Czy to dobre temperatury?

Witam serdecznie. Mam taki mały kłopot z kompem. czasem się po prostu wyłącza. Najczęściej podczas gry. Wydaje mi się że temperatura procka jest za wysoka ( ale to moja tylko ocena ) chciałbym aby szanowni koledzy to ocenili.

Mój konfig to:

konfig.jpg

dodam do tego

zasiłka to :chieftec 550 W

grafika: Radeon 4850 HD sterowniki Catalist 9.4

a temperaturki to

temp.jpg

Oceńcie i dajcie znać co jest nie tak.

Pozdrawiam

Płyta Główna: STANOWCZO ZA DUŻO! !!

Procesor: na moim Athlonie X2 5200+ jest 32*C na Twoim jest ponad 100*C-jaszcze troche i sie spali.

GPU: Jeżeli masz jakieś starsze to za wysoka temp. ale widze że masz 3 GB Ram wiec prawdpopobonie masz nową grafe-jezeli tak jest to temp. są raczej ok (dopuszczalne: 120*C)

próbowałem obniżyć właśnie temp płyty zakładając na radiator chipsetu wentyl na nic się to nie zdało, chyba że wskazywana temp nie pochodzi od chipsetu może mi to ktoś wyjaśnić?

a grafa jak wspominalem to radeon 4850 HD

tej karty temperatury to normalka, ale procesor Ci się poprostu gotuje

kurcza a chłodzenie procka zmienione na arctic_cooling_freezer_xtreme

http://allegro.pl/item669944693_arctic_ … r_dpd.html

to o co biega może pasta nie tak położona?

Dodane 01.07.2009 (Śr) 19:34

a z core tem wyskakuje tak

z_innego.jpg

Temp. Core temp. i Everest pokrywają się…

paste termoprzewodzącą dobrze nałożyłeś?

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

http://www.proline.pl/index.php?id=news … &grupa=art

viewtopic.php?t=72248

o ■■■■■■■, a ja się martwiłem o temp. u mnie. Musisz coś zrobić i to szybko, bo takie temp. mogą wykończyć Ci procek i to w każdej chwili. Sprawdź pastę na procku, bo to może być przyczyną tak wysokiej temp. Jeśli masz wątpliwości czy dobrze jest położona i np. nie znasz się na tym za dobrze, to radze Ci pójść do jakiegoś sklepu komp. gdzie naprawiają kompy, zapłacić nawet 50zł za ponowne nałożenie pasty i zamontowanie wszystkiego. Lepiej zapłacić 5 dych niż wymieniać całego procka.

…przy okazji i ja się podpytam. Z racji tego, że mam pokręconego kompa to na bieżąco staram się kontrolować temperatury. W tym celu używam HWMonitor i Everesta. Do tej pory wszystko było OK. Ostatnio jednak musiałem zrobić format. Po zainstalowaniu ww. programów a także Core Temp - temeratury procesora (rdzeni) nie pokrywają się. Reszta się zgadza. Everest pokazuje mniej więcej takie same temperatury jakie były przed formatem (50-55*C) natomiast HWMonitor i Core Temp o około 20* więcej. Pyatnie - dlaczego???

Ostatni raz chłodzenie na procka zakładałem w lutym zeszłego roku (pasta, którą używałem do przesmarowania to Zalman ZM-STG1)… Przez ten czas wszystko było OK.

A jakie temperatury w pokazuje BIOS? Zbliżone (trochę chłodniejsze) niż Everest, czy HWMonitor i Core Temp?

:frowning: w BIOSIE podobne temperaturki są niestety - zamówiłem już pastę arctic silwer więc jak tylko dojdzie to nałożę jeszcze raz i się zobaczy, miejmy nadzieje że coś pomoże w tej kwestii

Podobne jak w HWMonitor i Core Temp? Everest w wersji darmowej już od ponad 4 lat, więc nie ma co się dziwić, że może złą temperaturę pokazywać.

Ten Zalman nie mógł stracić tak szybko swoich właściwości termoprzewodzenia, prędzej był źle nałożony, albo radiator za słabo dociska. Załóż nową pastę i zdaj relację, czy coś pomogło.