Czy teraz aktualizować Windows 7 do 10 czy poczekać na Threshold?

Czy to wiele zmienia?

Czy aktualizacja przeprowadzana jest do najnowszej kompilacji, czy do jakiejś starszej a dopiero później ciągnie wszelkie poprawki?

 

Jeśli uaktualnienie zrobisz po przez Windows Update, to zaktualizuje Ci Windowsa 10 do wersji 10240 czyli do oficjalnej wersji stabilnej, z dnia premiery. Na dzień dzisiejszy, najnowszy build jest oznaczony numerkiem 10586 i jest mega stabilny, jak i szybki, niż te poprzednie wersji buildu. Moim zdaniem, warto przesiąść się na  Win10. Jest też możliwość zaktualizowania Win7, bądź ósemki do buildu 10565 bez wcześniejszej aktualizacji do 10240. Pobierasz obraz iso ze strony MS i aktualizujesz od razu do wspomnianego 10565. 

Ale wówczas nie mam możliwości aktywacji takiej wersji!!!

Skąd dostać klucz aktywacji bez aktualizacji z 7.

Wiem, że podczas aktualizacji MS przydziela klucz do danego komputera (pewnie płyty głównej)

Ja powiem Ci tak. Miałem aktywowanego Windowsa 8.1 i to właśnie z niego przeprowadziłem aktualizację do buildu 10565 po wcześniejszym pobraniu obrazu ISO ze strony Microsoftu i zainstalowaniu go. Efekt końcowy był taki, że system po zainstalowaniu był już aktywowany, przez co też spokojnie mogłem zaktualizować do ostatniego buildu, czyli 10586. 

Uruchamiałeś z płyty czy z poziomu systemu Win 8.1 ?

Uruchamiałem z poziomu systemu Win 8.1.

masz link do ISO w polskiej wersji?

 

Pobierałem ISO z tej strony. 10565 x64 PL Pro.

hmm mi pobiera 10511…

chyba jeszcze poczekam kilka dni…

Przepraszam moja pomyłka!

Jest już dostępny na tej stronie plik ISO do WERSJI 1511, która jest kompilacją 10586!

Aktualizacja z płyty działa na różnych systemach włącznie z wcześniejszą kompilacją 10!

Dzięki @paweeloss

@Robin-Otzi jeśli możesz podaj link do 10586 iso. Link wyżej, który przesłałem Tobie, dalej ma build 10565.

Tak jest, wersja 1511 (od listopad 2015) to build 10586

A kombinowaliście jak konie pod górkę, bo ISO było dostępne od dnia 0, więc nie wiem jak można czekać na coś (tytuł tematu) co już wyszło?

ISO: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Również Media Creation Tool ściągał już od dnia premiery najnowszą kompilację. Sam korzystałem z tej opcji bez czekania pojawienie się wersji 1511 w WU:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10