Czy ten telewizor to dobry pomysł?

Cześć wszystkim. Do rzeczy bez zanudzania. Zamarzyło mi się kupić telewizor, budżet mały ale coś znalazłem.
A więc, tego telewizora chciałbym używać do oglądania seriale za pomocą chromecast 2 i co jakiś czas jako monitora do PC i laptopa.
Teraz chciałbym zapytać, czy to jest dobry pomysł jeśli siedzę przy PC blisko monitora? Teraz mam 18.5 calowego LG o rozdzielczości 1360x786 i nie narzekam jeśli siedzę przy nim w odległości ok. 30-40cm.

Model telewizora, który wybrałem: http://allegro.pl/hit-led-philips-24pfs4022-12-full-hd-nowy-okazja-i7155090333.html#thumb/5

Czy ten telewizor będzie dobry jako monitor do PC przy przesiadywaniu w odległości max. 40cm?
Czy ten telewizor będzie ok jeśli będę oglądał na nim seriale w HD i FHD z odległości ok. 2 metrów? Czy nie będzie on za mały?

Pozdrawiam

Teoretycznie tak, choć przyznam, że nie miałem do czynienia z takim rozwiązaniem.

Najlepiej wytnij z kartonu prostokąt o proporcjach 16:9 i przekątnej 24", postaw w odległości 2m i będziesz miał wyobrażenie o wielkość obrazu przy takim dystansie.

Sam niedawno zmieniłem monitor 24" na 27" (a zastanawiałem się nawet nad 32"). Przeszukałem sieć w poszukiwaniu opinii i napiszę tak: o subiektywne wrażenia nie warto pytać innych.
Trzy na cztery opinie to 24" to max. inaczej twój wzrok szybko będzie się męczył biegając po dużym ekranie.
Monitor kupiłem, jestem bardzo zadowolony. Mit o rozbieganym wzroku to bzdura! No chyba, że ktoś gra w CS:GO na kosmicznym poziomie i dla niego liczą się milionowe części sekundy. Sam wzrok dopiero teraz odpoczywa, bo wszystko duże i wyraźne…
…wracając do Twojego pytania. Seriale oglądałem na 24" i moja opinia to: jeśli odległość do 2m to wielkość wystarczająca. Jeżeli jednak większa to matryca będzie za mała (zwłaszcza przy napisach. By były czytelne z odległości 3-4m zajmować będą pół ekranu przy dwóch trzech wierszach. Odejmij jeszcze często występujące czarne belki u dołu i góry)

Proponuję zapoznać się z wykresem zamieszczonym na tej stronie (stosunek przekątnej w FullHD do odległości od ekranu) - powinno pomóc :wink:

A dokładnie budźet max??

Chcę wydać 500zł, nie jestem jakimś kinomanem-specjalistą, po prostu chcę sobie oglądać seriale i ewentualnie coś na dvb-t, tyle.
Brałem pod uwagę używki, ale trochę strach.