Czy to dobry procesor z płytą

(Cesc 93pl) #1

Witam :!:

Mojej siostrze spalił się procesor (Intel Pentium 4 630 HT) na płycie głównej ASRock 775V88+. Trudno są już dostępne procesory na tę płytę, a więc planuję, aby wzięła sobie coś takiego:

ASRock 4Dual-SATA2 VIA PT880 Ultra (http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asrock/Socket_775/bez_ukladu_graficznego/AsRock_4CoreDual_SATA2_VIA_PT880_Ultra/pelny,id,44090/)

Intel Pentium Dual Core E2160 1,8GHz (S775) BOX (http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,40557/)

lub ewentualnie ten procesor, ale chyba raczej nie

Intel Core2 Duo E4500 (S775) BOX (http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,42244/)

Poprzednie komponenty, które zostaną to:

Gigabyte nVdia 7600GS 256MB AGP x8

DDR 1024MB 400MHz

Seagate 80 GB ATA/133

DVD +/- RW DL LG 4167B

Chyba wszystko.

Dziękuję za odpowiedzi :!:

Komputer do Internetu. Nie do podkręcania. Zasilacz jeszcze to bym wziął 400W.

(Goodprogram) #2

Nie bierz tego asrock’a. Dołóż troszkę do Gigabyte -P31-DS3L.

Proc E2160

Modecom MC 350W / 400W

(P Slesinski) #3

Goodprogram chyba nie zauważyłeś że michall13 potrzebuję płyty pod DDR1 i na złącze pod grafe AGPx8 a ten Gigabyte jest tylko pod DDR2 i PCIE więc by musiał cały komputer wymieniać.Ja osobiście mama tego Asrocka 4core dual sata2 od prawie roku i wszystko ładnie śmiga do tego E2160 nadaje się idealnie. Nie bierz tego E4500 bo się nie opłaca.Pozdrawiam i polecam.

(Cesc 93pl) #4

Nie mogę “troszeczkę dołożyć”, bo te troszeczkę to mi się nie opłaci i ta płyta nie ma ani AGPx8, ani DDR 1 :frowning: , poza tym nie obsłuży Intel Pentium Dual Core. A ten ASRock jest na przyszłość :slight_smile: . A tak w ogóle dlaczego wszyscy nie lubią ASRocka :?: Miałem już 2 płyty główne tej firmy i żadna się nie rozwaliła. I ASRock jest tani.

(klopas) #5

tak? a podkręciłeś go do 3GHz? każdy e2160 to potrafi… a na asrocku wątpie żeby poszedł wyżej niż 2GHz :wink:

bo jest …

małe możliwości OC i w ogóle jakieś mało wydajne płyty robią… jak większość gigabyte (nie licząc tych z chipsetami P35 i P31)

(Goodprogram) #6

ziom1983 , sorry, nie zauważyłem :x

Jak tak to ten asrock ewentualnie moze byc, chociaż bardzo dobry to on nie jest :stuck_out_tongue: no i e21x0

(P Slesinski) #7

Jak byś klopas spojrzał na mój podpis to byś wiedział że pokręciłem go 2.7GHz a poza tym to nie jest płyta dla overclockerów tylko dla ludzi którzy mają DDR1 i karty graficzne na AGP a chcą przejść na platforme core 2 duo bez wymiany całego kompa.

(klopas) #8

a puszczałeś orthosa na 8h?

(Sidhmor) #9

Poczytałeś co on napisał?? Nie będzie podkręcał. Czasem mam wrażenie że wszyscy na tym forum to tylko myślą w kategoriach “ile uda się z tego wyciągnąć”.

Co do tematu Asrock 4core dual sata2 to świetna płytka jeżeli nie chce się wymieniać od razu całego kompa.

(klopas) #10

skoro nie będzie podkręcał to branie e2160 jest trochę bez sensu…

(Mateusz 931) #11

Jeżeli nie będziesz kręcił może popatrz na płytki pod Am2 plus właśnie procek AMD :?:

(klopas) #12

przecież podstawka AM2 nieobsługuje DDR1 i AGP… i tak by musiał wymieniać…

na socket 939 jest 2rdzeniowy amd i do niego można wsadzić ddr1 i agp…

(Mateusz 931) #13

Ciężko dostać tego procka w sklepie jest to nawet nie możliwe. Ostatnio kumpel szukał. Jedynie na allegro.

Aczkolwiek jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

(P Slesinski) #14

tak klopas oczywiście że zapuściłem jedna nocke na orthosie a drugą na primie 0 błędów a z rana komputer działał bez zarzutu

(P Slesinski) #15

A odnośnie tematu michall13 bierz tą płytkę bo jest dobra jeśli masz starszą kartę graficzną i ddr jedynki a do tego jakiś E2xxx mi działała bez zarzutu na 1GB ddr1 i do tego mialem radeona 9200 wraz z E2160.Z czasem wymieniłem ramy na DDR2 bo ta płyta też je obsługuję i na karte na PCIE.Naprawde polecam.

(klopas) #16

gdyby nie było to e21x0 są strasznie cienkie bez OC przy athlonach…

(Cesc 93pl) #17

Mówiłem :!: Mi OC nie potrzebne :!:

Fajnie. To co mam wziąć :?: To jest najlepsze :!:

“Płytki” pod AM2 są z DDR2 i PCI-Express x16. Sprawdzałem na komputronik.pl

Nie szkodzi :wink: . To ma być komputer do Internetu, a ważne, aby obsługiwał nowsze komponenty.

W tej płycie właśnie to jest fajne, że obsługuje DDR 1 i 2 i AGP i PCI Express x16. Można powiedzieć: “Uniwersalna płyta” :slight_smile: