Czy ten Windows 98 jest legalny?

Ale na książece pisze że do komputerów Optimus czyli musi być chyba płyta Optimus tak jak widziałem kiedyś płytę i pisało jak się załączał logo Dell czyli to był komp Dell a po drugie na obudowie chyba musi pisać nazwa w tym wypadku Optimus gdzieś tak już widziałem w zestawach a nawet jak bym to nabył to jak udowodnie że jest to cały zestaw zakupiony?

Jaka płyta - CD czy główna - o ile wiem Optimus nie produkuje mobo?

Zajmuję się blaszkami od dawna i moja interpretacja była praktycznie wykorzystywana. Zresztą - gdybyś musiał wymienić zepsuty detal komputera to według Ciebie trzeba by kupić nową windę.:mrgreen:

No tak by trzeba było zrobić i tak właśnie i powiedziano w MS

Zresztą konsultowałem to kiedyś z działem prawnym M$ i ich zdaniem również w przypadku 98 można było legalnie eksploatować windę o ile w upgrade-owanym komputerze były części z peceta, z którym kupiono system.:mrgreen:

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 13:30

Co trzeba zrobić i co Ci powiedziano?

Masz racje ale tutaj jest inny problem:

Czyli nie ma mozliwości użytkowac ten system zgodnie z licencją - proste koniec tematu praktycznie.

No właśnie a z drugiej strony to może i kontrol by nic nie powiedziała może by sie nie skapli ale chodzi o to czy to jest legalne czy nie i: NIE JEST TO LEGALNE

Cały czas pisałem - o ile masz części ze starego kompa.

Jeśli pozbył się go w komplecie, a nie oddał windy to teraz z jest ona nielegalna z innymi komputerami.:mrgreen:

No właśnie ale co do kompa to go wyrzuciłem bo się spalił tak że nikt go nie użytkuje obudowa nawet poszła na złom :lol:

To jest tak samo jak ja mając 2 samochody, i zamieniając na nich numery rejestracyjne naruszam prawo - podczas kontroli i ewentualnej wpadki należy mi się mandat, ale nic mi policja więcej nie zrobi - jestem właścicielem obydwu aut, nie zgłaszam kradzieży nic czego oni mogli by sie czepić… ale jest niezgodność numerów w papierach i mandat (w innym przypadku była by konfiskata auta, wyjaśnianie, posądzenie o kradzież itp)

Tak samo tutaj, instalując system który jest twój na innym komputerze, łamiesz zasady licencji systemu co powoduje iz staje się ona nielegalny, ale w tym konkretnym przypadku brak jakichkolwiek moim zdaniem sankcji prawnych a i sama policja nic nie powie.

Czyli pozamiatane - jak kupionego peceta z windą wyrzuciłeś w komplecie to winda jest teraz nielegalna i ma wartość jedynie sentymentalną…

I na tym przykładzie widać wyższość box-a nad OEM-em, tylko jaki odsetek użytkowników kupuje box-a?:mrgreen:

Piszecie o teście legalności z MS… w przypadku 98???

Przecież tego systemu ani nie trzeba aktywować, ani sprawdzać jakiejkolwiek autentyczności.

A ja dodam jeszcze jedno - nośnik jest legalny. Licencja na używanie - niestety nie.

Co to oznacza w praktyce?

Ano posiadanie legalnego nośnika. Może się przydać, więc lepiej nie wyrzucać.

odpowiedź

Ja bym sprzedał na allegro lub zostawił dla siebie