Czy to Core 2 Duo?

Witam.

Mój kuzyn ma następujący procesor: Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHZ

Pyta się mnie czy to Core 2 Duo a ja niewiem co mu odpowiedzieć,

Sam nie jestem w stanie mu odpowiedzieć, powie ktoś czy to zalicza sie do Core 2 Duo :?:

Tu masz wszystko, http://allegro.pl/item313757867_intel_p … r_o_c.html ale to nie w celu reklamy, tylko nigdzie indziej szukać mi się nie chciało.

A tak w ogóle to google ci wysiadły czy co???

lolus ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To jest taki mocno zubożały Core 2 Duo. Własciwie to jest to dwurdzeniowy Pentium 4.

yyyyy… aha ok rozumiem,

powiem mu że to pentium 4 i tyle :smiley:

dzienki wszystkim (aha i można chyba wykasowac temat :mrgreen: )

Jezus Maryja. Co ty gadasz człowieku. P4 i c2d nie mają ze sobą nic wspólnego. Dziadkiem c2d jest P3 mobile. Pentium dual core e2160 to takie samo core2duo jak e6750 i inne. Różnica leży w tym że ma mniej catche’u, ale liczba aplikacji które z tego faktu skorzystają w sposób zauważalny (przynajmniej statystycznie) jest marginalna.

:shock:

to jest dwujajowiec !!

Ludzie co ma P4 lub D z CORE DUO :x , po prostu to rodzinka CORE 2 DUO tylko, że ogolona.

pierwszy raz w życiu słyszę taką głupotę

Pentium Dual Core to Core2 Duo z obciętą pamięcią cache l2, jak wykazały testy wiele wydajnością od C2D nie odbiega

było Pentium EE / Pentium D czyli dwa pentiumy 4 na jednej płytce PCB komunikujące się podobnie jak dzisiejsze quady intela aczkolwiek wtedy intel całkowicie to spaprał zarówno jeśli chodzi o proc (bo P4 to cudem nie jest) jak i o komunikację rdzeni

stosunek wydajności athlona x2 z Pentium EE wtedy był niemal równy 1MHz athlona = 2Mhz Pentium EE

przy Pentium D było nieco lepiej aczkolwiek daleko było im do Athlonów x2 zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i o ilość wydzielanego ciepła (takim pentium d czy ee to okrooopna grzałka, więcej się grzały niż athlon x2 6400+ BE)

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

To mnie rozwaliło. Jak można taką głupotę walnąć #-o Tak jak wyżej każdy powiedział Dual core to nic innego jak okrojony c2 duo z obciętą pamięcią L2.

Obciętą pamięcią i do tego ceną przez co staje się łapczywym kąskiem :))

Takt w takt 1% wydajności mniej to wg. ciebie “cienki”? One są dokładnie tak samo szybkie jak inne c2d, ale w standardzie mają bardzo niskie taktowanie…

i oczywiście mniej cache l2 - sztampowe obniżanie kosztów produkcji proca w fabryce intela… mniej cache, mniej Mhz to musi się odbić na wydajności znamionowej (domyślnej) niskobudżetowego proca.

No ale testy nie kłamią, faktem jest że niewiele aplikacji rzuca procesorowi dużo danych do przetworzenia z niewielką ilością instrukcji (przykładem takiej aplikacji są oczywiscie wszelkiego rodzaju kompresory), a już 512kb pamięci na dane to aż nadto dla 32 bitowych procesorów. Tak więc większego spadku wydajności można się spodziewać pod 64 bitowym os’em.

Dokładnie… a DC jest o ponad stówkę tańszy od najtańszego C2D.

Dlatego jest on b.dobry. Jakość /cena.