Czy ten transfer wystarczy?

Witam.

Chciałbym, aby ktoś udzielił mi rady w sprawie transferu na moim hostingu.

Mam gre via www i wykupiłem sobie hosting w niceshoot.pl (20 GB transferu), moja gra zajmuje 2,40 MB.

Czy ten transfer wystarczy dla np. 50 osób??

Proszę o rade!

Zależy jak często będą odwiedzać tą stronę :stuck_out_tongue: .

Powiedzmy 5 na dzień.

Wystarczy?

Nie ten dział raczej.

Na stronach się nie znam, ale czy aby przypadkiem cache przeglądarki nie przetrzyma obrazków i tych elementów, które się nie zmienią co da oszczędność transferu ?

Ważna jest jeszcze informacja jaki duży jest przeciętnie plik strony wraz z grafikami, flashami itp (załóżmy że będą to duże strony z dużymi grafikami ok 500KB).

Znając ten rozmiar mnożysz go razy 50 osób i razy przewidywalną ilość wywołań danej strony w ciągu miesiąca przez pojedynczą osobę (jak przewidujesz 1 otwarcie na minutę i granie przez każdą osobę przez godzinę dziennie to miesięczna ilość wywołań będzie 1800 {1 otwarcie * 60 minut * 30 dni}) - w ten sposób uzyskasz potrzebny ci transfer (w tym przykładzie 500KB * 50 osób * 1800 wywołań/osobę = 45 000 000 KB ≈ 43 945,31 MB ≈ 42GB - to jest tylko zupełnie teoretyczny przykład z liczbami tak dobranymi żeby łatwo to było wyliczyć, strony są zwykle mniejsze ale wywołuje się je zwykle kilka razy na minutę i gra się dłużej niż godzinę dziennie).

W moim odczuciu potrzebujesz minimum 50GB miesięcznego transferu.

Dodane 04.08.2010 (Śr) 13:18

To w dużej mierze zależy od konstrukcji strony, można znacznie oszczędzić transfer używając mechanizmu ajax bo nie jest ładowana cała strona a jedynie różnice między stronami.