Czy ten zestaw komputerowy ma prawo bytu, czy może coś zmienić? Proszę o szybką odpowiedź

Witam!

Mam pytanie czy zasilacz Modecom Feel 520 jest wstanie udźwignąć te podzespoły;

*Intel Core i3 3225 

*Gigabyte H61M- S2PV

*ASUS STRIX GTX 950 

*2x Kingston KVR1333D3N9K2/8G

*1TB Dysk Twardy 

Proszę o zwrócenie uwagi na kartę graficzną.

Modecom Fell to nie zasilacz tylko coś zasilaczo podobne, raz że jego moc rzeczywista moc jest niższa, dwa brak mu zabezpieczeń, a trzy to te zasilacze często lubią zdychać dość szybko tak koło pół roku a czasem zabierać coś ze sobą

kup zasilacz marki Fortron, Corsair, Thermaltake, Delta

do tego zestawu spokojnie wystarczy zasilacz 450W

Zdycha po pół roku a cisne na nim od 3 lat? Zastanówcie się czy napewno muszę wymienić… Chcę po prostu kupić Gtx 950 od Asusa i chcę mieć pewność. Dzięki za odpowiedzi.

nie każdy ale często się zdarza mi się zdarzyło i znam kilka innych przypadków, zasilacz jest do wymiany i to na już

A pierdzielisz pan działa? Działa pytam się pociągnie 950 czy nie? A jak tak bardzo nie pasuje to jakiego brać?

Pociągnie, ale nie wiadomo jak długo. Jeśli upartość nie pozwala poświęcić 150 zł na normalny zasilacz, to możesz go sobie zostawić i trzymać kciuki za bezawaryjne działanie.

Dobra cycu niech wam będzie;)

Na papierku to każdy zasilacz ma zabezpieczenia. Gorzej jest w rzeczywistości :wink:

acha i to dlatego jest na czarnej liście i jest zalecana jego wymiana od razu, tak?

Co by tu nie pisać, nic nie zmieni faktu, że zasilacz Modecom Feel 520W jest jednym z najgorszych zasilaczy na rynku. Właściwie to nie zasilacz, lecz pseudo-zasilacz. Jego niebezpieczna konstrukcja już dawno trafiła na czarną listę czyli listę niepolecanych zasilaczy. Ten pseudo-zasilacz posiada dwie linie +12V o łącznej mocy 360W (pobożne życzenie producenta) i pasywny PFC. 

 Snap2.jpg 

Gdyby miał działające zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przeciwzwarciowe, to nie paliłby całych jednostek. Osobiście obstawiam, że ich tam wcale nie ma.