Czy to dobra konfiguracja kompa?

(Adek7) #1

Na początku chciałbym powitać wszystkich, ponieważ jestem nowy na tym forum:)

Moim pierwszym pytaniem będzie prośba o poradę czy warto kupić komputer o poniższej konfiguracji i cenie 1984zł. A oto konfiguracja kompa:

PŁYTA GŁÓWNA ASROCK ConRoe945G-DVI

PROCESOR DWURDZENIOWY INTEL PENTIUM D 64bit 3,4GHz 945 DUALCORE 2x2MB CACHE FSB800MHz

CHŁODZENIE ORGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM INTELA

PAMIĘĆ DDR2 1024MB (2 X 512/533 DUALDDR)

DYSK TWARDY SATA2 250GB 7200 8MB CACHE (WD)

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X18 +/- (LITEON)

KARTA GRAFICZNA ATI RADEON X1300PRO 256MB 128BIT TV/DVI (PALIT)

OBUDOWA ATX 350W PFC COLORS-IT 8003 (USB I AUDIO Z PRZODU)CZARNA LUB SREBRNA

KARTA MUZYCZNA ZINTEGROWANA 5.1 (6-KANAŁOWA)

KARTA SIECIOWA ZINTEGROWANA 10/100/1000

Jedyne co na razie chciałbym w nim zmienić to karta graficzna, ponieważ sam mam teraz kartę grafiki Radeona i jej sterowniki często sprawiają różnego rodzaju problemy... Komputer będzie mi potrzebny głównie do korzystania z internetu, ale gdy się będę nudził chcę mieć także możliwość pogrania w jakąś dobrą gierkę, np. NFS Carbon. Chciałbym także, aby komputer służył mi chociaż parę latek...

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam Wszystkich:)

(Morsiu) #2

nie warto by bylo kupić już core 2 duo 6300? to ok 70zł różnicy

grafika 7300gt od galaxy, najlepiej zalman, bije na głowe x1300 i x1600

zasilacz modecom'a, ale nie fell lub chieftec'a

napęd asusa lub pionnera

pamięć goodram (2x 512 667 cl5)

no i może lepszą płyte główną (asus p5b) ale jest dosyć droga lub troche tańszą - asus P5LD2 se/c. Ogólnie jakoś nie mam przekonania do asrock'a

(Pyra20) #3

ile masz kasy ? do czego komp ? procek tragedia !!

(Krzysztofnawrot) #4

Siema. Ja poleciłbym ci jednak lepszą kartę grafiki: GALAXY GF7600GS 256MB/128bit DDR3 1.2ns 500MHz/1400MHz Zalaman

http://www.allegro.pl/item151653141_gal ... 1_2ns.html

Można kupić ją za około ponad 500zł

Jest bardzo wydajna, ma dobry overclocking, szybkie pamięci, pełne wsparcie DirectX 9.0 Pixel Shader 3.0, Vertex Shader 3.0, cineFX4.0, HDR i można tak "wymieniac bez końca"... :slight_smile: Mozna ją w przyszłości połączyć w SLi ale to już nie na tej płycie, któtą wyrzej podałes. :smiley: Sam mam taką kartę i bardzo ją chwale.. Jak do tej pory jesli chodzi o gry to nie mam problemu np. Carbon Max Detale + 2AA chodzi płynnie, a w 3dmar03 bez podkrecania osiagnalem prawie 12.000 pkt.

(Adek7) #5

A co jest takiego tragicznego w tym procku bo ja się nie znam za bardzo? i nie rozumiem za bardzo dlaczego lepszy by był Core 2 Duo 6300 skoro on ma tylko 1,86GHz? a ten ma 3,4...

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:33

tylko że jednak ta karta o której authentic_man mówisz jest dużo droższa i to znacznie podniosłyby całkowitą cenę komputera, poszukałbym jakiegoś GeForca ale jednak trochę tańszego....

(freedom) #6

no właśnie jest to w nim tragicznego, że jest wolniejszy od C2D E6300, a do tego dużo bardziej prądożerny. kupować teraz Pentiuma to największa głupota.

ogólnie to wpisz sobie w google.pl Core 2 Duo i poprzeglądaj parę stron z testami, itp.

(Pyra20) #7

intele to tylko sie grzeja i tyle, a wydajnosc w nich nie idzie w parze z mhz, zreszta teraz mhz nie są takie ważne...

kup C2D jak starczy kasy a jak nie to jakiegos athlona...

(McDracullo) #8

Ile masz MAX kasy. To zestaw z supermarketu czy jak? Żadnych konkretów co do sprzetu.

(Adek7) #9

no to ja już tego nie rozumiem, jak może być szybszy procesor który ma 1,86GHZ od takiego który ma 3,4GHz... załamka totalna...

(McDracullo) #10

lepsza architektura. Na megaherce nie patrzy się już od dawna. ;]

(Adek7) #11

no właśnie z tą kasą to tak nie wiem do końca bo to zależy od rodziców... a ten zestaw jest ze sklepu normalnego komputerowego, nie z marketu...

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:44

no to ja nie wiem jak mam rozpoznawać który procesor będzie szybszy a który wolniejszy....

(Morsiu) #12

c2d jest dużo nowszym procesorem

(McDracullo) #13

z testów i z forum.

Co za sklep?Wciskają no-name, bo mają na magazynie żeby się pozbyć sprzętu.

Zapytaj się rodzców ile max na tego kompa mogą dać.

(Błażej) #14

Poszukaj w googlach testów procesorów.

Teraz producenci robią procesory pod większą WYDAJNOŚĆ niż pod jakieś puste Mhz(np. pentium).

Co do C2D to on nawet bez podkręcania wyprzedza tego Pentiuma, a po podkręceniu do np. 2,8 Ghz w ogóle jest nie do prześcignięcia :slight_smile:

Lepiej spytaj się rodziców ile maja na tego kompa :stuck_out_tongue:

(Adek7) #15

tylko że ja nie chcę, a właściwie nie umiem bawić się w podkręcanie, bałbym się, że coś popsuję... muszę jeszcze w innych sklepach poszukać czegoś ciekawszego może...

(Morsiu) #16

nie musisz go podkręcać bo c2d i tak będzie wydajniejszy od tego pentiuma

(Adek7) #17

aha, bo ja mam teraz procesor AMD Athlon XP 2500+, jak bym się przesiadł na tego c2d to odczułbym jakąś rzeczywiście dużą różnicę?

(Drojek15) #18

No napewno, tylko szybkość kompa nie zależy od samego procka. Dowiedz się od rodziców ile mogą kasy przeznaczyć a my już coś ciekawego Ci tu złożymy.

(Morsiu) #19

pewnie że tak, podczas kompresowania filmów, pakowania i rozpakowywania plików, w aplikacjach multimedialnych i profesjonalnych. Co 2 rdzenia to nie jedno :slight_smile:

(Błażej) #20

Nie ma tych procków co porównywać.

Więc odp. sama się nasuwa :slight_smile:

Podasz tą max kwote, czy nie?