Czy to dobry sygnał? Play, router B593s-22

Router Huawei B593s-22, usługa w Play. Staram się rozpracować powód wolnego działania Internetu, który ciągnie < 2Mbit/s. Komputer podłączony po kablu.

Nie miałem do tej pory do czynienia z takim routerami. Pytanie czy te parametry są dobre?

obraz

http://serwisinaprawa.pl/porady/sprzet/186-opis-wskazan-sygnalu-w-3g-lte-csq-rssi-rsrp-rsrq.html
Sprawdż.

Niby dobre ale końcówka artykułu mówi o uśrednionym wyniku, czyli trzeba kopać dalej czemu tak słabo.

Niby router pozwala na preferowanie/wymuszanie pasma - może jakieś jest regularnie zapchane a agregacja 2 lub 3 nie jest wtedy wydajna?

Siła sygnału jest wzorowa, jednak widać, że stacja jest bardzo mocno przeciążona.
Musisz poszukać jakiegoś modemu z agregacją kilku pasm, jeśli chcesz poprawić osiągi.

Polecane:

Im droższy z tej listy tym większa szansa na wyższe osiągi :wink:

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeszcze jedna informacja. Gdy łączę się z telefonu komórkowego również w Play, to transfer jest bardzo dobry. To samo pomieszczenie w którym stoi modem stacjonarny.

Czy możliwe, że modem stacjonarny wbudowany w B593s-22 łączy się do innej stacji a modem w telefonie z Androidem do innej?

Możliwe, że telefon ma lepszy modem niż modem :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ja miałem Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19). Wszędzie mi pisali, że książkowe mam parametry i przez półtora roku miałem w T-Mobile elegancko 60-70Mb/s, ale w tym roku gdzieś w maju coś się syało i non-stop, nie zaleznie od pory dnia i nocy 30-40Mb/s przy opcji do 60Mb/s LTE bez kimitu danych. Od miesiąca mam swiatłowód wiec LTE nie korzystam, ale widac obciążenie nadajnika i nic nie pomoze, nawet to, ze router agreguje 4 pasma.

Możliwe, ale bardziej prawdopodobne jest to, że po prostu telefon obsługuje agregację pasm i „wyciska” więcej niż modem stacjonarny na jednym paśmie.

Prędzej jakiś bug, skoro w nocy było tyle samo.

1 polubienie

Restarty routera nie pomagały kilkudniowe, więc bug musiał być na jedynym nadajniku w mojej lokalizacji Orange/T-Mobile.

Czyli z bieżącej dyskusji wynika, że trzeba spróbować z innym modemem. Dzięki za odpowiedzi.

Obecnie na rynku nie ma modemu LTE z agregacją dwóch lub 4 pasm samego w sobie tylko z routerem w jednym.

Może błędnie na router mówią modem… :thinking: chyba że on woli w takim razie podłączać taki na USB.

To zawiera również modem pracujący w technologiach LTE/HSPA+DC/HSPA+/HSPA/EDGE/GPRS
Opinie o tym sprzecie na Ceneo są dość rozbieżne

Jestem w trakcie organizacji innego routera. Zauważyłem jednak ciekawą rzecz. Jest sygnał na maks a wystarczy przestawić router albo antenkę obrócić i nagle spada do 1 kreski. Może ten router jest uszkodzony.

Może coś w połączeniu antenki z routerem nie styka.

Sprawdzę to, bo ta jedna antenka faktycznie podejrzana. Co ciekawe, upload jest zawsze zdecydowanie szybszy od downloadu.

Ewentualnie router wykrywa i wpada w pasmo pojemnościowe 2600 MHz (ale o słabszej propagacji) i dlatego nagle spadają „kreski”
Operatorzy zazwyczaj mają preferencję, aby klient siedział na wyższym paśmie, nawet jeśli jest na skraju jego sygnału.
Inny modem zagregował by to z niższym pasmem i „kresek” byłoby więcej, taki z kat. 4 łączy się tylko tam.

To typowe dla obciążonej stacji - wyższy UL od DL.

1 polubienie

Dzięki za poradę. Kupiłem Huawei 4G Router 3 Pro (kat. 7) i transfer trzyma +10Mb/s co w tym miejscu, w którym jestem jest w pełni OK. Przy starym routerze czasami spadało do zera.

Może dokupię jeszcze antenę bo podobno bardzo pomaga ale na razie nie, bo szybsze prędkości zjedzą mi migiem gigabajty z pakietu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.