Czy to dobra konfiguracja kompa?

Na początku chciałbym powitać wszystkich, ponieważ jestem nowy na tym forum:)

Moim pierwszym pytaniem będzie prośba o poradę czy warto kupić komputer o poniższej konfiguracji i cenie 1984zł. A oto konfiguracja kompa:

PŁYTA GŁÓWNA ASROCK ConRoe945G-DVI

PROCESOR DWURDZENIOWY INTEL PENTIUM D 64bit 3,4GHz 945 DUALCORE 2x2MB CACHE FSB800MHz

CHŁODZENIE ORGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM INTELA

PAMIĘĆ DDR2 1024MB (2 X 512/533 DUALDDR)

DYSK TWARDY SATA2 250GB 7200 8MB CACHE (WD)

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X18 +/- (LITEON)

KARTA GRAFICZNA ATI RADEON X1300PRO 256MB 128BIT TV/DVI (PALIT)

OBUDOWA ATX 350W PFC COLORS-IT 8003 (USB I AUDIO Z PRZODU)CZARNA LUB SREBRNA

KARTA MUZYCZNA ZINTEGROWANA 5.1 (6-KANAŁOWA)

KARTA SIECIOWA ZINTEGROWANA 10/100/1000

Jedyne co na razie chciałbym w nim zmienić to karta graficzna, ponieważ sam mam teraz kartę grafiki Radeona i jej sterowniki często sprawiają różnego rodzaju problemy… Komputer będzie mi potrzebny głównie do korzystania z internetu, ale gdy się będę nudził chcę mieć także możliwość pogrania w jakąś dobrą gierkę, np. NFS Carbon. Chciałbym także, aby komputer służył mi chociaż parę latek…

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam Wszystkich:)

nie warto by bylo kupić już core 2 duo 6300? to ok 70zł różnicy

grafika 7300gt od galaxy, najlepiej zalman, bije na głowe x1300 i x1600

zasilacz modecom’a, ale nie fell lub chieftec’a

napęd asusa lub pionnera

pamięć goodram (2x 512 667 cl5)

no i może lepszą płyte główną (asus p5b) ale jest dosyć droga lub troche tańszą - asus P5LD2 se/c. Ogólnie jakoś nie mam przekonania do asrock’a

ile masz kasy ? do czego komp ? procek tragedia !!

Siema. Ja poleciłbym ci jednak lepszą kartę grafiki: GALAXY GF7600GS 256MB/128bit DDR3 1.2ns 500MHz/1400MHz Zalaman

http://www.allegro.pl/item151653141_gal … 1_2ns.html

Można kupić ją za około ponad 500zł

Jest bardzo wydajna, ma dobry overclocking, szybkie pamięci, pełne wsparcie DirectX 9.0 Pixel Shader 3.0, Vertex Shader 3.0, cineFX4.0, HDR i można tak “wymieniac bez końca”… :slight_smile: Mozna ją w przyszłości połączyć w SLi ale to już nie na tej płycie, któtą wyrzej podałes. :smiley: Sam mam taką kartę i bardzo ją chwale… Jak do tej pory jesli chodzi o gry to nie mam problemu np. Carbon Max Detale + 2AA chodzi płynnie, a w 3dmar03 bez podkrecania osiagnalem prawie 12.000 pkt.

A co jest takiego tragicznego w tym procku bo ja się nie znam za bardzo? i nie rozumiem za bardzo dlaczego lepszy by był Core 2 Duo 6300 skoro on ma tylko 1,86GHz? a ten ma 3,4…

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:33

tylko że jednak ta karta o której authentic_man mówisz jest dużo droższa i to znacznie podniosłyby całkowitą cenę komputera, poszukałbym jakiegoś GeForca ale jednak trochę tańszego…

no właśnie jest to w nim tragicznego, że jest wolniejszy od C2D E6300, a do tego dużo bardziej prądożerny. kupować teraz Pentiuma to największa głupota.

ogólnie to wpisz sobie w google.pl Core 2 Duo i poprzeglądaj parę stron z testami, itp.

intele to tylko sie grzeja i tyle, a wydajnosc w nich nie idzie w parze z mhz, zreszta teraz mhz nie są takie ważne…

kup C2D jak starczy kasy a jak nie to jakiegos athlona…

Ile masz MAX kasy. To zestaw z supermarketu czy jak? Żadnych konkretów co do sprzetu.

no to ja już tego nie rozumiem, jak może być szybszy procesor który ma 1,86GHZ od takiego który ma 3,4GHz… załamka totalna…

lepsza architektura. Na megaherce nie patrzy się już od dawna. ;]

no właśnie z tą kasą to tak nie wiem do końca bo to zależy od rodziców… a ten zestaw jest ze sklepu normalnego komputerowego, nie z marketu…

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:44

no to ja nie wiem jak mam rozpoznawać który procesor będzie szybszy a który wolniejszy…

c2d jest dużo nowszym procesorem

z testów i z forum.

Co za sklep?Wciskają no-name, bo mają na magazynie żeby się pozbyć sprzętu.

Zapytaj się rodzców ile max na tego kompa mogą dać.

Poszukaj w googlach testów procesorów.

Teraz producenci robią procesory pod większą WYDAJNOŚĆ niż pod jakieś puste Mhz(np. pentium).

Co do C2D to on nawet bez podkręcania wyprzedza tego Pentiuma, a po podkręceniu do np. 2,8 Ghz w ogóle jest nie do prześcignięcia :slight_smile:

Lepiej spytaj się rodziców ile maja na tego kompa :stuck_out_tongue:

tylko że ja nie chcę, a właściwie nie umiem bawić się w podkręcanie, bałbym się, że coś popsuję… muszę jeszcze w innych sklepach poszukać czegoś ciekawszego może…

nie musisz go podkręcać bo c2d i tak będzie wydajniejszy od tego pentiuma

aha, bo ja mam teraz procesor AMD Athlon XP 2500+, jak bym się przesiadł na tego c2d to odczułbym jakąś rzeczywiście dużą różnicę?

No napewno, tylko szybkość kompa nie zależy od samego procka. Dowiedz się od rodziców ile mogą kasy przeznaczyć a my już coś ciekawego Ci tu złożymy.

pewnie że tak, podczas kompresowania filmów, pakowania i rozpakowywania plików, w aplikacjach multimedialnych i profesjonalnych. Co 2 rdzenia to nie jedno :slight_smile:

Nie ma tych procków co porównywać.

Więc odp. sama się nasuwa :slight_smile:

Podasz tą max kwote, czy nie?