Czy to dobry RAM?

Witam!

Zamierzam dokupić pamięć RAM DDR PC3200.

Na allegro znalazłem:

http://allegro.pl/item1137827989_kingst … j_100.html

Czy to dobra pamięć? Wydaje mi się, że ma ona 3CL, czyli tyle co moja druga pamięć. Czy zmiana z 1,25GB (zastąpię kość 256mb tą nową) na 2GB znacząco podniesie wydajność w grach?

Nie wiem czy dokładanie pamięci do platformy korzystającej jeszcze z ddr(1) w celu przyspieszenia działania gier ma jakiś większy sens.

Teraz gry głównie potrzebują mocnych 2-3rdzeniowych procesorów i dobrych kart graficznych.

Możesz dołożyć pamięci, ale prawdopodobnie nie odczujesz dużej różnicy w działaniu gier i uznasz wydane pieniądze za wyrzucone w błoto.

Sugeruję sprzedać obecne podzespoły, dołożyć kasę i uzbroić się poprostu w nowego kompa.

Decyzje pozostawiam Tobie :slight_smile:

Znacząco na pewno nie. Na wydajność w grach ma wpływ przede wszystkim GPU o czym wspomniał wcześniej Spectator. Wiadomo, że pamięć jest ważna, ale co z tego jak grafika GeForce 4 i proc Pentium III (przykładowo)? :stuck_out_tongue:

Procesor mam Pentium 4 3,02 GHz

Grafika: GeForce 9600GT 512MB

Chodzi mi głównie o Gothica 3. Wydaje mi się, że dzięki temu dodatkowi RAM gra w końcu nie będzie się zacinać na minimalnych.

Do innych gier mam XBOX 360

Nikt nie odpowiedział czy to dobry RAM z tej aukcji.

Jeśli jest sprawny - jest dobry.

Ram nie jest zły.

Co do gothika to znajdź najnowszy community patch i zaktualizuj grę, jesli to nie pomoże to tak naprawdę dokładanie ramu nie ma większego sensu.

Najnowszy community patch (CP 1.74) mam zainstalowany. Kupię ten RAM i powiem, czy wydajność w grze się poprawiła jak go już zamontuję.

Znalazłem jeszcze 2 aukcje:

http://allegro.pl/item1137114002_1gb_go … c3200.html

http://allegro.pl/item1139033518_pamiec … lecam.html

Który ram najlepszy? Kingston czy te Goodramy?

1,25GB powinno być wystarczające (jeśli masz XP). Jeśli nie jest, to może po prostu za dużo zbędnych rzeczy pracuje w tle.

Podkręcenie procesora mogłoby być pomocne, a najlepiej zmiana proca płyty i RAM’u. :stuck_out_tongue:

Karta graficzna jest bardzo dobra, powinna nawet na wysokich detalach płynnie pociągnąć tę grę.

Format dysku robiłem tydzień temu, więc raczej nie mam jeszcze syfu na dysku.

Nie chodzi o syf, tylko to co pracuje i pamięć operacyjną bierze. A jeśli rzeczywiście nie ma nic co by przeszkadzało, to dokupienie RAM’u może niewiele pomóc.

Odpal Gothica i po jakimś czasie zobacz w Menedżerze zadań ile RAM’u zajmuje i ile jest wolne.

Właśnie pograłem trochę w Gothic 3 i włączyłem Menadżer Zadań. Okazało się, że zostaje mi w czasie gry ok. 67MB pamięci fizycznej. Sam Gothic zajmuje ok. 850MB RAMu. Opłaca się w takim razie dokupywać kość i mieć 2GB zamiast 1,25GB?

W sumie zacinanie się oznacza małą ilość pamięci (operacyjnej albo na karcie graficznej). Słaby procesor i słaba grafika powoduje niski fps, ale nie tzw. przeskakiwanie, zacinanie.

Jeśli mówisz, że jest 67 MB wolnego, to dołożenie RAM’u jak najbardziej może pomóc.

Dziwne trochę, bo myślałem, że 1,25 GB wystarczy, aby grać w Gothica przynajmniej na niskich detalach. Masz Windowsa XP?

Tak, mam Windows XP Home Edition Service Pack 3

No cóż, widocznie ta gra potrzebuje więcej pamięci RAM.

Pamiętaj jednak, że inwestujesz w stary komputer i może pamięci będzie ok, ale zaraz procesor będzie za słaby i będziesz kupować znowu cały nowy sprzęt. Chyba, że nie zamierzasz odpalać nowych tytułów, to ten sprzęt może ci wystarczy.

Nowego komputera na pewno nie kupie, nie ma na to najmniejszych szans. Do nowych gier mam Xboxa 360, a ten RAM potrzebuje do Gothica 3 i innych gier, które wcześniej kupiłem, a potrafią się przyciąć.