Czy ten zestaw to dobry wybór?

a te pamieci to z kaj znalazles??

emarket

Dzięki chłopaki, teraz to ja już na prawdę nie wiem jaki brać zasilacz :smiley:

Proszę o jakiś konkret do 160 zł, najlepiej dostępny w emarkecie. ew. z allegro, ale wtedy tylko do 140zł (ponieważ dojdzie $ przesyłki)

Dokładnie taki jak napisał kolega McDracullo, wystarczy na wybrany przez Ciebie config i na późniejsza jego rozbudowę.

Amacroxa.

Jednak mam jeszcze jedną wątpliwość.

Grafa którą wybrałem to PALIT XpertVision GF 7300GT Sonic 256MB DDR3

a w opisie płyty głównej ( Gigabyte GA-P35-DS3L ) jest taki oto fragment:

I teraz nie wiem czy odnosi się to tylko do ramu? Czy karta DDR3 będzie śmigać?

będzie, pamięć zainstalowana na karcie graficznej nie ma nic wspólnego z pamięcią ram montowana na płycie głównej.

Dzięki za pomoc, nigdy nie interesowałem się hardware’em, dopiero teraz jak kupuje komputer :slight_smile:

Btw. kolejność montażu podzespołów jest dowolna prawda ? Najpierw płyta główna, zasilacz, potem procek, ramy, karta, napęd, hdd i kabelki tak? Nic nie spale :D?

nie powinieneś, najpierw zamontuj proca na płycie głównej (z chłodzeniem) i pamięć -> potem zamontuj w obudowie podłącz zasilanie -> dodatkowe karty -> taśmy ide/sata, przedni panel, następnie zasilanie z tyłu zasilacza i módl się żeby komp się odpalił :-).

A czy złożenie zestawu ogranicza się do poskładania elementów w całość, czy przy pierwszym uruchomieniu należy robić coś więcej niż tylko instalka systemu ?

trzeba będzie ustawić botowanie się z CD. (ewentualnie ustawić timingi pamięci na sztywno jak zaleca producent. czasami potrzebne jest zwiększenie napięcia podawanego na ram o 0,1V. - choć rzadko się to zdarza)

Dzisiaj przyszły przesyłki z budą ( http://www.allegro.pl/item260101039_naj … szok_.html ) i zasilaczem. Wygląda bardzo porządnie. Co do obudowy to jest ok, ale ma pełno kabelków których raczej nie będę umiał podłączyć. (od diod, powera itd.) niby podpisane są ale nie wiem gdzie je będę musiał wpiąć do płyty.

Na dniach zamawiam reszte kompa.

Mogę poprosić o link do jakiegoś video tutka który pomoże mi trochę w pracy ? Szukałem po googlach, ale nie trafiłem na video, a ja wolał bym to zobaczyć :slight_smile:

Pozdrawiam, i dziękuje za pomoc w zakupie zasilacza :smiley:

Hm… a co w tym trudnego? Weźmiesz instukcję obsługi od płyty głównej i wszystko będziesz miał opisane :wink: Podłączaj te przewody na samym końcu.

Jesli podłaczysz coś odwrotnie (+/-) to diody nie będą świecić, a przyciski i tak będą chodzić :wink: (albo odwrotnie :P, ale raczej dobrze mówię). Z podłaczeniem wsytzskiego we właściwym miejscu nie powinieneś mieć problemów - są kolory, jest instrukcja, wsyztsko opisane więc kilka chwil i będzie ready :wink:

A kto mi wyjaśni jak ustawić “bootowanie z cd” itp. rzeczy które trzeba też wykonać ? :slight_smile:

Włączasz kompa wkładasz płytkę z windowsem i wciskasz klawisz F1 i już startuje instalator ale nie jestem pewny czy na wszystkich płytach tak jest przy pierwszym odpaleniu kompa, u mnie tak było.

ale ja mam HDD ze świeżo postawionym XP. Czyli ten punt mam z głowy :slight_smile: ?

Ale stawiałeś tego XP na nowej płycie głównej już ?? jeśli tak to ten punkt masz z głowy.

No nie. Na starej. Nowej jeszcze nie mam :slight_smile:

Czyli muszę instalke robić na nowej płycie tak?

Musisz jeszcze raz instalować na nowej płycie bo windows się nie odpali lub będą się pojawiać bluescreeny i będzie się wieszał.

I to wszystko? Montaż + instalka i moge już cieszyć sie nowym kompem :slight_smile: ?

Jeszcze sterowniki trzeba zainstalować.

Najpierw do płyty zainstaluj sterowniki, potem do grafy i do dźwięku.

Zobacz ten temat

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Kilka pytań:

  1. Kabel IDE/PATA , który podobno jest dołączony do płyty służy do podłączenia HDD i DVD tak? Do dysków ATA i SATA są takie same kable ?

  2. Do obudowy mam dołączone takie podpórki pod płytę główną. W starym kompie te podpórki są plastikowe, czy one aby na pewno mogą być z metalu :smiley: Nie będzie prądu przewodzić ?

  3. Czy na takim kompie (e2140, 1024ram) warto stawiać Viste, czy najpierw powianiem zaopatrzyć się w drugą kość ramu?

  4. Skąd mam wiedzieć, czy należy zmienić taktowanie ramu?

P.S Scorpio dziękuje za link, obejrzałem tutka i stwierdziłem że z montażem procka, dysków, ramu i karty nie będzie problemu. Obawiam sie tylko tych kabli od zasilacza i obudowy :slight_smile: