Czy to dobre temperatury dysku ssd


temperatury od 52 st celsjusza wzwyz w czasie gry dochodzi do nawet 64 st celsjusza
pytanie brzmi czy to normalne temperatury ? temperatura jest na czerwono i boje sie ze spali mi sie dysk
dysk to https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-hellfire-480gb-m-2-ph480gpm280ssdr-1047763/

i masz rację, powyżej 50 już powinno być ostrzeżenie, nie spali raczej, ale żywotność może skrócić.

W internecie możesz kupić radiator dla dysku m.2. Chyba że masz laptopa, to może się nie zmieścić.
Ja mam i nie narzekam, a mam dysk podobny.

Miałem napisać to, co kolega @krzysztoft1. Ten model SSD tak ma - zbieżność z nazwą serii (Hellfire) przypadkowa? :wink:

To taniej wyjdzie, i nawet lepiej, kupić wentylatorek i nakierować na niego. :wink:
Druga sprawa, czy nie jest on wciśnięty miezy CPU i GPU? Jak tak, to czy GPU nie da się pzrenieśc do bardziej oddalonego slotu?

Taniej pod warunkiem, że @qa3259154 ma komputer stacjonarny.

SSD lubią ciepło :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dla dysku mechanicznego jednak taka temperatura byłaby niebezpieczna.

Fakt niby do 70 znoszą…

Ogólnie nie martwiłbym się zbytnio. Jeżeli masz chęć i możliwość, załóż chłodzenie dlań, ale SSD, w dodatku M.2, często tak mają. Nic się nie spali, a o ile skróci się żywotność to tego chyba jeszcze nikt nie wie :stuck_out_tongue:

Jeśli dysk ssd się przegrzewa, wolniej chodzi aby się nie spalić. :slight_smile:
Stąd miałem pomysł założyć radiator.

Co wy wiecie o przegrzewaniu:

A żeby było w temacie - 64 stopnie podczas intensywnej pracy SSD (m.2) to zwykła, szara codzienność. Ciekawym przykładem jest dysk Apacera:

Cytat:
Podczas intensywnej pracy dysk jednak zbliża się dość mocno do teoretycznego dopuszczalnego maksimum, wynoszącego 70 stopni – na szczęście podczas testów nie udało mi się tej granicy przekroczyć. Ciekawostką jest wspomniany już wcześniej symbol pantery wymalowany na radiatorze – w wysokiej temperaturze jest żółtozłoty

Pokazany przez Ciebie link prowadzi do testu dysku z zamontowanym już radiatorem.
Nie dyski wszystkie go mają i mogą się przegrzewać.