Czy ten zasilacz uciągnie PC?


#1

Cześć. Przymierzam się do zakupu PC. Raczej zdecyduję się na zestaw AMD - koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/ehed1R/

W powyższym zestawie na chwilę obecną znajduje się zasilacz Zalman, ale planuję dać inny i proszę o ocenę. Alternatywnym jest zasilacz marki Sharkoon: http://www.morele.net/zasilacz-sharkoon-wpm600-bronze-600w-80plus-bronze-4044951013654-730268/

Moje pytania brzmią następująco:

  1. Czy ten Sharkoon jest dobrej jakości? Kompletnie się nie znam na zasilaczach. Należy on do grupy tzw. no-name, czarna lista?

  2. Jeśli jest dobrej jakości, to czy uciągnie on proponowany zestaw? Jeśli tak, to będzie miał jeszcze trochę zapasu? A może lepiej dać wersję 700 W, która jest tylko kilka złotych droższa?

Czekam na Wasze opinie. :slight_smile:


(Atronics) #2

niby ten zalman mógłby zostać, ale jak chcesz pewniejszy 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

ewentualnie

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 


(Rybak09) #3

Zestaw jest beznadziejny, do tych procesorow nie stosuje się dodatkowych kart graficznych bo to bez sensu, wtedy bierze sie Fx’a a nie APU.

W ogóle AMD ma w grach kiepską wydajność, łącząc Radeona + procesor AMD jest jeszcze gorzej.

Za tą cene masz i5 które jest w grach rewelacyjne + tanię płytę.

A zasilacz starczy markowe 450w, 600-700W oczywiscie bardziej przyszłosciowe ale nie kosztem procesora.

 


(djosdanielos) #4

Raczej nie decydowałbym się na procesor AMD zwłaszcza APU

zmieniając kilka rzeczy możesz sobie kupić zestaw z jednym z najwydajniejszych i5 na podstawkę 1150

będzie dużo dużo lepszy do gier.

przykładowo zamieniłem na:

http://www.morele.net/inventory/info/7D8Lrj/

można by tu pozmieniać jeszcze sporo, np na nieco tańszy i5 i tańszą płytę, dysk 1TB a za to co zaoszczędzi się wybrać lepszą kartę graficzną.Możliwości jest dużo.Nie ma sensu pakować się w dużo słabszego procka w grach, drogi dysk SSD czy pamięć ram z tego samego producenta, tylko przepłacasz za to.

np. twój dysk SSD AMD R7 120GB kosztuje 320zł, a za 350zł masz szybszego cruciala BX100 250GB, i jaki tu sens brać tak drogi dysk od AMD jak w zbliżonej kwocie masz lepszego cruciala, z dwa razy większą ilością miejsca na programy.


(Atronics) #5

a nawet możesz tak podmienić

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6400-skylake-socket-1151-64bit-3-3ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56400-757624/


#6

Dzięki za rady, wiem, że jesteście obeznani. Mój zestaw nie jest idealny, ale nie został złożony w taki sposób w wyniku braku wiedzy. Jestem w pełni świadomy, że mógłbym w tej cenie złożyć znacznie wydajniejszy zestaw, ale nie o to mi chodzi. Zestaw jest kompromisem między ceną, wydajnością i wyglądem. Chciałem mieć platformę AMD, więc montuję wszystkie możliwe produkty z logiem tej marki: procesor + zintegrowana karta graficzna, dedykowana karta graficzna, pamięć RAM, dysk SSD. O innych komponentach tej marki nie słyszałem. Poza tym ma być wszystko w kolorystyce marki - czerń i czerwień. Ma to wyglądać ładnie. Kolejna sprawa, to wydajność - w tej kwestii większość użytkowników zawsze wypowie się w taki sposób - najlepsza wydajność w określonej cenie. Miałem kiedyś procesor AMD FX-4100 (słabszy od tego APU A10-7870K), kartę graficzną AMD Radeon R7 260X 2 GB i byłem bardzo zadowolony z wydajności w FullHD. Nie jaram się grami z najwyższej półki, więc dla mnie maksymalna wydajność sprzętu jest zbędna. Poza tym nie muszę myśleć przyszłościowo z tego względu, że szybko się nudzę sprzętem i pewnie za jakiś czas sprzedam powyższy zestaw, jak zawsze ze stratą i jestem na to przygotowany.

Gdyby zależało mi na wydajności i na tym, by ta wydajność starczyła na długo, to wsadziłbym procesor Intel 6. gen., dobrą płytę główną, która umożliwiłaby mi podkręcanie, pamięć DDR4 z małym CL i wysokim taktowaniem i do tego pewnie NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB lub coś lepszego. Sprawdzałem takie konfiguracje i cenowo wyszłoby mi bardzo podobnie - z różnicą 200-400 zł.

Zamierzam więc zostać przy mojej platformie, która zapewne spełni moje potrzeby. Ma to ładnie wyglądać i zaspokajać moje preferencje w kwestii estetyki. :slight_smile:


(Atronics) #7

Aestumatio

możesz sobie spokojnie tego zalmana zostawić ,jak ma być kolorystycznie :slight_smile:

wydajnościowo wystarczy. 

 


(Rybak09) #8

No więc czemu nie FX  ?? 


#9

Dlatego, że zyskuję lepszy procesor, ale tracę zintegrowaną kartę graficzną. Mocniejszy procesor nie jest mi potrzebny, a karta zintegrowana na pewno się przyda.


(Odyniec_Stary) #10

Nie widzę w Twoim rozumowaniu żadnej logiki. Ma ładnie wyglądać, dlatego decydujesz się na słaby zestaw z komponentów AMD? Przecież to brzmi absurdalnie. 

Jeżeli chcesz ładnie wyglądające komponenty, to jest mnóstwo sposób, aby to osiągnąć i nie rezygnując przy tym z wydajności.

Napisz, że chodzi o niereformowalne fanboystwo. To jestem w stanie zrozumieć :wink:

Mocniejsza karta też nie jest Ci potrzebna, bo wydajność procesora + sterowniki AMD stłamszą osiągi w grach.

 

 


(Marcin1025) #11

W tym budżecie to tylko procesor od Intela pchanie się w AMD w tej cenie to jak by się prosić aby Cię ktoś pobił.

Ja bym stawiał na wydajność a nie na to by tylko wydać kasę na pierwszy lepszy procesor.