Czy ten zestaw ma sens?

Witam,
Złożyłem zestaw komputerowy do pracy w biurze: program magazynowy, programy biurowe, internet, itp…
Chciałbym się zapytać czy wszystko jest dobrze dobrane, czy ewentualnie powinienem coś zmienić?
Link do zestawu: https://www.x-kom.pl/lista/sabq4hy5l
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Do zastosowań biurowych aż za nadto.
Zmieniłbym Windows 10 w wersji oem na box, 50 zł różnicy a klucz nie będzie przypisany tylko do tej konfiguracji.
Zamiast obecnej obudowy brałbym SilentiumPC Armis AR1, akurat zaoszczędzisz na dopłatę do Windowsa Box.

Tak swoją drogą nie myślałeś o jakimś kompie poleasingowym za dużo mniejsze pieniądze?

Jeśli chodzi o windowsa to wielkie dzięki, wezmę wersję BOX, ale w przypadku obudowy nie chciałem AR1, bo ma tylko jeden wentylator z tyłu i bałem się że komputer może się przegrzewać - wiadomo, że w biurze różnie bywa z kurzem. Jeśli wystarczy jeden wentylator to chętnie wezmę tańszą obudowę.
Co do komputerów poleasingowych, to wolę kupić nowy zestaw.

Obudowa Armis AR1 nadaje się do biura, owszem jest to obudowa budżetowa z pewnymi kompromisami, ale markowa. Poza tym nie montujesz zestawu do gier, więc o temperatury bym się nie martwił. Z przodu można zamontować 2 wiatraki 120mm lub jeden 240 mm.

Jeśli chłodnicę to tak, jeśli wentyle to nie :wink:

Tak chodziło mi o chłodnicę 240 mm :slight_smile:

Nie ma sensu .Do tych zastosowań poleasingowy firmowy z licencją, gwarancją i fakturą, za połowę ceny.
Przykład:


W specyfikacji --kupiłeś/zamierzasz, same plastikowe najtańsze podzespoły.
Sprzęt premium do firm jest innej jakości , to przeżyje jeszcze mnie i Ciebie.
Płyta główna za 280 zł, to jest płyta do końca gwarancji.

Nie wiem w którym miejscu są te “plastikowe, najtańsze podzespoły”. Poza tym ten DELL, który wysłałeś jest mniej wydajny od PC, którego złożyłem. Napisałem wcześniej, że wolałbym kupić nowy, nieużywany komputer, ale musiał znaleźć się ktoś kto będzie próbował robić na przekór.

To jak już tak robisz i chcesz nowe i porządne na kilka lat., to kup płytę główną i zasilacz markowy.

Od kiedy Gigabyte albo SilentiumPC nie jest markowe?

Jest Gigabyte za 280 zł i za 2800 zł A silentium to ostatnia moda na badziewne zasilacze, na tym forum też. Nie wiem kto to promuje.
Zasilacz do kompa z danymi /firma może mieć z 300W, ale porządny, a nie do gierek.

A jest coś w podobnej cenie co będzie kompatybilne z 10 generacją procesorów od Intela? Jeśli tak i jest lepsze to chętnie to zamienię.

Żeby nie przesadzić z budżetem. Płyta do pracy:


I najważniejsza rzecz w komputerze:

Patrzyłem tylko w x com… bo tam chcesz chyba kupić.
RAM bym też zmienił na samsunga CL 17, bo to nie do gierek
No i teraz porównaj to z tym:

Jesteś bardzo niekonsekwentny w swoich opisach.
Raz piszesz, że zasilacz Silentium to badziewie, a to komputer do biura (dane i inne ważne rzeczy) … po czym sugerujesz jakiś komp na i7 z allegro z zasilaczem no name.

Zapytałem czy kolega nie myślał o jakimś sprzęcie poleasingowym za dużo mniejsze pieniądze, ale nie chciał, bo myśli tylko o nowym.

1 polubienie

Nikt, tylko cena, jeżeli działa i ma jakieś certyfikat, to nie jest tak źle, chyba że wszystkie certyfikaty są do d…y. Czym innym zestaw do gier, z 3080, tam można dać Golda za 600 zł, ale do kompa biurowego max 100W? Kopia i tak jest, a gold by był wart tyle co zestaw cały.:wink:

1 polubienie

Nie wiem, Może działa. Pomalują blachę na czarno + nalepka. Goodram (Wilk Elektronik) chociaż ma montownię w Polsce. A ci sprowadzają prosto z chińskiej fabryki. To jak sprzedają za 130 zł zasilacz, to ciekawe za ile kupili.
Silentium = COOLING.PL Zdziech Sp.J.

Wiesz, 130 zł za 350 w nie jest niską ceną, na portalach za niemal połowę tej ceny znajdziesz inne i ktoś też na tym zarabia. :wink: Niewnikam w szczegóły, marżę pewnie mają niedużą, ale w testach na ogół wychodziły one przyzwoicie, tzn. napięcia były w normie i nic nie paliły, może nowe serie mają gorsze, ale tego nie dostrzegłem. :wink:

Jeżeli ktoś ma wyższy budżet, lepiej kupić lepszy, ale taniej od nich są już tylko zupełne noname, większośc zaś zestawów na forum ma bardzo ciasny limit cenowy i 150 vs 300 zł robi różnice.

Ja nauczony wieloletnim doświadczeniem zaczynam składanie od budy (musi mieć miejsce na 2- 12 cm wiatraki, z przodu i z tyłu) zasilacz, a potem myślę nad resztą.

Ja zwrócę uwagę na to, że podany przez @jajecpl zestaw poleasingowy ma Windows 10 Profesional https://www.x-kom.pl/p/248985-system-operacyjny-microsoft-windows-10-pro-pl-64bit-oem-dvd.html
Dla mnie jest to duży plus ale chyba dla większości osób to bez znaczenia.

Bo to dopiero wychodzi w “praniu” Home a pro. A ludzie nie zwracają uwagi.