Czy to będzie legalne?

Mam kompa ale nie mam odtwarzacza DVD na kompa więc jak kupię jakąśgre na DVD to nie mam nawet co patrzeć jej na kompie więc pytam czy legalne jest wtedy to że sciągnę ją z netu?? Nurtuje mnie to pytanie bo nie mam tyle kasy aby wydawc na DVD a chciałbym pograć w GTA SA ma wyjść.

Wiecie jak to się ciężko zbiera kase :smiley:

Chyba kpisz, żeby było legalne ściąganie piratów dlatego że “ja nie mam DVD-ROM” :roll: . Chyba, że chodzi ci o to, że kupisz DVD z grą i ściągniesz ją z neta…

No przecież o tym pisze że grę kupię legalnie. Ale DVD _ROMU NIE MAM

logiczna chyba jest odpowiedz ze bedzie to pirat no chyba że akurat gre udostempni firama za darmo do sciagnięcia :wink:

Nie, to nie było oczywiste… Zamotałeś tak, że bardziej się nie da…

Tak, jak będziesz w posiadaniu oryginalnego DVD, to będzie legalne

Czyli nie jest to legalne, a gra nie będzie traktowana jako tzw. kopia zapasowa

Jesteś tego w 100% pewny, że zajmujesz tak autorytatywne stanowisko.

Zrób obraz płyty Alcoholem u np. kumpla, podziel na pliczki, ponagrywaj, u siebie poskładaj i z obrazu odpal… nie wiem czy to legalne (jakbys robil obraz płyty ORYGINALNEJ gry), ale to jedyne wyjście jak nie masz napędu DVD.

No raczej GTA SA Nie jest udostępniana przez producenta za FRIKO. Ja miałem zamiar zrobić tak jak napisałem kupić grę i ściągnąćz neta, ale nie wiem czy to jest legalne dlatedo się pytam

wielu twierdzi,ze legalne…

Ale prawda jest taka ,ze jest to nielegalne.

Bo ja mam tak podobnie:

Mam żone ale ona nie jest w ciazy,zamierzam kupic jednak nosidełko dla dziecka(parcie mam i mi sie podoba).Zastanawiam sie czy jak kupie nosidełko to czy bedę mogł porwac dziecko sąsiadce?Bo bardzo chce miec dziecko…

Tak, ja jestem pewny, żę będąc w posiadanu ORYGINALNEJ płyty i zainstalowanej na komputerze gry (nieważne skąd) będzie legalne.

Mi się wydaje, że nie będzie to w pełni legalne, dlatego, że w wymaganiach gry jest oficjalnie napisane, że jest potrzebny DVD-ROM, chociaż dlatego.

Poddaje się, trzeba będzie chłopakowi poszukać paragrafów z umowy licencyjnej gry, wtedy będziemy pewni.

Mi też wydawało się że nie będzie to legalne gdyż chociażby dlatego że tzw. kopia zapasowa pochodzi z innego źródła ale nie jestem w 100% pewien.

Znalazłem na stronie z plikami do emule i edonkeya taki tekst

gta wyszło też na 6 cd :smiley:

Skąd takie informacje? :roll: :roll:

według mnie jeśli będzie to w obrazach płyt można wtedy to uznać za kopię bezpieczeństwa ale tylko w wypadku jeśli obędzie się bez cracków

musg twoje rozumowanie jest dziwne 1 sposób pożycz sobie od kogoś napęd dvd 2 tak jak mówi ford_focus

albo ściągnij najlepiej i kropka :twisted: ale też to ttroche dziwne bo cco by było jak gry wszsytkie były na stronach producentów i każdy by se ssał

więc ja ponowię swoje i podsumuje to tak:

  1. można pożyczyć napęd dvd od kogoś i zrzucić na dysk (szybciej będzie)

  2. równie dobrze można ściągnąć z netu i też uznać za kopię bezpieczeństwa (trochę dłużej to potrwa)

3.jeśli licencja mówi że jeśli produkt musi być zainstalowany z danego nośnika a nie z obrazów płyt to tylko wtedy naruszasz prawo a zresztą skoro będziesz miał oryginał to nawet policaje się nie mają prawa przyczepić :stuck_out_tongue: na drugi raz się nie pytaj w takiej sytuacji tylko instaluj i ściągaj bo zapłaciłeś i masz

jeśli kupisz legalną wersję gry to możesz ją bez konsekwencji ściągnąć z neta - wszystko jest jak najbardziej legalne. Polskie prawo mówi, że wtedy taka wersja będzie traktowana jako kopia zapasowa. Jest ważne, żeby po ściągnięciu gry z neta nie dawać do niej kraka - wtedy jest to już nielegalne

AMEN 8)