Czy TES Oblivion to fajna gra?


(słabeusz) #1

Czy opłaca się kupować Obliviona? Czy jest o wiele lepszy od Morrowinda, który mnie zawiódł przez beznadziejny system questów.


(Jaromir Zurawski) #2

**********, mi się bardzo przyjemnie grało :slight_smile:


(Gural7) #3

Podobnie jak kolega wyżej,swoboda,swoboda jeszcze raz zaje... fabuła i wszystko wygląda zacnie nawet dziś.


(Rmk) #4

Według mnie Morrowind nawet z Modami jest drętwy jak to ktoś powiedział postać biega jak by miała gluta w majtkach.

A co do TES IV Oblivion z kilkoma modami jest doskonały aż żal ściska że nie można realnie wejść do Tamriel. Oprócz obka polecam Fallout 3 i Fallout New Vegas które bazują na zmodyfikowanym Enginie Oblivion-a (z resztą obek bazuje na mocno zmodyfikowanym enginie Morka).

Pono w przyszłym roku ma wyjść TES V.


(Setjuniorhigh) #5

Gra jest dosyć dobra, pozycja obowiązkowa dla osób lubiących cRPG. Questy są dosyć ciekawe. Wątek główny też w sumie jest ciekawy. Grafika nawet jak na dzisiejsze czasy jest bardzo ładna. Moim zdaniem warto jest kupić tą grę. Wątek główny jest stosunkowo krótki ale nadrabia to swoboda działania i kreowania bohatera oraz zadania poboczne.


(Gural7) #6

Dokładnie,włączając odwiedzanie wszystkich lokacji i robienie wszystkich zadań pobocznych gra jest spokojnie na 300 h.


(sadaj72) #7

Oblivion ma całkiem niezłą fabułę, sporo zadań pobocznych, ale te questy są bardzo schematyczne.

Ale grę opłaca się kupić, na dodatek jest tania (około 25zł)


(RyleC) #8

jak morrowind nie przypadł do gustu to obka bym odpuścił: generalnie to to samo, tylko w bardziej baśniowych klimatach: lasy iglaste zamiast bagien, mniej miast- grzybów i konie zamiast żuków jako środki transportu... model rozmowy i questów za bardzo się nie zmienił - nadal raczej poruszasz tematy niż wymieniasz zdanie za zdanie. Mechanika walki i czarów też zbliżona. Fabularnie raczej słabo - schematy oklepane wielokrotnie, przynajmniej porównując do klasyki typu baldur, fallout czy inne arcanum. W morrowindzie/ obku mocną stroną była właśnie wolność: penetrowanie kolejnych jaskiń i świątyń, nieplanowane potyczki i mała presja na z góry ustaloną kolejność działań. Jeśli morek nie urzekł to raczej i oblivion nie powali na kolana


(Gural7) #9

Bzdura,mi Morrowind wogle się nie podoba,a Olbiviona ubóstwiam,gra raczej oparta na podobnej zasadzie jeśli chodzi o rasy,ale tak naprawdę przerobili wszystko na dobre to co w morrowindzie było złe.


(RyleC) #10

@gural777

a co konkretnie, poza tym co wymieniłem? znacznik na mapce który prowadzi po sznurku do celu? trochę bajerów graficznych i havoka? dostosowanie lvlu przeciwników do poziomu gracza?


(Jaromir Zurawski) #11

Kochani! ;d

Każdy ma swój gust!

Jednemu się Morek/Obek podoba a innemu nie..

Obejrzyj sobie na youtube trailery i sam zobacz :slight_smile: