Czy ten zasilacz da radę utrzymać zestaw?

(Tomaszruszczak) #1

Witam mam pytanko czy ten zasilacz który podaje da radę utrzymać ten zestaw.

Zasilacz Aerocool PGS VP-450 450W

1.Procek- Intel core i3 2120 3.3 Ghz

2.Płytka- AsRock B75M B75 LGA1155

3.Ram- Corsair DDR3 4 GB 1600 MHz CL8.0 XMP Vengeance

1. Obudowa- Aerocool PGS VS-3

2. Dysk- WD Caviar Green 500 GB 64 MB Sata III

3. Grafika- Dokupię ale chipset oparty na radeon 6850 jeszcze nie wiem czy to będzie gigabyte czy asus czy coś innego ale moc mają raczej taką samą.

I tak to by wyglądało zasilacz taki a nie inny ponieważ szukałem porządnego zasilacza do 150 zł z długimi kablami renomowanej firmy. Tylko nie wiem czy moc będzie odpowiednia.

(Liiv002) #2

Zasilacza nie ma na czarnej liście ale 450w to może być ciężko. Chociaż bez karty graficznej może pociągnie. Ja na twoim miejscu dopłaciłbym kilkadziesiąt zł. i kupiłbym 500-550w.

(Konradpastuszka) #3

Bez problemu , zostanie jeszcze zapas na mocniejszą kartę i procesor .

(silvver) #4

na mocniejszą kartę? i procesor?

Jak już dla radka 6850 jest zalecany zasilacz co najmniej 500W? (dla referenta, a możesz przecież kupić autorską konstrukcję z fabrycznym OC)

Ten 450W to byłby tak na styk, ale jak będziesz chciał wymienić podzespoły na coś lepszego, lub podkręcać to jest mało trochę a zasilacz się bierze z zapasem (to nie jest element komputera na którym można oszczędzać).

Poza tym radek 6850 wg http://forum-en.msi.com/faq/article/pow ... hics-cards potrzebuje linii z 25A, a ten twój zasilacz ma jedną linię 18A i drugą 16A.

(Tomaszruszczak) #5

Rozumiem o co chodzi a co bys do tego polecil tak mysle ze 200 zl moglbym zapatolic moze plus minus tej kwoty nie musi byc jakis wybajerowany dla maniakow.

(Longhorn2009) #6

Popieram.

Sam jesteś na styk. 18+16A to 34A. Nawet uwzględniając że jest to podzielona linia 12v (ze względów bezpieczeństwa) to i tak jest to więcej niż zalecane 25A.