Czy to defekt plyty glownej?

Witam.Chciałem sobie włączyć film i zamiast obrazu pojawiły sie takie różnokolorowe bzdety na ekranie.Ostatnio troszke grzebalem w oprogramowaniu wiec pomyslalem ze moze sie jakos kodeki pozmienialy, usunąłem wszystkie i nagralem od nowa(k-lite codec pack) i jest to samo. Probowalem na kilku playerach, robilem formata, ustawialem na nowo partycje pod dosem i na swierzym systemie jest caly czas to samo-kolorowe kwadraciki. O dziwo jeszcze podczas uruchamiania NortonSystemWorks zamiast menu pojawiaja mi sie takie same kwadraciki, w grach przy ladowaniu sie gry gdzie jest reklama producenta jest tak samo ale gra sama w sobie chodzi super. Karta graficzna byla w serwisie na gwarancji i jest sprawna. W serwisie zasugerowali mi ze to plyta glowna sie nadpsula ale nie chce oddawac do serwisu kompa bo koles wezmie 50zl za nic jak sie okaze ze to wina czegos co moglem zrobic sam :slight_smile: Prosze Was o pomoc ! Co moge zrobic aby znalezc przyczyne usterki ? Tutaj screen jak wyglada film na moim kompie: http://orfi.uwm.edu.pl/~ojciec8x/screen.JPG

Każdy film tak wygląda :?:

Hmmm… jakoś nie chce mi się wierzyć, że to może byc wina MOBO, ale jak masz możliwość podmiany pł. głównej (pożyczona od kolegi, whatever), to warto potwierdzić lub wykluczyć tą hipotezę.

Rzeczywiscie nie kazdy film tak wyglada. Jedyne co moge obejrzec ale tez nie zawsze bez skazy to filmiki reklamowe albo smieszne pzresylane zazwyczaj poczta-maja po kilka mega i niektore moge normalnie odtworzyc a le i tak wiekszosc albo ma troszke kolorkow jak na screenie albo wygladaja tak samo fatalnie jak normalne filmy…Dalej tkwie w niewiedzy… :frowning:

Pożycz więc od kogoś MOBO i licz się z koniecznością ponownego reinstalu systemu…