Czy to dobry procesor z płytą

Witam :!:

Mojej siostrze spalił się procesor (Intel Pentium 4 630 HT) na płycie głównej ASRock 775V88+. Trudno są już dostępne procesory na tę płytę, a więc planuję, aby wzięła sobie coś takiego:

ASRock 4Dual-SATA2 VIA PT880 Ultra (http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asrock/Socket_775/bez_ukladu_graficznego/AsRock_4CoreDual_SATA2_VIA_PT880_Ultra/pelny,id,44090/)

Intel Pentium Dual Core E2160 1,8GHz (S775) BOX (http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,40557/)

lub ewentualnie ten procesor, ale chyba raczej nie

Intel Core2 Duo E4500 (S775) BOX (http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,42244/)

Poprzednie komponenty, które zostaną to:

Gigabyte nVdia 7600GS 256MB AGP x8

DDR 1024MB 400MHz

Seagate 80 GB ATA/133

DVD +/- RW DL LG 4167B

Chyba wszystko.

Dziękuję za odpowiedzi :!:

Komputer do Internetu. Nie do podkręcania. Zasilacz jeszcze to bym wziął 400W.

Nie bierz tego asrock’a. Dołóż troszkę do Gigabyte -P31-DS3L.

Proc E2160

Modecom MC 350W / 400W

Goodprogram chyba nie zauważyłeś że michall13 potrzebuję płyty pod DDR1 i na złącze pod grafe AGPx8 a ten Gigabyte jest tylko pod DDR2 i PCIE więc by musiał cały komputer wymieniać.Ja osobiście mama tego Asrocka 4core dual sata2 od prawie roku i wszystko ładnie śmiga do tego E2160 nadaje się idealnie. Nie bierz tego E4500 bo się nie opłaca.Pozdrawiam i polecam.

Nie mogę “troszeczkę dołożyć”, bo te troszeczkę to mi się nie opłaci i ta płyta nie ma ani AGPx8, ani DDR 1 :frowning: , poza tym nie obsłuży Intel Pentium Dual Core. A ten ASRock jest na przyszłość :slight_smile: . A tak w ogóle dlaczego wszyscy nie lubią ASRocka :?: Miałem już 2 płyty główne tej firmy i żadna się nie rozwaliła. I ASRock jest tani.

tak? a podkręciłeś go do 3GHz? każdy e2160 to potrafi… a na asrocku wątpie żeby poszedł wyżej niż 2GHz :wink:

bo jest …

małe możliwości OC i w ogóle jakieś mało wydajne płyty robią… jak większość gigabyte (nie licząc tych z chipsetami P35 i P31)

ziom1983 , sorry, nie zauważyłem :x

Jak tak to ten asrock ewentualnie moze byc, chociaż bardzo dobry to on nie jest :stuck_out_tongue: no i e21x0

Jak byś klopas spojrzał na mój podpis to byś wiedział że pokręciłem go 2.7GHz a poza tym to nie jest płyta dla overclockerów tylko dla ludzi którzy mają DDR1 i karty graficzne na AGP a chcą przejść na platforme core 2 duo bez wymiany całego kompa.

a puszczałeś orthosa na 8h?

Poczytałeś co on napisał?? Nie będzie podkręcał. Czasem mam wrażenie że wszyscy na tym forum to tylko myślą w kategoriach “ile uda się z tego wyciągnąć”.

Co do tematu Asrock 4core dual sata2 to świetna płytka jeżeli nie chce się wymieniać od razu całego kompa.

skoro nie będzie podkręcał to branie e2160 jest trochę bez sensu…

Jeżeli nie będziesz kręcił może popatrz na płytki pod Am2 plus właśnie procek AMD :?:

przecież podstawka AM2 nieobsługuje DDR1 i AGP… i tak by musiał wymieniać…

na socket 939 jest 2rdzeniowy amd i do niego można wsadzić ddr1 i agp…

Ciężko dostać tego procka w sklepie jest to nawet nie możliwe. Ostatnio kumpel szukał. Jedynie na allegro.

Aczkolwiek jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

tak klopas oczywiście że zapuściłem jedna nocke na orthosie a drugą na primie 0 błędów a z rana komputer działał bez zarzutu

A odnośnie tematu michall13 bierz tą płytkę bo jest dobra jeśli masz starszą kartę graficzną i ddr jedynki a do tego jakiś E2xxx mi działała bez zarzutu na 1GB ddr1 i do tego mialem radeona 9200 wraz z E2160.Z czasem wymieniłem ramy na DDR2 bo ta płyta też je obsługuję i na karte na PCIE.Naprawde polecam.

gdyby nie było to e21x0 są strasznie cienkie bez OC przy athlonach…

Mówiłem :!: Mi OC nie potrzebne :!:

Fajnie. To co mam wziąć :?: To jest najlepsze :!:

“Płytki” pod AM2 są z DDR2 i PCI-Express x16. Sprawdzałem na komputronik.pl

Nie szkodzi :wink: . To ma być komputer do Internetu, a ważne, aby obsługiwał nowsze komponenty.

W tej płycie właśnie to jest fajne, że obsługuje DDR 1 i 2 i AGP i PCI Express x16. Można powiedzieć: “Uniwersalna płyta” :slight_smile: