Czy to dobry komputer?

(Patryk11311) #1

Witam mój sprzęt to :

Procesor Intel Pentium D 2x 3,40 ghz

Karta Graficzna Asus Eax1550 Ati Radeon 256 mb

Ram 2 Gb

Płyta Główna Asus P5vd2 MX-SE

i na tym sprzęcie Flatout 2 chodzi płynnie ale Assasins creed 2 na najniższych ustawieniach muli strasznie przez co to ? Bo chyba powinien normalnie działać

(rgabrysiak) #2

Do prostych prac komputer owszem jest dobry ale do gier to on się nie nadaje, m.in ze względu na kartę graficzną.

(system) #3

Cały sprzęt był przeznaczony do prac biurowych i chyba masz podkręcony procek.

Karta graficzna spowalnia, ma tylko 256MB pamięci graficznej.

(adamok) #4

Jaj sobie nie róbcie... Assasins creed 2 na starym Pentium D i radeonie x1550.

(Patryk11311) #5

A dziwne jest to że Pes 2012 na najnizszych chodzi bardzo plynnie

(adamok) #6

Dlaczego miało być dziwne? Jak Pro Evolution Soccer na 1 rdzeniowcu będzie ci działać, Assasins Creed 2 to już gra z wyższej półki i wymaga co najmniej procesora Intel Core 2 Duo Od serii E5XXX wzwyż.

(Chojinka) #7

zasilacz pewnie też jest wiekowy i jakiś najniższych lotów.koniecznie zacznij od sprawdzenia zasilacza czy nie jest na czarnej liście i ewentualnie kup inny - używkę + karta graficzna. możesz dokupić ramu do 4 gb i procka:

http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2M ... upport_CPU

polecam E6600, E6700

(Patryk11311) #8

A GTA IV też nie dam rady odpalić w miarę bez lagów ? Bo widziałem jakies tam patche i komendy na zwiekszenie fps

(krejzol123) #9

Gta 4 wątpie ta gra jest tak skopana że potrafi ciąć na dobrych kompach a co dopiero na kompach słabszej klasy. Możesz próbować ale cudów się nie spodziewaj.

(igrek) #10

PES ma niskie wymagania więc nie dziw się że chodzi płynnie, co do gta 4 zapomnij o płynnej grze, u kolegi na phenomie 955 4 G ram i GF gtx 460 był pokaz slajdów.

(Patryk11311) #11

Zasilacz to ATX LC-B350ATX 350w

(Lewanxd) #12

Cześć,

do wymiany: kup ten model - http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(Patryk11311) #13

A ten mój to zły zasilacz ?

(Lewanxd) #14

Cześć,

http://www.forumpc.pl/topic/129220-czy- ... -sa-dobre/

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(Patryk11311) #15

Mam jeszcze jedno pytanie czy pojdzie mi Resident Evil 5

(Lewanxd) #16

Cześć,

raczej nie.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(Patryk11311) #17

A gdybym wymienil procesor na Dual Core 2x 2ghz to bez wymiany karty graficznej moglbym odpalic lepsze gry ?

(rgabrysiak) #18

Nie. Karta którą masz nadaje się do prostych prac a nie do gier.

(adamok) #19

Gdybyś dokupił GTS 250 i jakiegoś tam Core 2 Duo jakoś by tam to chodziło, ale tak to nie szans na nowsze gry, sam miałem Athlona 5200+ jakieś pół roku temu, i go wymieniłem na nową platformę, bo już w nowszych grach nie dawał rady.

(Patryk11311) #20

Mam jeszcze jedno pytanie do was ,zainstalowałem Left 4 Dead i na mniejszych ustawieniach gra nie muli wogóle ale tylko przez jakiś czas bo po około 5 minutach gra zaczyna mulic i w czym problem ?Nadal chodzi o karte ?