniem Vero M3 600W, procesor zmień na 5600X bo jest wyraźnie mocniejszy.
Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX II - Płyty główne Socket AM4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl
Obudowa OK, chyba że na RG6V styknie bo jest większa i lepsza.
Chłodzenie wodne jest średnie za te pieniądze, albo powietrzne Fera 5 Dual Fan albo Navis 240mm wodne.
Ram może być, lepiej by było 3600MHz

No dobrze, to wezmę zasilacz 600w, to może parę groszy zaoszczędzę i kupie te wodne, o którym napisałeś, jak by były jeszcze jakieś propozycje, to możecie pisać, bo jak zamówię to za jakiś tydzień może dwa.

A na grzyba to chłodzenie wodne do tego? Przecież na solidnym Dark Rock będzie ciszej i jeszcze zapasu zostanie hohoho, i za kilka lat nadal będzie na chodzie. O rurkach przeszkadzających w środku już nie wspominając.

Osobiście brałbym też mniej odpustową obudowę, ale z bocznym otworem, żeby można było grafikę dodatkowo wentylować jakby co. No i jednak Nvidia pada tak ze 3 razy rzadziej niż karty AMD, a na dodatek rzadziej sprawia kłopoty.

Dobra to co myślicie o czymś takim.

lub taki Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980 - Dyski SSD - Sklep komputerowy - x-kom.pl
MSI B450 TOMAHAWK MAX II - Płyty główne Socket AM4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl
Grafika to jak pisałem wyżej Radeon RX580 8G GDDR 5

Dobry wybór, czy coś musze zmienić. Procesor ma swoje chłodzenie, więc co jeszcze tutaj brakuje? czy już jest wszystko dobrze?

Tu bym się zastanawiał po tych informacjach.

No niestety procesor już dawno kupiony, więc muszę tak złożyć ten komputer, nie mam wyjścia. Ale jak pokazujesz ten post, to wychodzi na to, że poprawki mają być w maju. Rozumiem, że do tego czasu będą problemy i będzie zacinać w W10, biednemu to zawsze wiatr w oczy, to apropo przysłowia, bo jak mówiłem, by nie kupować AMD tylko wybrać i5 10 gen to słuchać nie chcieli ehh.

Na pocieszenie można powiedzieć ze AMD nie opublikował listy procesorów tym dotkniętych więc pozostaje nadzieja ze to akurat nie ta seria.

No dobrze, dzięki za poradę zamówiłem następujące przed zespoły.

https://www.x-kom.pl/p/696403-dysk-ssd-wd-1tb-m2-pcie-nvme-blue-sn570.html

I grafika RADEON RX 580 8gb GDDR 5

Tak, więc dziękuje za rade, miałem skromny budżet, ale nie powinienem narzekać.

1 polubienie

Efekt przedstawia się następująco.



Tak, więc temat do zamknięcia, a teraz biorę się za przemalowywanie pokoju. :smiley:

To gdzie ten efekt? Jakieś info jakie temperatury to ma, ile FPS gry wyciągają, jaki czas ładowania systemu itd. bo kolorowe wiatraczki to co druga odpustowa obudowa w Pcimiu Dolnym ma i jest to mało interesujące w takim wykonaniu.

„będziesz Pan zadowolony”.

FPS-y sprawdzi się później, bo muszę postawić na nowo system, bo teraz to jest istny śmietnik na talerzowym :smiley:

System postaw na tym WD, odepnij na czas instalacji HDD sobie, ustaw UEFI i instaluj na czysto. Nie podpinaj Internetu, kliknij sobie, że zgadzasz się na ograniczone bla, bla. I dopiero na samym końcu jak wstanie podepnij Internet, a potem HDD.

Nie odłączałem nic, wyczyściłem wszystkie dyski i instalacja na SSD Windowsa 10 trwała 8min :slight_smile: jestem zadowolony.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.