Czy ten zasilacz(350w) jakimś cudem wytrzyma GTS 450?

Zacznę od tego że firmy ani modelu zasilacza wam nie podam bo już dawno zapomniałem a kompa nie będę rozbierać, więc musi wam starczyć moja opinia, Mam tutaj 350w zasilacz - jest on stabilny, trzyma napięcia itd. (skąd wiem? siedzę już trochę w sprzęcie i jak kupuje nową zasiłkę to zawsze biorę coś dobrego xD tak było i tym razem w 2008 roku).

Komputer jaki na nim chodzi to

CPU: Intel Pentium Dual Core e2160 oc @ 3.2 GHz

Ram: 2 kości po 1 gb (łącznie 2gb) o takowaniu 1066 MHz

GPU: Galaxy GeForce 8600 GT Overclocked Edition z dodatkowym OC prze zemnie (poza nominalne wartości karty GTS! dokładnie to

[]Core Clock: 770 MHz

[]Shader Clock: 1782 MHz

[]Memory Clock: 891 MHz

Z tym że używam tylko tego OC podczas grania w Final Fantasy XIV która jest bardzo ciężką grą na dla GPU. Normalnie podczas pracy w Windows 7 x64 częstotliwości pozostawiłem te od Galaxy tj.

[]Core Clock: 600 MHz

[]Shader Clock: 1320 MHz

[]Memory Clock: 700 MHz

Do tego w obudowie mam 4 Wentylatory łącznie z tym od CPU (chłodzenie Scythe Mugen Rev.B) oraz 3 dyski twarde

[]80GB 5200 RPM IDE

[]150GB 7200 RPM IDE

[]500GB 7200 RPM SATAII

jak i również nagrywarkę DVD Pioneer’a

Będę miał prawdopodobnie dzisiaj kartę GeForce with CUDA GTS 450 Palit 1GB DDR5 DVI & HDMI (PCI-E) u mnie w domu. Moje pytanie jest czy da jakoś radę odpalić ją i normalnie pracować/grać w FFXIV (i kilka innych f2p MMORPG) na moich 350 watowym zasilaczu?

Według tej strony Karta potrzebuje minimum 400W zasilacza… więc nie wiem dlatego pytam… Najwcześniej kiedy będę mógł zdobyć mocniejszy zasilacz to od miesiąca w górę… używając tego tematu jeszcze zapytam, przy moim sprzęcie i tym GTS 450 jak bym wymieniał zasilacz w przyszłości to jaki najmniej powinienem zakupić? 400, 450, 500 czy więcej watów?

Ale póki co mnie interesuje czy ta karta pójdzie przy moim sprzęcie na moim 35… :?:

Nie da rady. Nawet jak pójdzie to się szybko spali zasilacz.

Jeżeli jest to faktycznie dobry zasilacz, to powinien wytrzymać, ale tylko w trybie 2D. W 3D będzie odcinać zasilanie od komputera z przeciążenia… O ile ma zabezpieczenie przeciążeniowe, jeżeli go nie ma to lepiej nie ryzykuj. No chyba że jest to zasilacz na prawdę wysokiej klasy, kiedy producent pisze 350W, a zasiłka potrafi znacznie więcej.

Jeśli chodzi o zasilacz to wiem że jest to któryś z tych ModeCom’ów czy jak to szło, ale nie żaden fell (czy jak to się pisze) jak go kupowałem to pytałem o opinię na kilku forach i padło na niego.

Btw. jakaś metoda Downclocku nie da rady? a później bym przywrócił taktowanie do normalnych wartości, albo coś innego D: :?:

PS: Zasilacz ma te wszystkie przeciwprzepięciowe, przeciw przeciążeniowe itd. zabezpieczenia z tego co pamiętam, i mean ja nie kupuje zasilaczów które zasilaczami są tylko z nazywa jak to się już utarło u nas mówić.

PS2: Tak czy siak kartę będę dzisiaj miał ale korci mnie czekanie ten miesiąc czy dłużej na zasilacz T_T dlatego pytam… :frowning:

PS3: i zdaję sobie z tego sprawę doskonale… wszystkie siły ziemskie jak i mój zdrowy rozsądek mówią mi żeby karty nie wkładać… ale mimo bym spróbował =_= i mean pod warunkiem jakiegoś bezpieczeństwa że pójdzie D:

Zapewne chodzi o legendarnego Modecoma MC-350, który potrafił na prawdę wiele… ;]

Obniżyć takty możesz w Afterburnerze, albo RivaTuner. Ale to nie obniży TDP w jakimś dużym stopniu, musiałbyś obniżyć napięcie rdzenia, ale to jest ryzykowne.

Przecież wystarczy zdjąć boczną obudowę, taki wielki problem?

Jeśli Modecom MC 350W, powinien spokojnie udźwignąć.

TAK!! To właśnie ten modecom xD MC-350 xD A no tak myślałem ze coś mi tam zasłania bo ten scythe jest dość ogromny xD

To znaczy tak, sama karta nie jest dla zasilacza wyzwaniem, ponieważ ma on 300W na liniach 12V. Tylko, że Twoja konfiguracja ciągnie sporo dysków i wentylatorów. Same dwa dyski pod IDE pobierają w przybliżeniu 40W.

Sprawdź na kalkulatorze mocy:

http://www.extreme.outervision.com/psuc … orlite.jsp

Wyliczy również teoretyczny pobór mocy podkręconego procesora (będzie potrzebne napięcie na jakim chodzi). Jakbyś czegoś nie wiedział to pytaj, lub po prostu podaj napięcie na CPU, jakie masz te wentylatory (średnica, czy z podświetleniem) i ewentualne dodatkowe urządzenia pod PCI.

Jeden dysk pobiera ok 10W, wentylatorów nawet nie liczę bo to żaden pobór. Zasilacz starczy, ta karta pobiera 80W. Jak nie kupiłeś tego GF to bierz Radeona HD5770 pobór 20W mniejszy i jest średnio 10% wydajniejszy.

Nie biorę radenów itp., bo FFXIV z nimi nie współpracuje tak dobrze, trzeba używać modowanych sterowników i innych ■■■■■ół, a do tego nie ma się dostępu do fixów jakie nVidia zapewnia w sterownikach żeby przyspieszyć działanie tej gry.

Btw. wychodzi na to .że jednak jeszcze będę miał 500w CHiefteca ^^ udało mi się zapożyczyć aby brać go razem z kartą, ale dobrze wiedzieć co do tego topicu, mam wiedzę na przyszłość :3

Teoretycznie teraz kiedy wiem, że karta by chodziła z moim zasilaczem to nie musiałbym brać tego 500w ale patrząc na to, pewnie będę jak podkręcał a w tedy już mi 350w nie starczy. Tzn. będę na 100% podkręcał kiedy jeszcze coś mi tam z jakościom FFXIV nie będzie pasowało ^^