Czy ten zestaw jest dobry?

Procesor: Intel Core2 Duo E4400 2,0 GHz (S775) BOX (zawiera wentylator) - 486 zł

Płyta główna: Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI (zawiera kartę muzyczną i sieciową) - 430 zł

Pamięć RAM: Corsair Twin2x DDR2 2x1GB 675MHz Cl4-4-4-12 - 318 zł

Karta graficzna: GeForce 8600 GTS EVGA 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 629 zł

Dysk twardy: Seagate 320GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) - 309 zł

Obudowa: Chieftec DX-01B-D-U-400W - 390 zł

System operacyjny: Microsoft Windows Vista Home Premium PL OEM 32Bit 1-pack DVD - 358 zł

Razem brutto: 2920 zł

Mam pytanie w związku z powyższym zestawem. Czy jest dobry wydajnościowo i czy ma dobry stosunek jakości do ceny (tzn. czy za tę cenę nie kupię nic lepszego). Potrzeba mi tylko tych części które są wyżej wymienione, resztę wezmę ze starego kompa. Przewiduję wydatek do 3000 zł. PC ma być do gier i internetu. Części wzięte ze sklepu http://www.komputronik.pl i na tym sklepie mi zależy…jednak jeśli znajdziecie lepszy to piszcie. Raczej nie chcę allegro, chyba że oferta jest z profesjonalnego i uczciwego źródła, używanych nie chcę…dziękuję z góry za pomoc.

nie warto, albo 8600GT SONIC+ od Palita albo dozbierać do 8800GTS.

a-data vitesta 2x1GB ddr2 800 CL 4

jeżeli nie stać ci na dołożenie do 8800gts do zestawu opartego na core2duo to może coś pod am2 z brisbanem 5000+…

Dysk 160/250

Obudowe od Szefa za 200zł

Procka E4300 / E2160

i starczy na 8800

jeśli tak, to jeszcze zasilacz będzie potrzebny bo ta wersja którą podał autor postu jest z zasilaczem…, a to wydatek rzędu 160zł za Amacrox’a

Foxconn P35A

Dzięki za pomoc, pomyślałem że wyskubię trochę więcej kasy i kupię tego 8800 GTS i na razie zostawię sobie starego XP, a gdy zbiorę więcej kasy to kupię Vistę…

Wpłać na pajacyka zamiast to kupować

Jak narazie Vista będzie tylko potrzebna żeby w Crysis sobie pograć

i to jest wystarczający powód by mieć Vistę :-).

Szybki jesteś. Odp w 20sec :mrgreen:

Wydawać +300zł żeby grać w 1 gre? nieeeee

Zresztą poczeka się troche, to i na XP będzie

Jak bedzie oficjalny SP1 do Visty to Vista bedzie dobrym systemem Będzie tak samo jak z XP, widziałem działanei SP1 na Viscie.

nie w jedną a wszystkie oparte na dx10.

to nie jest takie pewne to raz (marketing wielkiego Bill’a), a dwa nawet jak dx10 zrobi zewnętrzna firma to nie wiadomo jaka będzie kompatybilność z grami. za dużo niewiadomych, ostatnie newsy o sp dla xp mówią, że nie będzie w nim dx10, wmp 11itp i będzie się nazywał sp2a a nie sp3 (i praktycznie poza aktualizacją zbiorczą nic nie będzie wnosił).

Vista zyskuje coraz więcej zwolenników.