Czy to dobra karta? 9800GTX+

Witam!

Planuję zakup Radeona HD4850, ale przed chwilą natknąłem się na tę kartę http://www.agito.pl/seria-9/msi-geforce … 35131.html , czy jest ona lepsza od radeonów 4850? Którą kupic, jeśli chodzi mi o granie?

Wydajność zbliżona. No i zależy gdzie się testy czyta, ale przeważnie minimalnie lepszy jest Radeon o te 3% :smiley:

nie opłaca się fakt karta dobra

czyli, którą w końcu wg was brac (gram w nowe gry Crysis Crysis Warhead Clear sky itp.)

HD 4850. Nie opłaca się dokładać stówki do tego badziewia.

hd 4850 lub hd 4570 jeśli dorzucisz trochę kasy

Rozumiem, dzięki! Teraz jestem już na 99,9% pewien, że na gwiazdkę sobie wezmę 4850 :x-mas:

Jaki masz zasilacz? (marka/moc).

Chieftec 550W

nom może zostać, choć to pewnie seria GPS :stuck_out_tongue:

to coś al’a RV710, czy literówka z HD4870?

zobacz ten test

http://pclab.pl/art33645.html

Właśnie czytałem ten test :stuck_out_tongue: . Tam im wyszło że po podkręceniu 9800GTX+ Jest lepszy od radka 4850 , ale trzeba doplacić parę dyszek. Co w zamian ? Ciszej,Chłodniej i Drożej :stuck_out_tongue: .

podkręcanie to wiesz że zależne od sztuki i rewizji jest :smiley:

napewno nie bierz edycji 9800gta AMP! bo ona już jest w cenie hd4870, jak masz koło 700-800 zł to bierz radka z pamiątkami ddr5 + jakieś dobre chłodzenie np accelero s1 + dwa slipstreamy lub auras fridge (polecany na pclabie jak ktoś ma wieksze środki) a póki nie kupusz lepszego chłodzenia to fanfix napewno troche zbije temperatury na hd4870/50 :slight_smile:

i pamietaj 9800GTX+ to pólka cenowa hd4870 chociaż zdarzają się gry w których przegrywa z tańszym hd4850 :slight_smile:

Najtańszy 9800GTX+ Kosztuje ok.540zł ale taki napewno nie da rady dogonić Radków

Do gwiazdki ceny spadną i pewnie wyjdzie kilka nowych wersji (fabrycznie kreconych) hd4870. [i może nvidia wyda jakies nowe cudo] 3 miesiace to sporo czasu :slight_smile:

Święta racja.

Jak masz zamiar kupować kartę dopiero na gwiazdkę to poczekaj do grudnia.

Ale chociaż znasz stan na chwile obecną .

do grudnia pewnie wyjdzie hd4850x2 :slight_smile: wtedy zakup aktualnych hd4870 pewnie straci sens :slight_smile:

No końcem roku wyjdzie odświeżony GF GTX260, ten z 216 shaderami. I co z tego, skoro będzie kosztował koło 1000zł i dostanie w pysk od HD 4850x2…

Ceny obecnych kart na pewno ulegną zmianie .

No i minęło 1,5 miesiąca i przez szalejący dolar (a raczej powracający do dawnej formy) ceny się zmieniły, i to bardzo na niekorzyść. Teraz ciężko kupić radka 4850 poniżej 600 zł. Dobre wersje niereferencyjne przekraczają 700, a jeszcze niedawno tyle kosztował 4870. Zgroza. Nie będzie prezentu pod choinką w postaci fajnej karty graficznej. GTX 260 i HD4870 ciężko znaleźć w cenie poniżej 1000 zł.