Czy to dobra karta graficzna

Witam tak jak w temacie posiadam kartę graficzna PALIT GEFORCE 8600 GT DDR3 256mb 128bit.

:?: i oto moje pytanie dobra ta karta jest do grania w gry za taką cenę :?: .

:arrow: Chipset karty graficznej: GeForce 8600 GT

Typ złącza magistrali: PCI-Express x16

Tryb SLI : Tak

Zainstalowana pamięć: 256MB DDRIII (128 bit)

Częstotliwość taktowania chipsetu: 540MHz

Częstotliwość taktowania pamięci: 2 x 700MHz

Częstotliwość taktowania RAMDAC: 400MHz (podwójny)

Zunifikowane shadery: 32

Złącza: wyjście video [HDTV]

2 x wyjście DVI

Obsługa pracy dwumonitorowej: tak

Chłodzenie: Aktywne (radiator + wentylator)

Obsługa DirectX: 9.0c

Dodatkowe informacje : Obsługa :

DirectX 10

OpenGL 2.0

OpenEXR

Shader Model 4.0

CineFX 4.0

Intellisample 4.0

UltraShadow II

PureVideo

SLI

nView

NVIDIA Quantum Effects

NVIDIA Lumenex

NVIDIA GigaThread

Geometry Shaders

High-Precision Dynamic-Range

DVC (Digital Vibrance Control)

HDCP

Dołączone oprogramowanie : Sterowniki i narzędzia Palit

Zawartość opakowania : przejściówka DVI -> D-sub

CD z oprogramowaniem :arrow:

Jak dla mnie podałeś specyfikację karty, a pytasz się o jakieś gry, jakąś cenę. Twoje pytanie jest dla mnie jakieś niezrozumiałe.

Ja mam GeForce 8600GT Gigabyte i ogólnie polecam tą kartę choć aktualnie w ten cenie za jaką ja ją wtedy kupowałem można teraz kupić GeForce 8800GS. Crysis na średnich ustawieniach działa bez zacinań. W Windows Vista karta uzyskała wynik 5.9 i 5,6 za wydajność w grach (lub na odwrót).

Grałem na 8600 GT dokładnie, więc się wypowiem:

Miodzio :stuck_out_tongue: Na przykład taki Battiefield 2 śmigał na monitorze panoramicznym, wszystko na high.

Gra jak najbardziej nadaje się do grania, nie każdy musi od razu grać w Crysisa… co nie?

karta słaba… jedyna opłacalna karta przy niskim budżecie to 8800gs (440zł)… inne to wywalanie kasy w błoto… (chyba że lepsze…)

lepiej kupić coś lepszego na dłuższy czas niż wymieniać co chwile kartę graficzną i jeszcze na tym tracić…

PS. a jak chcesz tak bardzo stracić to lepiej zrobisz biorąc x1950 bo jest lepszy mimo iż jest to stara karta… (ps. nie wspominaj o dx10 bo przy tej grafie może wyciągniesz 3fps przy załączonym dx10…)

W Crysisa nie musi, wystarczy wiedżmin, world in conflict, oblivion, Assassin’s Creed itp itd… Powodzenia!

klopas tobie już dziękujemy

a wracając do tematu najtańszą kartą do gry jest Palit 8600GT Sonic+ do dostania za mniej niż 300 zeta następną w kolejności jest 8800GS ok. 450 i 9600gt za ok 470 dla tych gra Crysis w trybie high jest niestraszna 1024x768 może 1280x1024.

Na high i 1280x1024 to 8800GTS-512 potrafi do 27 klatek zejść nie mówiąc już o 8800GS/9600GT.

czemu?

każdy wie że 8600gt to już nieopłacalna karta i już lepiej dołożyć te 150zł i mieć coś porządnego a nie jakiegoś 2x wolniejszego złoma…

i na dodatek szyna pamięci 128bit :x nie polecam tej karty chyba że wcześniejsza się spaliła… to wtedy można go brać ale w innym przypadku to nie…

a mówiąc już o paleniu…

jeśli twój zasilacz to mustang to lepiej go zmienić… chyba że chcesz bardzo szybko pożegnać się z kartą graficzną… nie mówiąc o płycie głównej itd.

to w dalszym ciągu opłacalna karta zauważ że w segmencie do 500 zł 150 zł robi znacznie większą różnice niż w segmencie do 1000 zł. Dla tego te 150 zł może być dla niektórych nie do przeskoczenia a to że da cię grać w Crysis na średnich (nie tak bardzo duża różnica w stosunku do wysokich detali) detalach w 1024x768 uważam za najlepszy dowód że jest to najtańsza karta do grania. Mogę tylko dodać że jeżeli ktoś może to niech dołoży te 150 zł bo wydajność wzrasta dwukrotnie.

Karta niby dobra ale o nowych grach w dobrych ustawieniach zapomnij ;]

Napisz najlepiej ile masz do wydania i jaką masz reszte konfiguracji komputera… szczególnie jakiej marki i model masz zasilacz plus moc ;]

Już lepiej wziąć Radeona X1950 albo nawet jakiegoś GeForce 7950. 8600GT już się nie nadaje do gier chyba za na low, bo Co to za przyjemność grać na Mednium w 1024x768? albo 800x600? Co prawda Radeon X1950 też nie jest potworem na dzisiejsze czasy ale jest wydajniejszy. A co do DX10 to chyba nie porozumienie z 8600.

nieporozumienie to 8400gs :x

ten 7950 jest dobry bo nie trzeba mieć SLi żeby mieć dwie karty… tylko tą kartę widziałem za 400zł… to lepiej chyba brać 8800gs no nie?

Dokładnie,no ale jak chce 8600GT to niech lepiej weźmie radeona lub 7950. Ja uważam podobnie, minimum do gier to 8800GS za 400+zł.

Jak chce mieć grafikę pokroju 8600GT to niech kupi HD 3650 od Asusa za ok. 200zł.

Karta na pewno należy do najsłabszego segmentu, ale prawie dorównuje 86GT, przy czym jest tańsza.

Lepiej zrobi jak dozbiera te parę zł i kupi 8800GS, Będzie w niebo wzięty z tą grafiką.