Czy ten szablon jest responsywny

Witam

Mam pytanie

Czy ten szablon spełnia wymagania dla  tabletuw,komórek i tym podobne. Czytałem że goole wymaga aby strona była mobilana.

http://manu.pl/szablon/120/demo

Prosty test - zmniejsz okno przeglądarki i zobacz, czy skaluje się dynamicznie do rozmiaru okna.

 

Jak dla mnie na szybko - test oblany.

 

Google nie tyle wymaga aby była mobilna, jednakże przychylniej patrzy na takie witryny - może mieć to pozytywny wpływ na SEO. Osobiście patrząc po branżowych statystykach wewnętrznych, to ludzie wcale nie kupują częściej z poziomu mobilnych wersji sklepów internetowych itd, ale czasy wymagają responsywnego designu.

Strona którą pokazałeś nie jest responstwna. Z tego co ostatnio gdzieś czytałem w kwietniu, google zmieniło algorytm i wyżej pozycjonuje strony przystosowane do tabletów i smartfonów czyli responsywne jednak traktuje je tak samo jeżeli ktoś posiada 2 wersje strony osobną dla kompów a osobną dla tabletów.

To znaczy że jeśli ktoś ma stronę nie rwd to lipa z pozycją w wyszukiwarce Google.

Ile by kosztowało zrobienie takiego szablonu lub dostosoawnie tego co jest na stronie http://www.netpiko.com

Wiesz - liczyć na pozycjonowanie samo z siebie przez Google, to równie dobrze możesz nie pozycjonować się wcale :wink:

 

Po prostu strony responsywne bardziej plusują dla Google niż takie, które nie są. Bez dodatkowego pozycjonowania tak czy siak się nie obędzie - nieważne co by to była za witryna oraz jaka. Responsywna czy nie - sama z siebie i tak będzie majaczyć gdzieś w otchłani wyników wyszukiwań.

 

Co do kosztów, to nie jestem w stanie określić - pewnie kogo byś się nie zapytał, to poda inną cenę. Osadzić to na Bootstrapie i wsio bangla :wink:

A mam jeszcze pytanie .

Dlaczego ten szablon http://manu.pl/szablon/120/demo   przchodzi test zgodności z urządzeniami moblnymi https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

To znaczy że google ją widzi jak zgodną i osoba która będzie mieć ten szablon nie będzie musiała się obawiać ,że google  zakwalifikują stronę jako nie zgodną z urządzeniami

mobilnymi i nie spadnie w wyszukiwarce.

Pytanie było czy ten szablon jest responsywny, a nie czy google potraktuje go jako prawidłowego dla urządzeń mobilnych.

BTW. widzałeś screenshota dla tej strony z testera google?

Chłopie póki co to żadnych przetasowań nie było. SERPy stoją jak stały, może jakieś ruchy o oczko w górę lub w dół były, ale to równie dobrze z innego powodu mogło być. Obserwuj co się będzie działo bo na razie to szkoda zachodu na rzeźbienie z responsywnością (oczywiście w odniesieniu do pozycji w google bo są jeszcze inne aspekty)

Jeżeli szukasz responsywnych szablonów to dużo ich mają na Pixelarity.