Czy Tencent PC Manager i Avetix Free AV mogą być używane w szkołach?

Czy Tencent PC Manager i Avetix Free AV mogą być używane w szkołach? Jeśli nie, to proszę o podanie dobrej alternatywy do zabezpieczenia szkolnego serwera (może być Comodo, lecz prosiłbym o lepszą alternatywę).

Tencent PC Manager

System operacyjny:

 

Avetix Free AV

System operacyjny:

Windows XP / Vista / 7 / 8

 

Czy widzisz  tutaj gdzieś systemy serwerowe ?

 

 

 

Comodo AntiVirus

System operacyjny:

 

Comodo Internet Security Premium

System operacyjny:

 

Podobnie.

 

Poza ClamAV wątpię żebyś znalazł cokolwiek darmowego na  serwery Windows.

Ale ArcaBit IS działał na Windows Server 2003 pomimo obsługi systemów XP/Vista/7/8/8.1

Co  z tego że działa ?

Jesteś w stanie zapewnić to że nie będzie blokował  funkcji serwera ?

 

Dla szkoł jest przeznaczony:

 

http://www.arcabit.pl/prod/szkola

 

który  chroni do 100 stanowisk, a na serwer w pakiecie przewidziana jest  specjalna wersja.

Nie po to odinstalowałem ArcaBit, żeby znowu wrócić do tego softu (licencja dla szkół jest jeszcze ważna 2 dni). Pierwotnie był to mks_vir Bezpieczna Szkoła, lecz po zakończeniu wsparcia na tej samej licencji działał ArcaVir Bezpieczna Szkoła, lecz po zmianie na engine Bitdefendera potrafił zawiesić serwer. Na komputerach poza serwerem jest teraz zainstalowany Comodo AV z konfiguracją “Proactive Security”.

A jeśli nie ma takiej możliwości oprócz ClamAV, to podaj mi jakąś tanią alternatywę typu endpoint.

Endpoint nie jest przeznaczony na serwer, jak sama nazwa wskazuje jest on przeznaczony na końcówki klienckie. Jeśli chodzi o serwer nie ma darmowej alternatywy.

Wybrałem Avast Business Security.