Czy to dobra miniwieża? Pytanie do audiofilów

Witam.

Planuję wymianę wieży. Jestem zwolennikiem klasycznych jak np. Sony MHC-EX600 (w sumie teraz mało się już takich produkuje), lecz w międzyczasie wpadł mi w oko ten model miniwieży:

http://www.agito.pl/miniwieze/samsung-m … attr=1-614

Dla mnie jej zaletą jest przede wszystkim dość mały rozmiar. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć co do mocy RMS takiego urządzenia

Czy opłaca się natomiast inwestować w zakup starego, dobrego Technicsa, nie sprzedawanego już w Europie? Np.

http://allegro.pl/wieza-technics-eh-790 … 58428.html

IMHO, jedyna miniwieża w rozsądnej kwocie to seria PianoCraft od Yamahy…

Mi chodzi konkretnie o wymienione modele.

Nie i nie. Chyba że rzeczywiście uważasz MHC-EX600 za szczyt jakości - wtedy twój dylemat staje się nieistotny, ponieważ każdy z wymienionych modeli spełni twoje oczekiwania…

Ciekawi mnie tylko jedno po co w tej wieży technics 5 głośników skoro płyty audio są i tak nagrane w stereo… Co innego jakby czytał SACD ale jak widzę ta wieża tego nie czyta… W tym pułapie cenowym zastanawiałbym się nad Onkyo CS-V545 albo DENONEM DM38 Głośniki będą zdecydowanie lepszej jakości niż w tej starej wieży technics

Jasne że ten Technics zamiecie tego szajsowatego samsunga pod dywan…

Tylko, że ten Technics jest dość leciwy i nie obsługuje pewnych technologii. Poza tym aż tak dużych mocy nie potrzebuje. Podobno w Europie pałeczkę po Technic’sie przejął Panasonic - znacie jakieś modele Panasonica będące kontynuatorem wyżej wspomnianej serii Technicsa?

Zastanawiam się jednak nad ewentualną jakością głośników tego Samsunga - czy one wyrobią te 160W? Obecnie mam wieżę Sony RX-77 sprzed 11 lat, w której wzmacniacz i głośniki wydają się nie do zajechania, ale reszta rzeczy już “padła”.

Technics i Panasonic - to marka należąca do koncernu Matsushita. Dawno temu pod jedną marką sprzedawany był sprzęt audio, a pod drugą - głównie wideo (choć także tzw. car-audio). Obecnie Technics - to głównie słuchawki, gramofony i inny sprzęt audio głównie produkowany z myślą o DJ.

Co do reszty wypowiedzi - to odnoszę wrażenie - że nie do końca wiesz o czym piszesz. Na przykład:

Jasne że wyrobią. Szczególnie jeśli zaczniesz z lubością słuchać “czystej sinusoidy”. Dla porównania: twoja wieżyczka Sony posiada głośniki 90 W (producent zachowawczo nie podaje czy to moc PMPO czy RMS czy jeszcze jakaś inna tajemnicza metoda pomiaru, za to sprzedawcy z lubością podkreślają że “wieża ma moc 180W” - więc dla ułatwienia załóżmy że to również jest moc RMS*).

Głośniki zostały dobrane tak, by nawet przy max. poziomach wzmocnienia nie wysiadły (no - przynajmniej nie od razu, w końcu i tak wiele zależy od przebiegu sygnału do nich doprowadzonego). Choć nie znam tej wieży - to daję dolary przeciw orzechom że wzmacniacz mocy w tej wieży nie odda na wyjściu więcej mocy niż 2 x 10W.

Co do “nieobsługiwanych technologii” - pewnie że nie obsługuje dajmy na to plików MP3 - bo w czasach kiedy był produkowany nikt nie myślał o takich pierdołach na poważnie.

* polecam gorąco zapoznać się z tym tematem na elektrodzie

Chyba daruję sobie jednak Samsung - przeczytałem, ze ma strasznie głośny wentylator. Mój RX77 posiada 130W RMS. Ta Sony, o której wspomniałem wyżej ma już 180W RMS. I chyba na to się zdecyduję - nie planuję na niej słuchać muzyki o super jakości więc raczej mi wystarczy. A co do Technicsa, żałuję, że nie doświadczę tej marki, ale jest jednak trochę za stara jak na obecne czasy. Kaset pozbyłem się już wieki temu, więc nie wykorzystam tej możliwości tej wieży. Nie odtwarza mp3, DVD.

PS

Wieże Technicsa do tej pory są produkowane, ale tylko na rynek japoński.

Temat do zamknięcia.