Czy ten zasilacz da radę? TFX POWER 2 300W bronze z AMD FX 8350 oraz GTX 750 Ti / GTX 650 Ti

Witam, czy zasilacz TFX POWER 2 | 300W Bronze da radę z procesorem AMD FX 8350 oraz GTX 750 Ti lub GTX 650 Ti?

Za słaby o jakieś 150W - czyli 450W Bronze, to wystarczające zasilanie.
Na Twoim zasilaczu sprawność, to jakieś 225W, czyli płyta, grafika inne urządzenia - Taki GTX 750 Ti - bez stresu jakieś 60W, a podczas grania, to nawet do 100W. To jeszcze lekka grafika. Procesor ten podany, to ok 80 - 85W.

Teoretycznie bez OC może? wyjdzie w pracy.

CPU 125 W + 60 GPU= około 180 W

Na liniach +12 V ma teoretycznie 260 W?

Nie ma zasilacza 450W TFX

Do gier złożyć zestaw z tym procesorem i tą grafiką - w większej obudowie. Zyskuje się lepsze chłodzenie, a zasilaczy markowych nawet ze sprawnością85 - 90% nie brakuje.
Tostery są wydajne do HD, internetu, czy słabych gier.

Może zacznijmy od początku. Jaki budżet, jaka konfiguracja (obudowa itd.), co chcesz osiągnąć?

Potrzebuje po prostu dobrego zasilacza TFX i karty graficznej.
Czy TFX POWER 2 | 300W da radę z GTX 650 Ti? :slight_smile:

GTX 650Ti to 110 W.

Czyli, za słaby zasilacz.

Może ten by wydolił, tylko trzeba śpieszyć się:
https://www.mini-itx.com.pl/p/19/421/zasilacz-ac-dc-inter-tech-argus-350w-tfx-82--zasilacze-atx-tfx-microatx-zasilacze-mini-itx-atx.html
A na takie detale:

Teraz mam zasilacz 250W, więc jak będzie 350 to spkojnie powinno starczyć? GTX 750 Ti czy 650 Ti?

Firmowy 350 W bez OC, może sobie poradzi?

np: jak podany przez @Bogdan_G

A do GTX650 Ti nie powinno się schodzić poniżej firmowego 400 W.

A jaką kartę polecacie do gry w Rocket League?

W cenie używanej 750Ti jest do kupienia nowa 1030. Wydajność również na tym samym pułapie. Osobiście dołożyłbym do najtańszej 1050.

Ale chodzi mi o kartę, która będzie chodzić z tym zasilaczem 350W.

Jeżeli nie chcesz żeby doszło do wybuchu nuklearnego przez ten zasilacz zainwestuj w lepszy :slight_smile:

Jak taki mądry to daj lepszy zasilacz w formacie TFX :slight_smile:

Postawa roszczeniowa. Wstydź się.

A nie za duże wymagania? Komputerek nie będzie nigdy do wydajnej karty graficznej, gdy jesteś ograniczony do zasilacza TFX. Tak samo nie zrobisz fortepianu z fujarki.

Przecież nawet nie zapoznał się z tematem :expressionless:
Po prostu chciałbym, aby ktoś napisał mi jaka karta będzie pasować do tego 350W zasilacza…

Dokładnie, to napisz, w jakie gry chcesz grać. Porówna się wtedy do najbardziej wymagającej gry, w jakie chcesz grać i według wymagań określi się, jaka grafika wydoli, a w jakie gry nie będziesz grać sugerując się tym, ile zasilacz 350W da rady.

Tak jak wyżej napisałem, chciałbym pograć sobie w Rocket League (najbardziej wymagająca z mojej listy) :slight_smile: