Czy to awaria dysku twardego?

Witam!

Mam poważny problem z dyskiem twardym ponieważ robi mi dziwne psikusy mianowicie:

  1. Zawiesza się system, przestaje reagować i po chwili pokazuje się niebieski ekran bądź trzeba go odrazu zresetować.

  2. Po restarcie nie rozpoznaje dysku.

  3. Gdy wyłącze kompa na ok. 10 minut dysk znowu startuje…(nie przegrzewa się)

  4. Załączam screen z HDTune

http://martin805.w.interia.pl/12.JPG

  1. Wcześniej wymieniłem zasilacz(z ProCompa Ky-400 na Amacroxa) bo myślałem, że to on coś chrzani…słychać czasami, że dysk sam się wyłącza (tak tyknie) i po chwili znowu załącza lekkim piskiem.

  2. Czy to nie jest sprawka awarii dysku twardego ?

o jakiej treści, podaj kod błędu i inne dane. wklej zakładce HEALTH z tego programu.

witam. Widziałem kiedys coś podobnego , była to wina przewodu sygnałowego. Spróbuj podmienić przewód. Może nie styka.

Jeśli masz interfejs sata to łatwo o nie stykanie, a jeżeli ata to zobacz czy jakiś ząbek się nie łamał, lub nie zagiął.

http://martin805.w.interia.pl/13.JPG tu jest raczej ok…z tego co widać a niebieski ekran, który rzadziej się pokazuje niż komp zawiesza ale podejrzewam że gdybym nie resetował kompa zawsze by się pokazał.

Najdziwniejsze jest to, że teraz na tym kompie pracuje…:confused: i nic się nie dzieje…A ekran niebieski jest różny nieraz też z plikiem win32k.sys itp.

Czy to może wina sterowników jakichś!?

choć wątpie

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 21:17

nom podmieniłem jakiś czas temu tzn. podłączyłem odwrotnie wtyczki SATA bo one są dość luźne ogólnie.

Narazie jest ok…ale wątpie, żeby to była przyczyna…ale dzięki za wszelkie rady…czekam na kolejne…

ultra dma crc error count jest wysoki, zmień taśmę IDE/SATA oraz kontroler na kolejny.

ok…najpierw zmienię kontroler SATA na płycie bo kabla nowego narazie nie mam…zaraz włącze kompa i napiszę…

Miałem podobny przypadek mianowicie wyłączał się dysk i zaraz włączał(oczywiście system się wieszał) wystarczyło dociśnięcie taśmy i zasialania

właśnie mam wszystko idealnie zgrane, dociśnięte…:confused: technik…znowu to samo po zmianie kontrolera…hmmm czy to może być kabel SATA !? … sam już nie wiem co jest przyczyną…

tak to może być kabel sata, sprawdź połączenie po stronie dysku twardego. podłącz do innego zasilania molex/sata. ewentualnie może być uszkodzony kontroler na płycie głównej lub elektronika dysku twardego.

Podłączyłem do molexa 3 kontroler SATA i jest to samo…:confused: coś tam głupek sobie po cichu szuka czegoś…

I takie pytanko podczas pracy jak jest po zasilaniem dysk twardy to w ręce go tak rzuca na boki(nie jest stabilny w łapie) to od obrotów jego wewn. tak ?

w lekkie wibracje dysk na pewno wpada. ale żeby rzucał na boki to jest trochę przesadzone. skombinuj inny dysk sata oraz kabel sata albo przetestuj swój dysk na innym komputerze (kolegi).

tak własnie zrobię…postaram się odrazu jutro i wam przekażę na forum co i jak…wtedy będe wiedział…czy to dysk czy kabel czy może kontroler SATA na płycie :wink: Pozdrawiam, dzięki

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 14:22

niepisałem ostatnio ponieważ nie wymieniałem nic w kompie…znowu zrobiło się wszystko w porządku i wszystko działa jak należy :slight_smile: Poza tym przeczyściłem każde złącze w kompie…ram, karta graficzna, SATA, zasilanie dla świętego spokoju…gdy się powtórzy znowu ta sytuacja wtedy pójdę do kumpla wypróbować ten dysk…pozdrawiam