Czy też macie problem z instalacją dodatków w Firefox?

Tak jak w temacie. Może i dziwne pytanie, ale… Po powrocie na Windows 7, postanowiłem zainstalować Firefox. Wszystko ładnie, pięknie… Ale wchodzę w pobierz więcej dodatków i w wyszukiwarce Adguard. Następnie przechodzę na stronę dodatku, klikam dodaj rozszerzenie i… nie można zainstalować dodatku, ponieważ jest problem błąd połączenia. I tak ze wszystkimi dodatkami. Ja to rozwiązać?

Brak problemów, próbowałeś zresetować ustawienia Firefoxa?
https://support.mozilla.org/en-US/kb/refresh-firefox-reset-add-ons-and-settings

Ja odinstalowałem FF i spróbuję zainstalować ponownie po oczyszczeniu pozostałości i sprawdzę czy nadal będzie problem.

Zrobiłem, jak napisałem i problem na razie się rozwiązał.

Można też wymusić pobranie dodatku przez opcje “zapisz element docelowy jako” spod prawego klawisza myszy.

Działa w nowym wyglądzie strony.

A potem upuścić na kartę dodatki (about:addons).

1 polubienie

Orientujesz się może jeżeli chodzi o Android? Chcę w Firefox w Adguard rozszerzenie zaznaczyć te same filtry i zaczyna tak zacinać i w ogóle nie chce załadować filtrów po zapisaniu ich. A próbuję zejść z tego chrome na Android.

Niestety na Androidzie w Firefox używam uBlocka (niestety czasem szwankuje i nie wycina info o cookies czy brakuje jakiś filtrów pod mobilne reklamy np. na wp zostają wolne przestrzenie).

Ublock nie blokuje od pewnego czasu redcdn z tvn adserwer. Natomiast Adguard już tak i w końcu player.pl działa bez reklam. A UBO przepuszcza reklamy i nieprzyjemnie się ogląda filmy w playerach TVN.

A w telefonie masz chociaż procesor z średniej półki i 2 GB RAM?


U mnie się zainstalowało i mogę wygodnie konfigurować filtry (poza tym, że się nie skaluje do smartfona) i na pierwszej startowej stronie ustawienia chyba wycinał nie wyłączony uBlock.

Myślę, że P8-Lite 2015 ALE-L21 spełnia wymagania. Wcześniej nie było problemów, a od FF 56 coś nie domaga z rozszerzeniami.

Ja wrzuciłem ~45 tys. adresów serwerów reklamowych do pliku hosts w Androidzie nie używam tam uBlocka. Zauważalnych spadków wydajności nie ma. Jedynie czasami udaje się przekierowanie zrobić stronce, ale do localhosta :stuck_out_tongue:

Nie mam root. Ale bym z chęcią zablokował cały ten tvn adserver na routerze netiaspot, a nie bawem (po zmianie) na routerze upc.

mnie adguard wycina całe WP - jakiś inteligenty ten blocker reklam aż za bardzo.

Żadnych problemów z wp.pl na Android Chrome + AG apk.

Później sprawdzę, bo obecnie to udało mi się załadować część strony a od połowy w dół nie ma grafik oraz praktycznie potem 1/4 strony już nie załadowało.


Jako osobna aplikacja to vpn z Firefoxem się nie lubi dla https (mimo nawet rebootu telefonu to po 5 razy odświeżać by dostać się do szyfrowanej strony). Opcji z proxy nie testowałem.

Ale za to łagodniej wycina (strona załaduje się do końca), dla wp zostaje 1 lub 2 reklamy i raczej ich nie wytnie.