Czy to dobry sposób na "Lubię to" pod każdym postem?


(michałł) #1

Witam. Korzystam z platformy Blogger od Google'a. Chciałbym aby pod każdym postem znajdować się przycisk Lubię to, który "lajkuje" ten konkretny wpis na blogu a nie całego bloga.

Do tej pory nie znalazłem żadnego działającego sposobu by uporać się z tym problemem. Jednak ktoś podrzucił mi prosty sposób na osiągnięcie efektu bez grzebania w pliku szablonu.

Chciałbym zapytać czy taki sposób również jest i dobry no i przede wszystkim czy prawidłowo będzie działał?

Chodzi o generowanie za każdym razem przy każdym nowym poście nowego przycisku i ręczne wklejanie go za każdym razem, z tym że w miejscu adresu wklejałbym za każdym razem adres nowego posta do którego chcę się odnieść.(lajka generuję tutaj http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/). Czy można w taki sposób?

I czy ma na to jakiś wpływ brak posiadanej strony na Facebooku? Czy do używania lajków muszę mieć stronę bloga na Facebooku? Niestety nie jestem rozeznany w temacie Fejsa, stąd te pytania.

Proszę o pomoc.


(-Puma-) #2

Nie jest potrzebny profil na FB aby tego używać.

U siebie rozwiązałem to inaczej, nie generuje "lubię to" pod każdym postem ale jest jedno "lubię to" które bierze adres z pasku adresu w przeglądarce.

http://www.komentarze.puma.pomorze.pl

Ps. Nie wiem czy tam możesz umieszczać kod php.

<?php echo '

'; ?>[/code]