Czy to cud, przeczytajcie

Siema ludziska to co ja zrobilem to jakis cud ( jestem w LANie osiedlowym i milalem ograniczenia w dzien do 15 kb natomiast w nocy do 30 kb)

2 miesiace temu przegladajac to forum wyczytalem ze moge miec zew. IP jesli admin przekiruje mi porty wiec napisalem do niego z taka prosba aby to zrobil.

zgodzil sie i porty ktore przekierowal to 30000, 30001, 30002.

W ten sam dzen bawiac sie w protokole TCP/IP zmeinilem brame na IP zew. mojej sieci chyba to sie nazywa ip routera reszte zostawilem jak bylo.

Zastoowalem zmiany i zrestartowalem kompa, zassalem cos we flashgecie i pacze az mi galy wyszly jak zobaczylem transwer 200 kb, mysle pewnie zaraz bedzie normalnie ale odziwo dalej tak ssalo wiec sprawdzilem na innym linku bylo bosko dalej . Pomyslalem moze admin wylaczyl ograniczenia na noc wiec czym predzej udalem sie na gg i dalem tego linka koledze z sieci zeby sciagnal i powiedzial jaki ma transwer omg gada ze 30 max wpadlem w euforie bo wiedzialem ze nie mam juz ograniczen ale poczekalem do nastepnego dnia zeby to potwierdzic. Na szczescie dalej bylo kokodzambo, wiec szybciutko zainstalowalem jakis p2p aby obadac co tu sie bedzie dzialo, wczesniej nie korzystalem bo ssalo do 15 kb max a przewaznie 2-4 i tu sie zaczela cala zabawa. Pierwszym programem ktory zainstalowalem byl eMule wrr nic nie ssal tylko caly czas stal w kolejce ale dobra zawsze jest tak na poczatku wiec sie tym nie przejmowalem, tylko ujelo mnie to ze mam low ID czyli wew ip i tu pierwsze moje pytanko co zrobic zeby bylo high ID czy jest to mozliwe ?

Potem sprawdzilem siec torrent i program bitComet 0.53 transwer byl kiepski ok 10 kb ( gdy na flashgecie mailem po 200 kilo) a predkosc wysylania 4 krotnie

wieksza niz dowload i tu zadaje wam drodzy forumowicze 2 pytanko co zrobic zeby ssal szybciej bo jesli na flashgecietak ssa to cos jest nie tak ?? prosze odpowiedzcie a nie odsylajcie mnie do innych postow bo stosowalem juz rozne rady jakie pisaliscie ale dalej bylo kiepsko.

Jak mozecie to zasugerujcie co zrobic czy zmeinic klijenta moze mam ustawic porty na inne ? albo cos innego

oczywiscie admin nie wylaczyl ograniczen na siec a mi smiga :stuck_out_tongue:

z gory thx

poprotu ograniczyl ci predkosc na tych portach co korzysta emule kaza czy siec torent chyba normalne, za dobrze bys mial swoja droga hihi nienozartuje oczywiscie

a taka jest prawda ze masz tranfer wykupiony jak mowisz 15 w dzien i wnocu 30 wiec jest wszystko w porzadku ,a nie jak mowisz 200 kbs

taka predkosc to tylko podczas sciahgania ze stronek masz ewent. ftp

powyk. zew. IP

a masz przekierowane inne porty zupelnie niz te co korzystaja te progsy i tyle sprawa zalatwiona:

nie ograniczyl bo czasem skacze do 100 -130

nie mam transwer 200 kb nie kbps scagam film 700 mb a 20 minut :stuck_out_tongue:

i nie robilem zadnego wlamu do routera

na ile forach zamieściłeś ten temat? :stuck_out_tongue:

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=19906

na 2 bo nie mam rangi i kto takiemu odpowie ale licze ze wy bedziecie laskawi

Nie ma znaczenia, czy ma się jakąś "rangę( :|) " czy nie… :stuck_out_tongue:

Na dwóch? Chyba “troszkę” więcej…

Searchengines, infojama… co jeszcze? :stuck_out_tongue:

Netykieta zabrania raczej tego.

nie wazne na ilu temat jest tego wart bo moze innym to pomoze co sa w lanie :D:D:D

OT - kasacja

Ja jestem w lanie i bardzo mie interesuje co napisałeś do admina !!

Czy ściąga ci z karzdej strony ok 200 kb ??(podaj mi swój GG to se pogadamy :smiley: )

Jak powiesz innym, oni beda chcieli tez taki transfer, to admin zamknie wam te porty i juz.