Czy to Core 2 Duo?

(Skipi Pl) #1

Witam.

Mój kuzyn ma następujący procesor: Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHZ

Pyta się mnie czy to Core 2 Duo a ja niewiem co mu odpowiedzieć,

Sam nie jestem w stanie mu odpowiedzieć, powie ktoś czy to zalicza sie do Core 2 Duo :?:

(Mateuszlak) #2

Tu masz wszystko, http://allegro.pl/item313757867_intel_p ... r_o_c.html ale to nie w celu reklamy, tylko nigdzie indziej szukać mi się nie chciało.

A tak w ogóle to google ci wysiadły czy co????

(Agatonster) #3

lolus ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Longhorn2009) #4

To jest taki mocno zubożały Core 2 Duo. Własciwie to jest to dwurdzeniowy Pentium 4.

(Skipi Pl) #5

yyyyy... aha ok rozumiem,

powiem mu że to pentium 4 i tyle :smiley:

dzienki wszystkim (aha i można chyba wykasowac temat :mrgreen: )

(Mariosti*) #6

Jezus Maryja. Co ty gadasz człowieku. P4 i c2d nie mają ze sobą nic wspólnego. Dziadkiem c2d jest P3 mobile. Pentium dual core e2160 to takie samo core2duo jak e6750 i inne. Różnica leży w tym że ma mniej catche'u, ale liczba aplikacji które z tego faktu skorzystają w sposób zauważalny (przynajmniej statystycznie) jest marginalna.

(Goodprogram) #7

:shock:

to jest dwujajowiec !!

(Mariosti*) #8

(Mateuszlak) #9

Ludzie co ma P4 lub D z CORE DUO :x , po prostu to rodzinka CORE 2 DUO tylko, że ogolona.

(piotrekplay) #10

pierwszy raz w życiu słyszę taką głupotę

Pentium Dual Core to Core2 Duo z obciętą pamięcią cache l2, jak wykazały testy wiele wydajnością od C2D nie odbiega

było Pentium EE / Pentium D czyli dwa pentiumy 4 na jednej płytce PCB komunikujące się podobnie jak dzisiejsze quady intela aczkolwiek wtedy intel całkowicie to spaprał zarówno jeśli chodzi o proc (bo P4 to cudem nie jest) jak i o komunikację rdzeni

stosunek wydajności athlona x2 z Pentium EE wtedy był niemal równy 1MHz athlona = 2Mhz Pentium EE

przy Pentium D było nieco lepiej aczkolwiek daleko było im do Athlonów x2 zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i o ilość wydzielanego ciepła (takim pentium d czy ee to okrooopna grzałka, więcej się grzały niż athlon x2 6400+ BE)

(Mateusz Golebiowski) #11

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

To mnie rozwaliło. Jak można taką głupotę walnąć #-o Tak jak wyżej każdy powiedział Dual core to nic innego jak okrojony c2 duo z obciętą pamięcią L2.

(Mateusz 931) #12

Obciętą pamięcią i do tego ceną przez co staje się łapczywym kąskiem :))

(klopas) #13

(Mariosti*) #14

Takt w takt 1% wydajności mniej to wg. ciebie "cienki"? One są dokładnie tak samo szybkie jak inne c2d, ale w standardzie mają bardzo niskie taktowanie...

(Technik Elektro) #15

i oczywiście mniej cache l2 - sztampowe obniżanie kosztów produkcji proca w fabryce intela... mniej cache, mniej Mhz to musi się odbić na wydajności znamionowej (domyślnej) niskobudżetowego proca.

(Mariosti*) #16

No ale testy nie kłamią, faktem jest że niewiele aplikacji rzuca procesorowi dużo danych do przetworzenia z niewielką ilością instrukcji (przykładem takiej aplikacji są oczywiscie wszelkiego rodzaju kompresory), a już 512kb pamięci na dane to aż nadto dla 32 bitowych procesorów. Tak więc większego spadku wydajności można się spodziewać pod 64 bitowym os'em.

(Mateusz 931) #17

Dokładnie.. a DC jest o ponad stówkę tańszy od najtańszego C2D.

Dlatego jest on b.dobry. Jakość /cena.