Czy to dobry sprzęt?

(Kamilguraj) #1

Witam,

Chciałbym kupić laptopa, na moje oko jest to porządny sprzęt ale wole zasięgąć Waszej opinii.

Chodzi mi o lapka toshiba satellite L300D-245 http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/pl/product/Satellite-L300D-245/1069629/toshibaShop/false/#0.

Jedyne co mnie zastanawia to czas pracy, jedyne 2 godziny :|.

Produkt ma służyć do internetu, ale żeby jakąś grę też pociągnął.

Prosze o pomoc.

(Mutant5) #2

Ja osobiście poszukał bym czegoś raczej na platformie intela :smiley:

Amd-ki wyraźnie krócej trzymają na baterii i są mniej wydajne(mówie o tym samym taktowaniu)

A grafika tez nie za dobra bardziej jakis geforce 9400m gt, 8600m gt lub coś w tym stylu pociągnie Ci każdą gre(no moze nie na najwyższych) :lol:

Osobiście polecam jakiegoś della np. latitude 1520 czy z serii studio.

(Technik Elektro) #3

ile masz kaski na tego lapka ?? matryca 17tka ?? czy bardziej mobilna (toby lap nie był za duży)...

(Kamilguraj) #4

Wiecie głownie chodzi oto żeby obsłużył internet i takie podstawowe rzeczy, prace biurowe itd. do tego raczej sie nada.

matryca 15 jest wystarczająca :smiley:

To nie musi być kombajn ale żeby nie zacinał sie na różnych "pierdołach" i żeby był dość wytrzymały (chodzi mi o baterie) czy naprawdę inlete mniej jej zużywają?

A dysponuje kwotą do 2300-2400.

(Mutant5) #5

Tak intele mniej zuzywają tym bardziej jak posiadają technologie centrino :smiley:

Za taką cene http://www.electro.pl/produkt-HP_Notebo ... nical_data

takiego bym brał =D>

(Kamilguraj) #6

Z tego co widzę to HP, nie jestem przekonany do tej firmy jeżeli chodzi o laptopy.

Aha i najważniejsza rzecz musze brać to co dają w sklepie u mnie w mieście bo nie jestem zwolennikiem kupywania takiego sprzętu przez internet.

Jest laptop na platformie Intel celeron ale za to firma emachines.

(Mutant5) #7

Działa tylko do gory wystarczy pojechać a tak w skrocie:

matryca 15.6 1366x768

nvidia g103m 512mb

intel dual-core t4200 2,o ghz

4gb ram

dysk 250 sata

(Kamilguraj) #8

Tak tak, juz oglądałem, powiec mi co sądzisz na temat firmy emachines?

(Mutant5) #9

Nie wiem nie miałem styczności więc nie wiem czy dobre czy złe ja tam polecam HP chociaz płacimy troche za marke, dell porządne laptopy i stacjonarne, oraz Lenovo dobre wykonanie i stosunek cena/jakość :slight_smile:

(Kamilguraj) #10

A jeżeli Ty byś miał wybierać to wybrał byś tamtą toshibę czy tego emachinesa (niby acera) http://www.ceneo.pl/2068677s. Specyfikacja dobra wiec czemu taki tani? Jest ogólnie lepszy od tej toshiby a tańszy i co najważniejsze bateria trzyma dłuzej bo intel.

(Mutant5) #11

Celeron jest prockiem jednordzeniowym i nie odpalisz na nim żadnej nowszej gry ba nawet niektore nowsze programy bedą nie wyrabiać :smiley:

(Kamilguraj) #12

Hehe no to odpada :lol:.

Zostajemy przy toshibie. Myślę ze pomimo cienkiej grafiki co nieco bedzie można pociągnąć :slight_smile:

A powiec mi da sie wymienić baterie na wytrzymalszą? bo 2 czy tam 3 godziny to malutko

(Mutant5) #13

Tak kupisz bateria o wiekszej pojemności np. jak standardowo jest 6 komorowa to kupisz np. 9 komorową i masz dłuzszą prace :smiley:

(Kamilguraj) #14

Aha no to gitara :smiley:

Wszystko jasne, wielkie dzieki za pomoc i wyjaśnienia :smiley:

(Mutant5) #15

Spoks :smiley: