Czy ten zestaw jest ok i czy warto teraz kupować?

Witam,

chcę złożyć samą budę do około 2600 zł (warunek:na platformie Intela z kartą nVidia), nie licząc samej obudowy i zastanawiam się czy teraz jest sens kupowania komputera? Czy lepiej poczekać może w niedalekiej przyszłości mają pojawić się jakieś nowinki techniczne?

Póki co poskładałem coś w ten deseń ale nie wiem czy wszystkie elementy do siebie będą pasowały. Ceny orientacyjne (zawsze znajdzie się parę złotych taniej) z: http://www.bitcomputer.pl

Na twoim miejscu bym poczekał…

ale na co i dlaczego? na spadek cen? na nowości?

za tyle kasy możesz kupić coś lepszego Takie moje zdanie

No to może podałbyś swoją propozycję?

a musisz mieć składaka???

nie, mogę mieć zestaw z Biedronki. :roll:

ta rozmowa jest bezsensu. Jeśli nie chcesz trzymać się mojego pytania faktycznie lepiej nie pisz proszę.

ja bym poczekał bo teraz jest kryzys , a teraz dolar zaczął iść powoli w dół, śledź kursy walut regularnie i jak euro i dolar dużo spadną to możesz kupić za taką cenę nawet 9800GTX+ :smiley:

http://www.money.pl/pieniadze/nbp/srednie/

Niedługo wyjdą proce i5, jak masz dobrego kompa i chce Ci się czekać to czekaj, tyle że nie wiadomo z jaką ceną wyjdą, a do tego i tak podwyższą cenę polscy sprzedawcy lubią zedrzeć za nowe.

Jak byś brał ten zestaw to zmienił bym Kości np PDP LLK, Kingmaxy 2x2gb 1066, grafa 9800GTX+ lub się przełamać i kupić HD4850 bo 9800gt za 540 to przepłacanie za podobną cenę są szybsze pality HD4850, nagrywarka osobiście kupił bym pioneera 216

Za 2600 zł:

Płyta główna: podana przez ciebie

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 ~~ 750 zł

Ram: Goodram 4 GB 800 MHz CL5 DDR2 ~~ 165 zł (1066 MHz się nie opłaca z tego względu, że wydajność jest nie wiele większa od 800 MHz a na pewno pamięci są droższe).

Dysk twardy: ten twój

Karta muz.: twoja

Karta graf: MSI ATI 4850 512 mb ~~ 602 zł

Sieciówka: twoja

Napęd: twój

Zasilacz: OCZ/Chiefec/Cooler Master 500 W ~~ ok. 250 zł

Ceny brane z http://www.techmarket.pl Wychodzi ok. 2800 zł. Myślę że warto te 200 zł dołożyć, ale jak nie chcesz to weź Intela E7200.

Śmieszą mnie komentarze, że lepiej poczekać na nowe rzeczy które wychodzą lub mają wyjść do sprzedaży. Przecież z dnia na dzień pojawiają się nowości. I co ma on czekać w nieskończoność.

A czy pamięci DDR2 mają wyższe seryjne taktowania od 800Mhz, a jeśli tak to czy będzie duży wzrost wydajności w stosunku do 800Mhz??

mają np. 1066mhz. Dużej różnicy nie ma. Praktycznie nieodczuwalna

A jeszcze mam pytanie. Kupię płytę główną i procesor. I teraz muszę do tego dokupić jakiś radiator z wentylatorem plus pastę termoprzewodzącą? Czy to już jest w zestawie?

Jeśli kupujesz procka w wersji box to już masz radiator a na radiatorze jest pasta teromprzewodząca nałożona.

a wentylek na radiatorze?

i rozumiem, że ten radiator wystarcza nawet w dużym stresie procka który kręcony nie jest?

W wersji box masz już wszystko razem z wentylatorem. Jeśli procek nie jest kręcony to ci powinien wystarczyć jak są temp. w normie.